شرکت های خدمات شهری ایالات متحده هزینه های زیادی را برای آماده سازی شبکه برق برای طوفان ها صرف کردند – و باز هم شکست خوردند | اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هشدارها به ساکنان جنوب شرقی ایالات متحده درست قبل از کریسمس آمده است: شستن لباس ها یا روشن کردن ماشین ظرفشویی را به تأخیر بیندازید، و استفاده از آب گرم را تا زمانی که دمای شدید سرد کاهش یابد، محدود کنید.

نورافکن

هنوز برای دو تا از بزرگترین شرکت های برق کشور کافی نبود.

از آنجایی که دمای هوا طی چند ساعت به 40 درجه فارنهایت (4.4 درجه سانتیگراد) کاهش یافت و بادهای تند تند منطقه را بین 23 و 24 دسامبر فرا گرفت، آماده سازی قبل از تعطیلات متوقف شد زیرا اداره دره تنسی (TVA) و Duke Energy خاموشی های تاریخی را اجرا کردند. حدود 30 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد.

بر اساس برخی گزارش ها، ناتوانی شرکت های برق در تامین برق در طول آب و هوای شدید، تقریباً کل شرق ایالات متحده را در تاریکی فرو برد. به گفته PJM Interconnection، سازمانی که بزرگترین شبکه برق منطقه ای در ایالات متحده را اداره می کند، و در برخی از نقاط کشور، 63 درصد از قطعی ها از نیروگاه های گاز طبیعی بوده است.

این اتفاق پس از آن رخ داد که این دو شرکت، در میان دیگران، میلیاردها دلار برای آماده کردن شبکه برای چنین طوفانی پس از گرداب قطبی 2014 هزینه کردند، زمانی که هوای سرد بی سابقه آسیب پذیری های شبکه برق را در معرض دید قرار داد. با این حال، علی‌رغم این سرمایه‌گذاری‌ها، زمانی که سرما سال گذشته دوباره شروع شد، تجهیزات نیروگاه‌های گاز طبیعی و زغال‌سنگ در سراسر جنوب شرق همچنان یخ زدند.

طرفداران انرژی پاک و کارشناسان شبکه استدلال می کنند که آب و هوای دسامبر ثابت کرد که تعداد فزاینده نیروگاه های گاز طبیعی که اکنون بیش از یک سوم برق کشور را تامین می کنند، انتخاب درستی برای مقابله با آب و هوای شدید نیستند و حرکت به سمت آب و هوای کمتر را به تاخیر می اندازند. -جایگزین های آلاینده

با وجود این، دوک، شرکت جنوبی، TVA و دیگران به دنبال این بحث هستند و به هر حال نیروگاه های گاز بیشتری می سازند. «به نظر نمی رسد که آنها نوشته روی دیوار را نمی بینند که گاز این نیست [dependable]مگی شوبر، مدیر تحقیقات اتحادیه جنوبی برای انرژی پاک گفت، منبع قابل اعتماد.

با این حال، برخی می‌گویند که گاز طبیعی بهترین گزینه در حال حاضر است، زیرا شرکت‌های برق نیروگاه‌های قدیمی‌تر را می‌بندند و انرژی‌های تجدیدپذیر بیشتری را اضافه می‌کنند، مراحلی که شبکه برق سنتی را تغییر می‌دهد.

پل پترسون، تحلیلگر مالی شرکت Glenrock Associates LLC که شرکت‌های آب و برق را دنبال می‌کند، می‌گوید: «گاز، هسته‌ای، زغال سنگ گاهی کمتر قابل اعتماد هستند، اما قابل اعتمادتر از انرژی‌های تجدیدپذیر هستند.

مقامات منتخب و کارشناسان صنعت یک پانل روبان آبی تشکیل داده اند تا بررسی کنند که در طول طوفان چه اشتباهی در قلمرو هفت ایالت TVA رخ داده است، و مقامات دوک در ژانویه به تنظیم کنندگان ایالتی خود گفتند که بررسی داخلی را آغاز کرده است.

