کره شمالی به آزمایش های تسلیحاتی با پرتاب موشک بالستیک ادامه می دهد | کره شمالی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ارتش سئول اعلام کرد که کره شمالی یک موشک بالستیک کوتاه برد شلیک کرده است، در چهارمین آزمایش تسلیحاتی از این دست در یک هفته، که همزمان با برگزاری رزمایش نظامی بزرگ کره جنوبی و ایالات متحده انجام می شود.

رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی روز یکشنبه با اشاره به حجم آبی که به آن معروف است، گفت: «ارتش ما یک موشک بالستیک کوتاه برد را در ساعت 11:05 صبح به سمت دریای شرقی از اطراف منطقه Tongchang-ri در استان پیونگان شمالی شلیک کرد. دریای ژاپن

در ادامه این بیانیه آمده است: «ارتش ما با همکاری نزدیک با ایالات متحده، وضعیت آمادگی کامل خود را حفظ کرده است».

وزارت دفاع ژاپن نیز در توئیتی نوشت: یک موشک بالستیک احتمالی از کره شمالی شلیک شد.

گارد ساحلی ژاپن به کشتی‌ها در مورد آنچه که به نظر می‌رسد یک موشک بالستیک است که از کره شمالی پرتاب شده است هشدار داد، در حالی که به نظر می‌رسد این موشک قبلاً سقوط کرده است.

سئول و واشنگتن همکاری دفاعی خود را در مواجهه با تهدیدهای فزاینده نظامی و هسته ای شمال افزایش داده اند، که در ماه های اخیر مجموعه ای از آزمایش های تسلیحات ممنوعه تحریک آمیز فزاینده را انجام داده است.

کره جنوبی و ایالات متحده در حال حاضر در میانه رزمایش مشترک 11 روزه موسوم به سپر آزادی هستند که بزرگترین رزمایش در پنج سال اخیر است.

کره شمالی همه این تمرین‌ها را تمرینی برای تهاجم می‌داند و بارها هشدار داده است که در واکنش به این اقدام، اقدامی «قاطع» انجام خواهد داد.

روز پنجشنبه، پیونگ یانگ بزرگترین و قدرتمندترین موشک بالستیک قاره پیمای خود، Hwasong-17 را آزمایش کرد که دومین آزمایش ICBM خود در سال جاری است.

خبرگزاری مرکزی کره شمالی (KCNA) پرتاب ICBM را پاسخی به مانورهای جاری و “دیوانه” آمریکا و کره جنوبی توصیف کرد.

تحلیلگران پیش از این گفته بودند که کره شمالی احتمالاً از این رزمایش به عنوان بهانه ای برای پرتاب موشک های بیشتر و شاید حتی آزمایش هسته ای استفاده خواهد کرد.

روز شنبه، KCNA گفت مانورهای مشترک توسط متحدان “به خط قرمز نابخشودنی نزدیک شده اند”.

پرتاب ICBM به دنبال دو موشک بالستیک کوتاه برد در روز سه شنبه، پس از پرتاب دو موشک کروز استراتژیک از یک زیردریایی در یکشنبه گذشته انجام شد.

تجاوزات اخیر پیونگ یانگ، سئول و توکیو را به ترمیم حصارها بر سر اختلافات تاریخی و تلاش برای تقویت همکاری امنیتی سوق داده است.

تنها چند ساعت پس از شلیک ICBM در روز پنجشنبه، یون سوک یول، رئیس جمهور کره جنوبی، برای اولین اجلاس سران رهبران در مقیاس کامل بین دو طرف در 12 سال گذشته وارد ژاپن شد.

سال گذشته، کره شمالی خود را یک قدرت هسته ای «بازگشت ناپذیر» اعلام کرد و رهبر کیم جونگ اون اخیراً خواستار افزایش «تصاعدی» در تولید تسلیحات، از جمله سلاح های هسته ای تاکتیکی شد.

کیم اوایل این ماه همچنین به ارتش کره شمالی دستور داد تمرینات خود را برای آماده شدن برای یک “جنگ واقعی” تشدید کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

وای مردم: بوبرت جمهوری خواه، شاهد دی سی در مورد ادرار کردن عمومی است | جمهوری خواهان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، در صحنه‌های عجیب و غریب …