پرینستون اجرای پری را گسترش داد، میتزو را کنار زد و به اولین Sweet 16 از سال 1967 رسید | مسابقات NCAA 2023

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

با شروع دقیقه پایانی، طرفداران پرینستون شروع به سر دادن شعار «Sweet 16!» کردند. شیرین 16!» و مربی میچ هندرسون با پیروزی به راحتی نیمکت را خالی کرد.

این ناراحتی یک اتفاق کوچک مدرسه ای در برابر یک تیم منشورتر نبود. این یک اجرای کاملاً غالب بود که پرینستون را به مکانی فرستاد که بیش از نیم قرن نبود.

بلیک پیترز در نیمه دوم پنج پرتاب سه امتیازی انجام داد و پرینستون با شکست دادن میسوری با نتیجه 78-63 در روز شنبه، تیم کنفرانس قدرت دیگری را شوکه کرد تا برای اولین بار در 56 سال گذشته به نیمه نهایی مسابقات منطقه ای NCAA برسد.

توسان اوبووموان، فوروارد گفت: “دنیا به ما به عنوان دو ناراحت نگاه می کند.” اما من احساس می کنم که قرار است اینجا باشیم. ما به همدیگر اعتماد زیادی داریم، کاری که انجام می دهیم. قطعاً با این گروه مهجور نیست.»

تایگرز شماره 15 (23-8) با برتری بر دهمین بذر میسوری (25-10) از کنفرانس جنوب شرقی از همان ابتدا، پیروزی دور اول مقابل قهرمان مسابقات Pac-12 آریزونا را دنبال کرد.

مدرسه آیوی لیگ که یک نسل پیش به خاطر ترساندن نیروها و گهگاه ایجاد ناراحتی‌ها شناخته می‌شود، برای اولین بار از سال 1967 به مرحله یک هشتم نهایی رسیده است، زمانی که تنها 23 تیم حتی به مسابقات راه یافتند.

پیترز گفت: “من هیچ حرفی برای شما ندارم.” ما در اینجا بخش باورنکردنی (از هواداران) داریم. من بهترین هم تیمی های دنیا را دارم. من تک تک آنها را دوست دارم. وقتی بیرون می رویم و به یکدیگر ایمان می آوریم، هر چیزی ممکن است. می دانم که کلیشه ای است، اما هر چیزی ممکن است.»

پرینستون جمعه شب با برنده بازی بیلور و کریتون در Sweet 16 در لوئیزویل کنتاکی بازی خواهد کرد.

ببرها دومین مدرسه آیوی لیگ خواهند بود که در 43 تورنمنت گذشته Sweet 16 را به دست آورد و در سال 2010 به کرنل پیوست. .

ببرهای پرینستون
مهاجم پرینستون تایگرز، کادن پیرس (12) و گارد رایان لانگبورگ (3) در نیمه دوم شنبه واکنش نشان دادند. عکس: Kelley L Cox/USA Today Sports

هندرسون، بازیکن تیم‌های پرینستون در سال‌های 1996 و 98 که بازی‌های دور اول را بردند، می‌گوید: «همیشه رویای بازی عمیق در مسابقات را داشتم. به عنوان یک بازیکن، چند بار به دور دوم رفتم. هرگز از آن فراتر نرفت.»

این سومین سال متوالی است که تیمی با رتبه پانزدهم به Sweet 16، پس از Oral Roberts در سال 2021 و مدرسه نیوجرسی سنت پیترز در سال گذشته، به Sweet 16 راه یافت. تنها بار دیگر که یک 15 دانه تا این حد موفق شد در سال 2012 بود که ساحل خلیج فلوریدا این کار را انجام داد.

رایان لانگبورگ با 22 امتیاز پیشتاز پرینستون بود و پیترز 17 امتیاز به دست آورد.

دی آندره گلستون 19 امتیاز و نوآ کارتر 14 امتیاز برای میسوری به دست آوردند که به دنبال اولین حضور خود در Sweet 16 از سال 2009 بود.

مربی دنیس گیتس گفت: “ما توانستیم یک بار پیش بیفتیم.” ما در کل بازی 30 ثانیه پیش بودیم. هر بار که ما برتری می‌گرفتیم یا زمانی که آنها برتری داشتند، آن را به 6 کاهش می‌دادیم، آنها برگشتند و کاری را انجام دادند که یک تیم خوب انجام می‌داد: ضربه زدن یا بازی کردن.

پرینستون هیچ نشانه‌ای مبنی بر شکست در مقابل تیم کنفرانس قدرت دیگر نشان نداد و از همان ابتدا بازی را کنترل کرد. کیشان کلمن در اواسط نیمه دو دانک و یک شوت مهار شده در فاصله 16 ثانیه ای داشت.

بلیک پیترز
بلیک پیترز، گارد پرینستون، پس از زدن یک شوت سه امتیازی در نیمه دوم پیروزی ناامیدکننده شنبه، فریاد می زند. عکس: خوزه لوئیس ویلگاس/AP

پرینستون در یک کرنر سه توسط زک مارتینی به امتیاز 10 رسید و با درایو اوبووموان 33-19 پیش رفت.

میسوری با به ثمر رساندن هفت امتیاز پایانی نیمه پاسخ داد تا به نیمه نهایی هفت برسد.

هر بار که میسوری در اوایل نیمه دوم تهدید می کرد، پرینستون پاسخی داشت پیترز پنج سه امتیازی زد. چهارمی باعث برتری 62-43 پرینستون شد و میسوری پس از آن هرگز تهدیدی نکرد.

هندرسون گفت: «بلیک پیترز هفته‌ها است که برای ما از روی نیمکت شوت می‌زند. “این یک گروه بسیار بسیار مطمئن است. ما بسیار هیجان زده هستیم که به Sweet 16 می رویم. بودن در کنار این بچه ها بسیار لذت بخش است. آنها فقط دندان قروچه می کنند و این کار را می کنند.»

پرینستون به دنبال اولین حضور خود در Elite Eight از سال 1965 است که بیل بردلی ستاره بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شهروند آمریکایی زندانی به دلیل انتقاد از حاکمان عربستان سعودی آزاد شد | عربستان سعودی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پسرش گفت، یک شهروند آمریکایی …