بهشت (تقریبا) گمشده: کنارگذر تهدیدی برای نابودی زمین های کشاورزی کمبریج غنی از حیات وحش | محیط

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آنا گازلی صاحب آن با افتخار می گوید که باغ کوتون هشتمین باغ سنتی بزرگ باقی مانده در بریتانیا است. او گفت: “نه به این دلیل که ما بزرگ هستیم، بلکه به این دلیل که 80٪ از دهه 1900 رفته اند.” درختان میوه تجاری کوچکتر و پربارتر هستند، اما این باغ پر از حیات وحش است، میراث پدر Gazeley، که زمین را سه دهه پیش خرید تا درختان را از دست توسعه دهندگان نجات دهد.

این ممکن است یک مهلت موقت باشد. سرنوشت درختان و زمین‌های کشاورزی غرب کمبریج روز سه‌شنبه تعیین می‌شود، زمانی که شورای شهرستان کمبریج شایر به طرحی 160 میلیون پوندی رای می‌دهد که شامل یک مسیر عبور اتوبوس می‌شود که باغ را از بین می‌برد.

Gazeley گفت: “آنها به قطع 1000 درخت رای خواهند داد.” این باغ که از نظر مالی توسط یک مرکز باغ تامین می شود، دارای 520 درخت سیب، گلابی و آلو و 500 صنوبر، زبان گنجشک و بلوط است. ما سه جفت روباه، چهار جفت گورکن، خروس، سه نوع دارکوب داریم. به معنای واقعی کلمه یک کبک در درخت گلابی وجود دارد. از دست دادن این ویرانگر خواهد بود.»

Gazeley بخشی از گروه اقدام Coton Busway و ائتلافی از مبارزین است که امیدوارند تخریب تهدیدآمیز باغ میوه، که زیستگاهی با اهمیت اصلی در انگلستان تعیین شده است، واکنش عمومی مشابهی را به سرنوشت هزاران درخت خیابانی در شفیلد برانگیزد. 100 مورد دیگر نیز هفته گذشته در مرکز پلیموث سقوط کردند.

ما به مردم می‌گوییم: «شما نمی‌توانید آن‌ها را نجات دهید، اما این‌ها را می‌توانید».

حداقل 6000 خانه جدید در حال ساخت هستند که توسط اتوبوس پیشنهادی، جاده ای که فقط اتوبوس از کمبریج بر روی M11، از روستای کوتون به کامبورن می گذرد، خدمات رسانی می کند. این بخشی از قرارداد شهر کمبریج است، توسعه بزرگ شهر و مناطق اطراف آن که در سال 2014 اعلام شد و توسط مشارکت بزرگ کمبریج (GCP) با مشارکت سه مقام محلی و دانشگاه کمبریج اجرا می‌شود.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

گورکن در باغ.  این مزرعه همچنین محل زندگی خروس، دارکوب و روباه است.
گورکن در باغ. این مزرعه همچنین محل زندگی خروس، دارکوب و روباه است. عکس: جزوه روابط عمومی

ساخت خانه‌های بیشتر نیاز به حمل‌ونقل بهتر را ایجاد می‌کند، بنابراین GCP چهار اتوبوس را در اطراف شهر پیشنهاد می‌کند – Coton اولین مسیر است – مسیرهای دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی و یک منطقه شارژ ازدحام برای بازدارندگی رانندگان از مرکز شهر. توافق بر سر نیاز به مسیرهای اتوبوس بهتر وجود دارد، اما مبارزان می گویند که به جای یک اتوبوس مجزا، GCP می تواند جاده موجود را تعریض کند.

جیمز لیتل وود، مدیر اجرایی کمبریج گذشته، حال و آینده، یک مؤسسه خیریه محلی حفاظت از محیط زیست، می گوید: «اگر یک خط اتوبوس در مجاورت جاده بسازید، با کسری از هزینه و آسیب زیست محیطی، همان سود را خواهد داشت. ناامیدی ما این است که تنها چیزی که واقعاً می خواهیم آنها انجام دهند این است که طرحی را که ارائه کرده ایم مقایسه کنند. و آنها هرگز این کار را نکرده اند.

موسسه خیریه ما در دهه 1930 زمین های کشاورزی را در آنجا خریداری کرد تا از آن طرف کمبریج در برابر گسترش شهری محافظت کند.

پیتر بلیک، مدیر حمل و نقل GCP، گفت که توسعه جاده را بررسی کرده است. او گفت: «فضا نیست. در آن بخش از جاده شما گورستان آمریکایی و مادینگلی وود را دارید که سایتی با علاقه علمی ویژه است و بالاترین نام زیست محیطی را در این منطقه دارد. این طرح باید بین آسیب های زیست محیطی تعادل ایجاد کند.» GCP چهار مشاوره انجام داده بود و برنامه های آن دو بار به طور مستقل حسابرسی شده است. او گفت که فرآیند GCP قوی بود.

بلیک گفت که حدود 1.6 هکتار از این باغ تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. و ما سعی خواهیم کرد با مالکان کار کنیم تا اگر بتوانیم این میزان را بیشتر کاهش دهیم.

رای روز سه‌شنبه کاملاً متعادل خواهد بود – شورای شهرستان با 60 کرسی توسط لیبرال دموکرات‌ها با حمایت حزب کارگر کنترل می‌شود. با 30 عضو شورا بین آنها. اپوزیسیون عمدتاً محافظه‌کار با برخی از مستقل‌ها هستند. گزلی گفت: «ما فکر می‌کنیم که حزب کارگر و لیبرال دموکرات‌ها برای رای دادن به آن شلاق می‌خورند. ما به هر رأی رایگانی که می توانیم به دست آوریم نیاز داریم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ویدئو: تماشا کنید: تظاهرکنندگان در پاریس با تصویب قطعی اصلاحات بازنشستگی تجمع کردند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، به روز رسانی: 21/03/2023 – 12:18 …