چی شد؟

یکی از مدیران دوک انرژی گفت، از آنجایی که تقاضا برای برق در مقایسه با عرضه برق بسیار زیاد بود، بخش وسیعی از شبکه برق کشور در معرض خطر خاموشی های گسترده قرار داشت که می توانست به شدت خاموشی شمال شرق در اوت 2003 باشد. یک شنوایی

به گفته سام هولمن، معاون دوک، اگر دوک عمداً میزان تقاضای انرژی را کاهش نداده بود، پایداری اتصال داخلی شرقی – سیستم الکتریکی عمده ای که از مرکز کانادا تا فلوریدا و غرب به سمت کوه های راکی ​​امتداد دارد – در خطر بود. رئیس بخش انتقال و عملیات سیستم در جلسه ماه ژانویه رگولاتور برق کارولینای شمالی.

او نتیجه احتمالی را با آنچه در جریان خاموشی شمال شرق در اوت 2003 رخ داد مقایسه کرد. [Duke’s territories] زمانی که ما تصمیم به ریختن بار گرفتیم.

بخار از برج های خنک کننده نیروگاه زغال سنگ دوک انرژی در کریستال ریور، فلوریدا بلند می شود.
بخار از برج های خنک کننده نیروگاه زغال سنگ دوک انرژی در کریستال ریور، فلوریدا بلند می شود. عکس: Dane Rhys/Reuters

هولمن گفت، اگر دوک و دیگران خاموشی های ناگهانی را انجام نمی دادند، شبکه را در معرض خطر قرار می دادند، “و این خطر به شکل از دست دادن کنترل نشده سیستم است.” هولمن گفت: «ما تنها نبودیم، دیگرانی هم بودند که در همین مدت زمان سختی می‌کشیدند. [on electricity supplies]. فقط هیچ خریدی برای انجام وجود نداشت.»

یک سخنگوی تلویزیون گفت که مانند دوک، TVA گفت که به طور فعال یک طرح چند مرحله ای را برای اطمینان از ثبات شبکه اجرا کرده است که شامل درخواست از مشتریان برای صرفه جویی در مصرف برق و قطع برق شرکت های صنعتی بزرگ قبل از روی آوردن به خاموشی های برقی است.

اسکات فیدلر، سخنگوی TVA، گفت: «TVA و شرکت‌های برق محلی در اجرای طرح حفاظت از شبکه برق انبوه بسیار موفق بودند.

ساترن در مورد اینکه آیا شدت چالش های شبکه برق کل شبکه شرق را تهدید می کند اظهار نظری نکرد.

نیروگاه هایی که در حال کار بودند به قدری گاز طبیعی مصرف می کردند که فشار در خطوط لوله کاهش یافت و باعث ایجاد مشکلاتی برای سایر شرکت های برقی شد که به گاز نیاز داشتند. دیوید نیل، وکیل ارشد قانون محیط زیست جنوب، گفت: «فکر نمی‌کنم (شرکت‌های برق) واقعاً توجه داشته باشند که سرمای شدید و گرمای شدید چه فشاری بر نیروگاه‌های گاز یا ناوگان زغال‌سنگ آنها وارد می‌کند. مرکز.

از آنجایی که نیروگاه ها شروع به شکست کردند، شرکت های برق جنوب شرق به دنبال خرید برق اضافی از شمال شرق و غرب میانه بودند. اما با نزدیک شدن به کریسمس و کاهش دما، این تقاضا از عرضه فراتر رفت.

