فراخوانی برای دفع میلیون ها ماهی فاسد که در رودخانه دارلینگ-باکا در نزدیکی منیندی مسدود شده اند | حوضه موری-دارلینگ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سیاستمداران خواستار حذف فوری میلیون‌ها ماهی مرده هستند که آبراه‌های رودخانه دارلینگ-باکا پایینی در نزدیکی منیندی در منتهی الیه غرب نیو ساوت ولز را مسدود کرده‌اند.

اداره برنامه ریزی و محیط زیست نیوساوت ولز روز شنبه گفت که به نظارت دقیق وضعیت ادامه خواهد داد و جامعه را در جریان قرار می دهد.

این وزارتخانه گفت که تلف شدن این ماهی، عمدتا شاه ماهی استخوانی، ناشی از سیل و هوای گرم بوده که منجر به ثبت سطح بسیار پایین اکسیژن محلول در رودخانه شده است.

این بیانیه می افزاید که دمای شدید آخر هفته این مشکل را بدتر کرده و احتمالاً در روزهای آینده منجر به تلفات بیشتر ماهیان خواهد شد.

مردم محلی می گویند که این بوی وحشتناک است، با ویدیوهایی در شبکه های اجتماعی که نشان می دهد یک لایه ضخیم از ماهی روی آب شناور است که در برخی مکان ها سایه سبز روشنی پیدا کرده است.

پرین دیوی، سخنگوی اپوزیسیون فدرال برای آب، گفت که دولت های ملی و ایالت NSW باید به دنبال راه هایی برای از بین بردن ماهی های پوسیده در اسرع وقت باشند.

دیوی انطباق جنبه هایی از برنامه ملی کنترل ماهی کپور را پیشنهاد کرد که پس از شش سال تحقیق در مورد استراتژی های کنترل زیستی کپور ایجاد شد.

دیوی گفت: “ما می دانیم که یکی از بزرگترین نگرانی ها برای کنترل زیستی کپور این بود که با ماهی مرده چه کنیم.”

“رویداد طبیعی فعلی که ما شاهد آن هستیم، با صدها هزار ماهی مرده که در امتداد دارلینگ شناور هستند، فرصتی را برای آزمایش گزینه های پاکسازی که دانشمندان تحت برنامه کنترل ماهی کپور در نظر گرفته اند، فراهم می کند.

“رویداد فعلی برای بازگشت به تابلوی نقاشی خیلی فوری است – ما نیاز به اقدام فوری داریم.”

کیت فاهرمن، سخنگوی NSW Green در مورد آب گفت که ماهی ها باید در اسرع وقت حذف شوند، قبل از اینکه باعث یک فاجعه زیست محیطی شوند.

او گفت: «این کاملاً یک فاجعه است، صرف نظر از این که آیا این یک پیامد کاهش سیل یا سوء مدیریت آب است، دولت‌های NSW و فدرال باید اکنون برای پاکسازی میلیون‌ها ماهی فاسد که کیلومترها از رودخانه را فرا گرفته‌اند، اقدام کنند.»

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

در حال حاضر، هر جنبه طبیعی رودخانه و جوامعی که برای آب به آن متکی هستند، در معرض خطر سقوط آبشاری قرار دارند و این میلیون‌ها ماهی که در حال پوسیدن هستند، فاجعه‌ای مضر است و سیستم و کیفیت آب را بیشتر کاهش می‌دهد.»

فهرمان گفت که دولت‌های نیوساوت ولز و دولت فدرال باید برای پاکسازی ماهی‌ها با هم عمل کنند تا از کاهش بیشتر کیفیت آب جلوگیری کنند.

اداره هواشناسی پیش بینی کرده است که دمای هوا در غرب نیوساوت ولز در آخر این هفته به 40 درجه سانتیگراد برسد و بیشتر سواحل شرقی استرالیا در گرمای غیر فصلی پاییزی پخته شوند.

شکوفایی جلبکی به طول 40 کیلومتر در همان قسمت رودخانه عامل مرگ یک میلیون ماهی در سال 2019 بود.

رویداد سال 2019 مصادف شد با دوره ای از درجه حرارت بالا در جنوب این ایالت و خشکسالی در امتداد سیستم رودخانه.

انتظار می رود مرگ ماهی این هفته بیشتر از رویداد سال 2019 باشد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

گروه های طرفدار کرملین ویدئویی از حمله سربازان اوکراینی به زن و نوزاد را ضبط کردند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، گروه‌های طرفدار کرملین در حال نمایش …