بی بی سی از کارکنان می خواهد که TikTok را از تلفن های همراه شرکت حذف کنند | TikTok

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بی‌بی‌سی از کارکنان خود خواسته است که اپلیکیشن شبکه‌های اجتماعی چینی TikTok را از تلفن‌های همراه شرکت‌ها حذف کنند.

راهنمای کارکنان بی‌بی‌سی که روز یکشنبه منتشر شد، می‌گوید: «ما نصب TikTok را در دستگاه شرکتی بی‌بی‌سی توصیه نمی‌کنیم، مگر اینکه دلیل تجاری موجهی وجود داشته باشد. اگر به دلایل تجاری به TikTok نیاز ندارید، TikTok باید حذف شود.

این اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که دولت بریتانیا این برنامه را بر روی تلفن‌های دولتی به دلیل ترس از دسترسی دولت چین به داده‌های حساس، به دلیل مالکیت آن توسط شرکت اینترنتی چینی ByteDance، ممنوع کرد.

راهنمای بی‌بی‌سی در توضیح این اقدام می‌گوید: «این تصمیم بر اساس نگرانی‌هایی است که مقامات دولتی در سراسر جهان در مورد حفظ حریم خصوصی و امنیت داده‌ها مطرح کرده‌اند.» بی‌بی‌سی از کارمندانی که TikTok را روی تلفن‌های شخصی خود دارند، اما همچنین به دلایل کاری از آن دستگاه‌ها استفاده می‌کنند، خواست تا با تیم امنیت اطلاعات سازمان تماس بگیرند تا درباره «نوع اطلاعات بی‌بی‌سی که با آن کار می‌کنید» صحبت کنند.

سخنگوی بی‌بی‌سی گفت: «بی‌بی‌سی ایمنی و امنیت سیستم‌ها، داده‌ها و افراد ما را به‌طور باورنکردنی جدی می‌گیرد. ما دائماً فعالیت در پلتفرم های شخص ثالث – از جمله TikTok – را بررسی می کنیم و به این کار ادامه خواهیم داد.

این شرکت تاکید کرد که استفاده از TikTok در دستگاه‌های شرکتی بی‌بی‌سی – که توسط سازمان خریداری و پرداخت شده است – همچنان برای اهداف ویراستاری و بازاریابی مجاز است. اما سخنگوی بی بی سی به نظارت و ارزیابی وضعیت ادامه خواهد داد.

این حرکت نشان دهنده تغییر شدید رویکرد بی بی سی است که TikTok را به عنوان راهی برای دستیابی به مخاطبان جدید پذیرفته است. کانال TikTok آن بیش از یک سال است که کار می کند و تیمی متشکل از چهار متخصص TikTok را استخدام کرده است.

سخنگوی TikTok گفت: «ما از راهنمایی‌هایی که بی‌بی‌سی به اشتراک گذاشته است ناامید شدیم، اما از این واقعیت که TikTok همچنان می‌تواند به عنوان بخشی از اهداف سرمقاله، بازاریابی و گزارش استفاده شود، استقبال می‌کنیم. بی بی سی در پلت فرم ما حضور پررنگی دارد.»

در اوایل این ماه، DR دانمارک اولین پخش کننده ملی بود که TikTok را از دستگاه های کاری کارکنان منع کرد. از بی‌بی‌سی فراتر رفته و کارکنان را ملزم کرده است که فقط در صورت نیاز به برنامه برای اهداف تحقیقاتی، از تلفن‌های تعیین‌شده TikTok استفاده کنند.

روز جمعه، پس از انتقاد چین از این اقدام، دفتر کابینه اعلام کرد که تصمیم دولت برای ممنوع کردن TikTok از تلفن‌های دولتی «گامی محتاطانه و متناسب» است. دولت گفت که این ممنوعیت شامل وسایل شخصی برای کارمندان دولت، وزرا یا عموم مردم نمی شود.

دفتر کابینه گفت که این ممنوعیت به این دلیل اعمال شده است که کاربران TikTok ملزم به تحویل داده ها از جمله مخاطبین، محتوای کاربر و داده های موقعیت جغرافیایی هستند. دفتر کابینه با اشاره به ممنوعیت های مشابه تلفن دولتی در ایالات متحده، کانادا، بلژیک و کمیسیون اروپا، گفت: دولت به همراه شرکای بین المللی ما نگران نحوه استفاده از این داده ها هستند.

TikTok می‌گوید داده‌ها را با چین به اشتراک نمی‌گذارد، اما قوانین اطلاعاتی این کشور شرکت‌ها را ملزم می‌کند در صورت درخواست به حزب کمونیست کمک کنند. منتقدان نگران هستند که این سیاست بتواند داده ها را در معرض دید پکن قرار دهد، زیرا نگرانی های فزاینده در مورد چگونگی استفاده چین از فناوری علیه غرب وجود دارد. همچنین نگرانی‌هایی وجود دارد که دولت چین بتواند به الگوریتم توصیه TikTok دسترسی پیدا کند، این الگوریتم آنچه کاربران در برنامه می‌بینند را کنترل می‌کند تا آنچه را که در فید اصلی برنامه «برای شما» مشاهده می‌کنند دستکاری کند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

سخنگوی سفارت چین در بریتانیا وزیران را متهم کرد که “بر اساس انگیزه سیاسی آن به جای واقعیات” عمل می کنند.

هفته گذشته TikTok ممنوعیت بریتانیا را «بر اساس تصورات غلط اساسی و ناشی از ژئوپلیتیک گسترده‌تر» توصیف کرد. با این حال، انکار مداخله دولت چین نتوانست دولت ایالات متحده را قانع کند، زیرا هفته گذشته فشار بر TikTok را به طور قابل توجهی افزایش داد. TikTok گفت که دولت بایدن از مالکان چینی TikTok خواسته است تا سهام خود را در تجارت بفروشند، اقدامی که شرکت گفته است نگرانی‌های مربوط به داده‌ها را برطرف نمی‌کند.

مدیر اجرایی TikTok، Shou Zi Chew، روز پنجشنبه توسط قانونگذاران در واشنگتن دی سی مورد بازجویی قرار خواهد گرفت. وی با اشاره به تقاضای فروش در هفته گذشته گفت: تا کنون چیزی نشنیده ام که عملاً با این امر حل نشود.

TikTok بیش از 1 میلیارد کاربر در سراسر جهان دارد، از جمله بیش از 100 میلیون کاربر در ایالات متحده. تلاش‌های قبلی دولت ترامپ برای ممنوع کردن TikTok در ایالات متحده و وادار کردن شرکت به فروش سهام به شرکت‌های آمریکایی، در مواجهه با اعتراض‌های قانونی که توسط این شرکت ایجاد شد، ایجاد شد.

TikTok گفت: «ما از راهنمایی‌هایی که بی‌بی‌سی به اشتراک گذاشته است ناامید شدیم، اما از این واقعیت که TikTok همچنان می‌تواند به عنوان بخشی از اهداف سرمقاله، بازاریابی و گزارش استفاده شود، استقبال می‌کنیم. بی‌بی‌سی در پلتفرم ما حضور پررنگی دارد، با حساب‌های متعدد از اخبار گرفته تا موسیقی که به جامعه فعال ما در بریتانیا و سراسر جهان می‌رسد.

ما معتقدیم که این ممنوعیت ها بر اساس تصورات غلط بنیادی و توسط ژئوپلیتیک گسترده تر انجام شده است. ما همچنان در گفتگوی نزدیک با بی‌بی‌سی هستیم و متعهد به همکاری با آن‌ها برای رفع نگرانی‌هایشان هستیم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …