پوتین در میان “جشن” آخر هفته کریمه با هلیکوپتر به ماریوپل ویران شده سفر کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

ولادیمیر پوتین پس از صدور حکم بازداشت بین‌المللی برای رئیس‌جمهور روسیه، از شهر ویران‌شده ماریوپل اوکراین بازدید کرد که اولین بازدید وی از منطقه فتح شده از زمان آغاز حمله روسیه به اوکراین بود.

سرویس مطبوعاتی کرملین روز یکشنبه به نقل از خبرگزاری های روسی اعلام کرد که پوتین با هلیکوپتر به ماریوپل پرواز کرد و با یک خودرو از شهر بازدید کرد.

این منبع گفت که او با ساکنان صحبت کرد، از مکان های دیدنی بازدید کرد و گزارشی از کار بازسازی در شهر بمباران شده به او ارائه شد.

این اولین سفر او به شهر بندری اوکراین است که پیش از سقوط در ماه می 2022، ماه ها توسط نیروهای روسی محاصره شده بود.

همچنین تصور می‌شود که این سفر غیرمنتظره از ماریوپل اولین سفر پوتین به منطقه دونباس شرقی اوکراین از زمان آغاز تهاجم گسترده روسیه در 24 فوریه 2022 است.

به گزارش کرملین، پوتین پیش از رفتن به ماریوپل همچنین در روستوف روسیه با مقامات ارتش روسیه از جمله والری گوراسیموف، رئیس ستاد ارتش روسیه دیدار و گفتگو کرد.

او روز شنبه از شهر بندری سواستوپل در کریمه تحت اشغال روسیه، به عنوان بخشی از “جشن های” آخر هفته به مناسبت الحاق غیرقانونی کریمه به روسیه در سال 2014 بازدید کرد.

رویدادهایی به مناسبت این رویداد در سن پترزبورگ و همچنین خود کریمه برگزار شد که در آن باند دوچرخه سواری جنایتکار گرگ های شب راست افراطی، که برای چندین سال با ولادیمیر پوتین ارتباط نزدیک داشت، تجمعی برگزار کرد.

روز جمعه دادگاه کیفری بین المللی حکم بازداشت صادر کرد برای پوتین به دلیل جنایات جنگی به دلیل دخالت ادعایی وی در ربودن کودکان از اوکراین.

دادگاه در بیانیه‌ای اعلام کرد که رئیس‌جمهور روسیه «ظاهراً مسئول جنایت جنگی اخراج غیرقانونی جمعیت (کودکان) و انتقال غیرقانونی جمعیت (کودکان) از مناطق اشغالی اوکراین به فدراسیون روسیه است.

سخنگوی کرملین حکم بازداشت را “ظالمانه و غیرقابل قبول” خواند و تصمیمات دیوان بین المللی کیفری را “از نظر قانونی بی اعتبار” خواند.

دیوان کیفری بین‌المللی گفت که دادگاه پیش از محاکمه‌اش دریافته است که «دلایل معقولی برای این باور وجود دارد که هر مظنون مسئولیت جنایت جنگی اخراج غیرقانونی جمعیت و انتقال غیرقانونی جمعیت از مناطق اشغالی اوکراین به فدراسیون روسیه را بر عهده دارد. کودکان اوکراینی.»

بر اساس گزارش کیف، بیش از 16000 کودک اوکراینی از زمان آغاز تهاجم به روسیه اخراج شده اند و بسیاری از آنها در موسسات و خانه های پرورش داده شده اند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“چه شبی، جدی”: چراغ ها برای شیاطین خاموش می شوند زیرا شیرها پس از خاموشی گابا برنده می شوند | شیرهای بریزبن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، گابا به دلیل قطع برق …