مشکلات به دلیل نقص نرم افزار پیشرفته بود که اشتباه محاسبه کرد که چقدر برق مورد نیاز است. مدل‌های رایانه‌ای این نرم‌افزار به شرکت‌های برق گفتند که قدرت زیادی برای طوفان دارند. اما شرکت‌های آب و برق اکنون می‌گویند پیش‌بینی‌های نرم‌افزار تا 10 درصد کاهش یافته است و آنها را با تقاضایی مواجه می‌کند که از آن بی‌اطلاع بوده و قادر به پر کردن آن نیستند.

سیمون ماهان، مدیر اجرایی انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر جنوبی (SREA)، که تأثیر طوفان بر شبکه برق را از نزدیک دنبال کرد و برای نشان دادن تأثیر آن از منابع دولتی و دیگر منابع جمع‌آوری کرد، گفت: «این یک آشفتگی بود.

با تقاضای برق بیشتر از حد انتظار و کار نکردن نیروگاه‌ها، شرکت‌های آب و برق گزینه‌های محدود و ارزان کمی داشتند. بنابراین، برخی از شرکت‌ها شروع به کار نیروگاه‌های خود بر روی نوع دیگری از سوخت فسیلی کردند: نفت. نیل، از مرکز حقوق محیط زیست جنوب، گفت: «آنها در نهایت سوخت آلاینده تری مصرف می کنند تا تلاش کنند این افزایش قیمت ها را کاهش دهند.

درس های گرداب قطبی

این اولین بار نیست که چنین شکست سیستمی به دلیل آب و هوای شدید رخ می دهد. گرداب قطبی 2014 به طور مشابه باعث یخ زدن سیستم شد و ده‌ها گیاه را آفلاین کرد. پس از آن، شرکت‌های برق گفتند که برای جلوگیری از تکرار به دو چیز نیاز دارند: یک شبکه برق انعطاف‌پذیرتر و نیروگاه‌های بیشتر.

با برکت تنظیم‌کننده‌های دولتی، شرکت‌ها میلیاردها دلار برای سیستم الکتریکی هزینه کردند یا دارند برای بهبود آن: 75 میلیارد دلار برای دوک انرژی برای ایجاد یک شبکه قوی‌تر، 17 میلیارد دلار برای شرکت جنوبی برای بهبود خطوط برق قدیمی‌تر و 18 میلیارد دلار برای TVA برای ارتقاء. نیروگاه های آن و تعمیر خطوط برق قدیمی تر.

استن کانالی جونیور، مدیر اجرایی خدمات شرکت جنوبی، واحدی از شرکت جنوبی که، در میان چیزهای دیگر، بر کل شبکه برق شرکت نظارت دارد، گفت: «کمیسیون‌های ما از ما انتظار دارند که تا این حد برنامه‌ریزی کنیم.

پس از اینکه شرکت‌ها نیروگاه‌های جدید را ساختند، برخی از نیروگاه‌های قدیمی‌تر، از جمله نیروگاه‌های قدیمی‌تر زغال‌سنگ یا نفت را نگه می‌دارند تا در زمانی که تقاضا بیشتر است، کار کنند. پس از گرداب قطبی، صنعت اعلام کرد که به نیروگاه‌های بیشتری برای «در صورت لزوم» نیاز دارد، به طوری که برخی از شرکت‌های برق در جنوب شرقی خواستند حداقل یک چهارم نیروگاه‌های خود را پشتیبان داشته باشند.

پس از طوفان، آلاباما پاور، متعلق به شرکت ساترن، تصمیم گرفت یک نیروگاه بزرگ بسازد، دو نیروگاه دیگر بخرد و از سومی برق بخرد تا میزان برق «فقط در مورد» را افزایش دهد. انرژی تمام نیروگاه ها با گاز طبیعی تامین می شود.

تکیه به گاز

در حالی که مدافعان معتقدند اتکای بیش از حد به گاز مشکل بزرگی در شبکه است، شرکت‌های خدمات شهری و تنظیم‌کننده‌ها می‌گویند که کارخانه‌های گاز انتشار کمتری نسبت به نیروگاه‌های زغال‌سنگ دارند، میلیاردها دلار هزینه کمتری نسبت به هسته‌ای برای ساخت دارند و می‌توانند بیشتر از انرژی‌های تجدیدپذیر کار کنند.

