بریتانیا سیستم هشدار عمومی هشدار تلفنی را راه اندازی کرد | خدمات ضروری

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک سیستم هشدار عمومی جدید دولتی، که در آن هشدارهایی به کاربران تلفن همراه درباره رویدادهایی که ممکن است جان آنها را به خطر بیندازد، ارسال می‌شود، با برنامه آزمایشی سراسری در ماه آینده در بریتانیا راه‌اندازی شده است.

دفتر کابینه گفت که سیستم هشدار اضطراری می تواند در حوادثی مانند سیل شدید، آتش سوزی یا آب و هوای شدید مستقر شود و خاطرنشان کرد که سیستم های مشابه در نجات جان افراد در کشورهایی از جمله هلند و ژاپن اعتبار داشته اند.

الیور داودن، صدراعظم دوک نشین لنکستر، گفت: «ما در حال تقویت تاب آوری ملی خود با یک سیستم هشدار اضطراری جدید، برای مقابله با طیف گسترده ای از تهدیدات – از سیل گرفته تا آتش سوزی های وحشی هستیم. این انقلابی در توانایی ما برای هشدار و اطلاع رسانی به افرادی که در معرض خطر فوری هستند متحول خواهد شد و به ما کمک می کند تا مردم را ایمن نگه داریم. همانطور که در ایالات متحده و جاهای دیگر دیده‌ایم، صدای وزوز یک تلفن می‌تواند یک زندگی را نجات دهد.»

دولت گفت قبلاً آزمایشات موفقیت آمیزی سیستم بریتانیا در ایست سافولک و ریدینگ انجام شده است. دادگاه سراسری برای اوایل عصر روز 23 آوریل تعیین شده است.

کاربران تلفن همراه یک هشدار اضطراری همراه با لرزش و صدای بلند در صفحه اصلی دستگاه خود دریافت خواهند کرد. سری آژیر مانند از بوق.

دولت گفت هشدارهای اضطراری به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد و فقط در مواردی ارسال می شود که خطر فوری برای زندگی وجود داشته باشد – بنابراین مردم ممکن است برای ماه ها یا حتی سال ها هشدار دریافت نکنند.

دولت قبلاً به دلیل تأخیر در توسعه چنین سیستمی مورد انتقاد قرار گرفته بود، علیرغم آزمایش‌های موفقیت‌آمیز که یک دهه پیش انجام شد و برخی استدلال می‌کردند که چنین هشدارهایی به ارتباطات در طول همه‌گیری ویروس کرونا کمک می‌کند.

سیستم بریتانیا بر روی شبکه‌های تلفن 4G و 5G کار می‌کند و تخمین زده می‌شود که این هشدارها به حدود 90 درصد از تلفن‌های همراه در یک منطقه خاص برسد، و کاربران باید قبل از استفاده از سایر ویژگی‌ها در دستگاه خود، هشدار را تأیید کنند. انتظار می‌رود صداهای آژیر مانند حتی اگر تلفن در حالت بی‌صدا باشد، شنیده می‌شود، اما اگر دستگاهی خاموش یا در حالت پرواز باشد، هشدار دریافت نمی‌شود.

«سیستم از دکلی استفاده می‌کند که تلفن شما به آن متصل است. هنگامی که یک هشدار فعال می شود، همه برج های موجود در منطقه هشدار را پخش می کنند. برای انجام این کار، دولت نیازی به دانستن مکان خاص یا اطلاعات شخصی دستگاه شما ندارد.

اگر یک کاربر تلفن همراه یک هشدار اضطراری دریافت کرد، به او توصیه می‌شود در مواقعی که ایمن است، کاری را که انجام می‌دهد متوقف کند و دستورالعمل‌های هشدار را دنبال کند.

این توصیه یادآور می شود که خاموش کردن هشدارهای اضطراری از طریق تنظیمات تلفن همراه امکان پذیر است، اما با توجه به اینکه هشدارها به طور بالقوه نجات دهنده هستند، توصیه نمی شود.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

مارک هاردینگهام، رئیس شورای ملی آتش نشانی، از این سیستم استقبال کرد.

او گفت: “همراه با تمام خدمات آتش نشانی و نجات در کشور، من مشتاقانه منتظر هشدارهای اضطراری در دسترس هستم تا به ما در انجام وظایف خود و کمک به جوامع در مواقع اضطراری کمک کنند.”

ما این نوع سیستم را در جاهای دیگر در سرتاسر جهان مشاهده کرده‌ایم و مشتاقانه منتظریم که تأسیسات اینجا در بریتانیا داشته باشیم – با همکاری مشترک با خدمات آتش نشانی و شرکای ما می‌خواهیم این سیستم به ما کمک کند تا شما را به همان اندازه ایمن کنید. اگر بحرانی رخ داد، می‌توانید.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …