“این پایان مهدکودک ها خواهد بود”: پیش دبستانی ها در انگلیس نسبت به تعطیلی در میان طرح گسترش رایگان مراقبت از کودکان هشدار می دهند | تحصیلات سالهای اولیه

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جرمی هانت هشدار داده است که یک طرح کلیدی برای گسترش مراقبت از کودکان رایگان، بسته شدن مهدکودک‌های بیشتر، خروج کارکنان و سقوط در مکان‌ها را در صورتی که افزایش قابل توجهی در بودجه پشت آن وجود نداشته باشد، «کاملاً تضمین می‌کند».

یک وعده چشم نواز برای گسترش گسترده خدمات رایگان مراقبت از کودکان، بخش عمده ای از بودجه صدراعظم هفته گذشته بود. با این حال، در حالی که ارائه دهندگان مراقبت از کودکان از کمک های اضافی برای والدین استقبال کرده اند، مهدکودک ها در سراسر انگلیس در صحبت با مشاهده کننده، گفت که این طرح بدون تجدید نظر در بودجه مرکزی خطر تأثیر “فاجعه بار” بر این بخش دارد.

مل هارت، مالک مهد کودک آلبیون هاوس و مهدکودک مدرسه اولد در گرانتهام، لینکلن شایر، گفت: «این پایان مهد کودک ها خواهد بود. ما در حال حاضر تقریباً 2.5 پوند در ساعت، به ازای هر کودک برای کودکان سه و چهار ساله، کم بودجه داریم. گفته می شود بیش از 5000 مهد کودک در سال گذشته تعطیل شده اند. اگر تعداد بیشتری از لحاظ مالی دچار مشکل شوند، تعداد بیشتری نیز بسته خواهند شد. آن وقت هیچ جایی برای بچه ها وجود نخواهد داشت تا والدین بتوانند سر کار بروند.»

برنامه بودجه شامل 30 ساعت در هفته مراقبت رایگان از کودکان به همه کودکان 9 ماهه تا چهار ساله خواهد شد، هرچند که معرفی آن به صورت مبهم خواهد بود. در حال حاضر والدین کودکان سه و چهار ساله بسته به شرایط خود می توانند 15 یا 30 ساعت مهد کودک رایگان درخواست کنند.

هانت وعده افزایش بودجه ساعات رایگان را به میزان 204 میلیون پوند از سپتامبر امسال داد که در نهایت به 288 میلیون پوند در سال آینده افزایش خواهد یافت. با این حال، بسیار پایین‌تر از برآوردهای مستقل هزینه‌هایی است که مهدکودک‌ها با آن روبرو هستند و جزئیات کامل بودجه فاش نشده است.

این سیستم اکنون به طور مؤثر بر هزینه‌هایی متکی است که والدین فرزندان کوچک‌تر پرداخت می‌کنند تا کمبود بودجه ساعات «رایگان» به بزرگ‌ترها را جبران کند. اما بر اساس طرح هانت، افزایش ساعات رایگان از این اتفاق جلوگیری می کند.

پورنیما تانوکو، مدیر اجرایی انجمن مهدکودک‌های روز ملی، گفت: «هرچه کودکان بودجه بیشتری داشته باشند. [nurseries] می گیرند، زیان بیشتری می دهند. به طور متوسط، ارائه دهندگان 2.20-2.30 پوند به ازای هر کودک، در هر ساعت از دست می دهند. این شکاف در حال حاضر است. مگر اینکه بودجه مناسب دنبال شود، تنها کاری که ما انجام می دهیم این است که مشکل را تشدید می کنیم.»

اولیویا فولی از مهد کودک کاترپیلار گرسنه
اولیویا فولی از مهد کودک هانگری کاترپیلار گفت که ثبت نام‌ها را تا حدود 60 درصد کاهش می‌دهد زیرا نمی‌تواند به اندازه کافی پرسنل جذب کند.

جو موریس از مهد کودک Playsteps در سویندون، ویلتشایر، گفت که تحت سطوح بودجه در حال حاضر، بین هزینه های مراقبت از 57 کودک در ساعات رایگان و بودجه ایالتی 87700 پوند در سال فاصله وجود دارد. او گفت: «ما مجبور شدیم از والدینی که پرداخت می‌کنند یارانه پرداخت کنیم. “وقتی دسترسی به ساعات رایگان افزایش می یابد، می توانید تصور کنید که ضرر برای ما و سایر مهدکودک ها و پرستاران می تواند فاجعه بار باشد.”

اولیویا فولی از مهد کودک هانگری کاترپیلار، که بیشتر آنها در لندن هستند، گفت که پر کردن جای خالی از قبل دشوار بود، زیرا کار سخت بود و دستمزدها در جاهای دیگر بالاتر بود – حتی قبل از هر گونه فشار بیشتر هزینه ها.

ما جای خالی زیادی داریم. ما مهدکودک هایی داریم که در آنها ثبت نام را تا حدود 60 درصد انجام می دهیم زیرا نمی توانیم کارکنان را جذب کنیم. این ایده که ما می‌توانیم همه این مکان‌های اضافی را فراهم کنیم – مگر اینکه طرح توسعه نیروی کار وجود داشته باشد، کارکنانی برای ارائه آن وجود نخواهند داشت.»

Caroline Nutting از پیش دبستانی Little Acorns در Leigh-on-Sea، Essex، گفت: “ما باید تعدیل کنیم، کارکنان کمتری داشته باشیم و مراقبت و استاندارد بالا تحت تاثیر قرار می گیرد.”

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

سارا جاکومب، صاحب مهد کودک روز تویی باکس در شرق گرینستد، ساسکس غربی، گفت که ایده ساعات رایگان “به سادگی درست نیست و بسیار گمراه کننده است”. او از کمک به والدین حمایت کرد، اما افزود: “والدین اکنون منتظر مراقبت رایگان از کودکان هستند و از این واقعیت غافل هستند که مهدکودک ها باید به نوعی فاصله بین آنچه دولت به آنها پرداخت می کند و هزینه واقعی آنها را پر کنند.”

خودی‌ها اکنون خواستار ملاقات‌هایی با صدراعظم و دبیر آموزش و پرورش، گیلیان کیگان هستند تا اطمینان حاصل کنند که بودجه برای ساعات رایگان مراقبت از کودکان افزایش خواهد یافت. این تغییر به این معنی است که دولت اکنون به طور مؤثر بر قابلیت مالی بخش های وسیعی از این بخش نظارت دارد.

نیل لیچ، رئیس مؤسسه خیریه آموزش Early Years Alliance، گفت: «سطوح بودجه و برنامه‌های توسعه 30 ساعته اعلام شده در بودجه نشان می‌دهد که دولت تا چه حد جدی مسائلی را که بخش سال‌های اولیه با آن مواجه است، دست کم گرفته است. ما از خزانه‌داری می‌خواهیم که با ما در بحث‌ها شرکت کند تا با هم بتوانیم نحوه عملکرد این برنامه‌ها را در عمل بررسی کنیم.»

منابع وزارتخانه گفتند که پیشنهاد مراقبت از کودکان تنها بزرگترین سرمایه گذاری در انگلستان بوده است و تا سال 2027-2028، سالانه بیش از 8 میلیارد پوند برای ساعات رایگان و آموزش اولیه هزینه خواهد کرد.

کیگان گفت گرازیا هفته گذشته: «ما بیشتر به ارائه‌دهندگان پول پرداخت می‌کنیم، بنابراین، منطقاً، چون آنها این درخواست را داشتند، می‌توانستند به مردم پول بدهند. ما فکر می کنیم که آنها از جذابیت آن مطمئن خواهند شد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

متهم به قتل پس از مرگ عابر پیاده در پلیموث | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، مردی در پی مرگ یک …