در طول هفت سال گذشته، گاز جایگزین زغال سنگ به عنوان منبع اصلی انرژی در سراسر کشور شده است، و شرکت های برق مصرانه معتقدند که باید برای دهه های آینده منبع سوخت قابل توجهی برای شبکه برق باقی بماند.

کانالی گفت: «گاز طبیعی باید در این گفتگو جایگاهی داشته باشد.

در واقع، مردم در مورد گاز طبیعی پس از یخ زدگی دسامبر صحبت می کنند – اما نه آن طور که صنعت برق می خواهد. بیش از دو ده نیروگاه‌های گاز در نیمه شرقی ایالات متحده آنطور که انتظار می‌رفت کار نمی‌کردند، که به خاموشی‌های برق کمک کرد.

ابزارهایی مانند TVA در این دوره باقی می مانند. TVA برنامه هایی برای یک نیروگاه گاز طبیعی بزرگ برای جایگزینی یک کارخانه زغال سنگ قدیمی دارد، پیشنهادی که آژانس حفاظت از محیط زیست استدلال می کند که در مخالفت با اهداف جو بایدن است.

جف لیاش، مدیر عامل TVA، گفت: “این بهترین راه حل کلی است.”

کارشناسان شبکه از شرکت‌های برق و تنظیم‌کننده‌های آن‌ها می‌خواهند تا قبل از اینکه فوراً به نیروگاه‌های گاز طبیعی بیشتری روی آورند، گزینه‌های دیگر را بررسی کنند.

ماهان در SREA گفت اگر در ماه دسامبر انرژی خورشیدی بیشتری در شبکه وجود داشت، طول خاموشی ها را کوتاه می کرد یا تعداد افراد تحت تاثیر را کاهش می داد.

شرکت‌های برق با هم موافق نبودند: تقاضای برق در اوایل صبح قبل از طلوع خورشید به بالاترین حد خود رسیده بود، که به این معنی بود که برای کارکرد خورشیدی خیلی تاریک است.

اما ناظران می گویند که شرکت های برق باید راه حل دیگری بیابند.

آری پسکو، مدیر ابتکار قانون برق در برنامه حقوق محیط زیست و انرژی دانشکده حقوق هاروارد، در مورد نیروگاه های گاز طبیعی گفت: “من فکر می کنم این فقط یک چسب زخم است.”

لیاش در TVA گفت که امیدوار است تحقیقات راه‌های جدیدی را نشان دهد که شرکت‌های برق می‌توانند با آژانس‌ها در مورد چگونگی قوی‌تر کردن شبکه همکاری کنند.

او گفت: «طوفان خطر رویدادهای آب و هوایی قابل توجه و نیاز صنعت برق را برای سازگاری نشان داد.

لیاش در یک نشست فوریه گفت که TVA بلافاصله 240 گام را شناسایی کرد که می توانست برای تقویت شبکه برق خود انجام دهد و تقریباً 80 درصد از آنها را بلافاصله تکمیل کرد. لیاش گفت که هنوز سؤالات درازمدت و پیچیده تری برای پاسخ وجود دارد، مانند اینکه آیا این شرکت بیش از حد به واردات برق از همسایگان خود متکی است یا خیر.

لیاش گفت: “ما می خواهیم فوراً اقدامات لازم را انجام دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که در همان صورت مشکل مشابهی نداریم.” “این بدان معنا نیست که کار دیگری برای انجام دادن باقی نمانده است … این در دسته بندی تاب آوری قرار می گیرد.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اتحادیه اروپا پیشنهاد جدیدی در مورد نحوه مبارزه با آلودگی نساجی دارد. باید آن را به درستی دریافت کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، نظرات بیان شده در این مقاله …