حذف «عجیب» جرمی هانت از محدودیت حقوق بازنشستگی «خلاف ارث را برای ثروتمندان افزایش می‌دهد» | بودجه 2023

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تصمیم بودجه جرمی هانت برای لغو محدودیت پس‌انداز بازنشستگی توسط مؤسسه تحقیقاتی پیشرو اقتصاد بریتانیا به عنوان «عجیب» مورد انتقاد قرار گرفته است، که می‌گوید این اقدام باعث ایجاد یک شکاف غیرقابل توجیه مالیات بر ارث برای افراد پردرآمد می‌شود که باید در اسرع وقت بسته شود.

مؤسسه مطالعات مالی (IFS) می گوید که به دنبال بودجه هفته گذشته بسیاری از افراد با درآمد بالا اکنون می توانند صندوق بازنشستگی خود را گسترش دهند تا صدها هزار پوند بیشتر به عزیزان خود بدون مالیات پس از مرگ منتقل کنند. IFS می گوید که هدف از پس انداز بازنشستگی باید تأمین بودجه درآمد بازنشستگی باشد نه فرار از مالیات.

در بودجه، هانت کمک هزینه مادام العمر مستمری را لغو کرد، که محدودیتی است که افراد می توانند در طول عمر خود در گلدان های خود جمع کنند. پیش از این، هر چیزی بیش از 1.07 میلیون پوند مشمول مالیات تا 55 درصد بود. این محدودیت برای همه مستمری‌های شخصی و محل کار اعمال می‌شود، اما مستمری دولتی را مستثنی می‌کند و قرار بود تا سال 2026 در سطح فعلی‌اش مسدود شود. صدراعظم به جای افزایش کمک هزینه، همانطور که انتظار می‌رفت، آن را به کلی لغو کرد.

او همچنین کمک هزینه سالانه را – که حداکثر مقداری است که یک فرد می تواند در یک سال مالیاتی تنها در یک سال مالیاتی پس انداز کند – از 40000 پوند به 60000 پوند افزایش داد.

وزارت خزانه داری می گوید این اقدام به این دلیل عمل کرده است که کمک هزینه مادام العمر باعث شد بسیاری از متخصصان، مانند مشاوران NHS و پزشکان عمومی، با رسیدن به حد مجاز بازنشسته شوند و یک بحران کارکنان ایجاد کند.

اسناد رسمی بودجه نشان می دهد که لغو کمک هزینه مادام العمر برای خزانه داری در مجموع 2.75 میلیارد پوند طی پنج سال هزینه خواهد داشت. ایزاک دلستر، اقتصاددان پژوهشی در IFS، گفت که کل سیاست معافیت پس‌اندازهای بازنشستگی از مالیات بر ارث اشتباه است و باید توسط دولت اصلاح شود.

او گفت: «هر چه در مورد مالیات بر ارث فکر کنید، وضعیتی که سیستم مالیاتی با حقوق بازنشستگی به عنوان وسیله ارثی رفتار می کند تا به عنوان وسیله ای برای تأمین درآمد در دوران بازنشستگی، عجیب است.

“لغو کمک هزینه مادام العمر دارای مزایای مشخصی است، اما دری را برای بازنشستگی بزرگتر باز می کند که در صورت مرگ معاف از مالیات می شوند. یک فرد ثروتمند که با 2 میلیون پوند حقوق بازنشستگی خود می میرد – که طبق قوانین جدید غیرقابل قبول نیست – می تواند صورت حساب مالیات بر ارث خود را تا 370000 پوند در مقایسه با دنیایی که تنها 1.07 میلیون پوند از دارایی آنها در حقوق بازنشستگی است کاهش دهد.

در همین حال، پس از انتقاد حزب کارگر از دولت به دلیل اجرای سیستم مالیاتی به نفع ثروتمندترین ها، اسناد تازه منتشر شده نشان می دهد که HM Revenue & Customs (HMRC) از سال 2016-2017 120 کارمند خود را از “تیم ثروتمند” خود – واحدی که افراد ثروتمند را هدف قرار می دهد – برکنار کرده است. 1007 در 2016-17 به 887 در 2021-22. نمایندگان مجلس در ژانویه هشدار دادند که دولت به طور بالقوه «میلیاردها درآمد از دست رفته» را با عدم تأمین منابع مناسب تیم‌های پیروی خود از دست می‌دهد.

جیمز موری، وزیر مالی در سایه وزارت خزانه داری، گفت: «با توجه به اینکه مالیات بر افراد شاغل در بالاترین حد خود قرار دارد، مهمتر از هر زمان دیگری این است که کسانی که بازترین شانه ها را دارند، سهم عادلانه خود را بپردازند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

ما می دانیم که این دولت چشمان خود را بر عدم پرداخت سهم مالیات خود توسط «غیرخانواده ها» بسته است. اکنون ما می دانیم که آنها سال ها تیمی را که تضمین می کند مالیات دهندگان ثروتمند آنچه را که باید پرداخت می کنند، برکنار کرده اند.”

یکی از سخنگویان HMRC گفت: «در سال‌های 2021-2022، واحد ثروت ما حدود 2.5 میلیارد پوند مالیات به ارمغان آورد که در غیر این صورت پرداخت نشده بود. تمرکز آنها کمک به مردم برای دریافت مالیات خود برای اولین بار و جلوگیری از عدم رعایت قبل از وقوع آن است.

«سال گذشته ما 4200 افسر جدید را که در همه خطرات مالیاتی مستقر شده بودند، استخدام و آموزش دادیم. اداره حسابرسی ملی تشخیص داده است که کار انطباق ما ارزش خوبی برای مالیات دهندگان ایجاد می کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پسران 14 و 16 ساله به قتل نوجوان نورث همپتون متهم شدند | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پلیس اعلام کرد دو پسر …