بررسی مسابقه روز: بازگشت لاینکر جذابیت و آرامش را باز می گرداند | تلویزیون و رادیو

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

گری لینه‌کر از ورزشگاه اتحاد، ساعتی قبل از شروع پوشش خبری بی‌بی‌سی وان درباره بازی منچسترسیتی و برنلی در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی، توییت کرد: «آه». لذت بردن از اینکه اجازه می‌دهید به فوتبال بچسبید.»

سرعت چرخه اخبار مدرن به این معنی است که به نظر می‌رسد ماه‌ها از تعلیق لاینکر توسط بی‌بی‌سی به دلیل انتقاد از سیاست‌های مهاجرتی دولت گذشته است، اما در واقع تنها آخر هفته گذشته بود که «مسابقه روز» در قالب یک برنامه 20 دقیقه‌ای پخش شد. هیچ ارائه کننده یا مفسری حاضر به کار روی آن در غیاب لاینکر نبوده است. در یک نمایش فوق‌العاده از همبستگی کارکنان بی‌بی‌سی و کارمندان آزاد، دیگر برنامه‌های فوتبال در تلویزیون و رادیو به اجبار پخش نشدند.

تا صبح روز دوشنبه، Beeb پایین آمد و با شرمندگی قول داد قوانین خود را در مورد بی طرفی رسانه های اجتماعی بازبینی کند. تاپیک کوتاه بعدی لاینکر در توییتر شامل یک درخواست تازه برای همدردی با پناهندگان بود. آواتار او در برنامه بی سر و صدا به تصویری از او در مقابل نقل قول جورج اورول روی دیوار بیرون خانه پخش تغییر کرد، تصویری که در مورد آزادی «حق گفتن به مردم چیزی است که نمی خواهند بشنوند».

پس از آن برد راحت 1-0، لاینکر از یک هفته معمولی آنلاین لذت برد – قبل از بازگشت به محل کار – با اظهار نظر در مورد گل های لیگ قهرمانان، بازتوییت کلیپ های خنده دار ویروسی و توصیه پادکست هایی که مشخص شد توسط شرکت سازنده او ساخته شده است.

آخر هفته جام به این معنی بود که بازگشت لاینکر زود آغاز شد و یک بازی زنده را در اواخر بعد از ظهر ارائه کرد. اما این اولین سوالی که بینندگان می خواستند به آن پاسخ دهند را تغییر نداد: خط آغازین گری چه خواهد بود؟ مطمئناً این فقط کرایه معمولی نیست، یک تعارف اساسی اما به موقع در مورد طاسی آلن شیرر یا غرور میکا ریچاردز؟

گری لینهکر به همراه آلن شیرر (مرکز) و میکا ریچاردز در بازی روز جام حذفی بین منچسترسیتی و برنلی.
گری لینهکر به همراه آلن شیرر (مرکز) و میکا ریچاردز در بازی روز جام حذفی بین منچسترسیتی و برنلی. عکس: بی بی سی

شاید بازگشت به صندلی مجری کافی بود، زیرا لاینکر با نگفتن چیزی به دوربین این مشکل را حل کرد. در عوض، شات آغازین مربوط به یکی از هواداران جوان برنلی بود که لینه‌کر که به طور شنیدنی با سرماخوردگی دست و پنجه نرم می‌کرد، یک بسته ویدیویی را درباره وینسنت کمپانی، مدیر برنلی، صدا کرد.

وقتی در نهایت به مجریان صحبت کردیم، لاینکر به اینکه به شیرر برگشت و به او اشاره کرد، راضی شد: “آلن، خیلی خوب است که اینجا هستم.” شیرر، نگاهی عصبی به یک برگه کاغذ انداخت، و به درستی یک سخنرانی کوتاه و کمی گیج کننده در مورد فاراگوی هفته قبل ایراد کرد: «فقط می خواستم بگویم چقدر ناراحت بودیم که تماشاگران آخر هفته گذشته را از دست دادند… برخی افراد واقعاً عالی در تلویزیون و در رادیو در شرایط غیرممکن قرار گرفتند و این عادلانه نبود. بنابراین خوب است که به نوعی به حالت عادی برگردیم و دوباره درباره فوتبال صحبت کنیم.

لاینکر موافقت کرد و بس. برنامه ادامه پیدا کرد، در حالی که لینهکر به سختی قابل توجه بود که یک مجری خوب باید داشته باشد، بدون مزاحمت بینش حرفه ای را به بحث در مورد ویژگی های کمپانی می بخشید و با بیان این جمله در مورد ارلینگ هالند، مهاجم سیتی، حرکت علامت تجاری خود را که به حرفه فوتبالی خود ارجاع می دهد، ادامه داد: او گل‌های مناسبی را به ثمر می‌رساند… همه در محوطه شش قدم.

گفتگوی هالند در نیمه دوم ادامه یافت، بازیکن نروژی سیتی را با دو گل پیش انداخت. علی‌رغم اینکه لینه‌کر بیشتر و بیشتر غرغر به نظر می‌رسید، در حالی که از شغل سابق خود به عنوان مهاجم انگلیسی استفاده می‌کرد، گام برداشت و توضیح داد که چگونه راز بازی در فوروارد مرکزی، مدام به فضا حمله می‌کند، با علم به اینکه پاس درست در نهایت به دست خواهد آمد: «اینطور نیست. بینش. این قانون احتمالات است.»

کار لاینکر در حال حاضر، جدای از اینکه در لینک‌ها، مسیرها و معرفی‌های VT بهتر از افرادی است که تمام دوران حرفه‌ای خود را صرف ارائه تلویزیون کرده‌اند، نظارت بر مکالمات استودیویی است که به طور قابل اعتمادی تخصص کم فرسوده و شوخی‌های دلچسب را ارائه می‌دهند، آخرین مورد از آن‌هایی که به راحتی با Shearer و پخش می‌شوند. ریچاردز یکی از قالب‌های شوخی این سه نفر – ریچاردز که شیرر را به رخ می‌کشد تا به خود ببالد که یکی از آمارهای حرفه‌ای او بهتر از آمارهای لاینکر است – به مجری این فرصت را داد تا به جنجال یک هفته پیش که ریچاردز سریعاً علناً از آن حمایت کرده بود اشاره کند. او بلند شد: “حداقل یک هفته در کنار من بودی!”

بعداً، پس از اینکه منچسترسیتی یک پیروزی 6-0 را به پایان رساند، تنها چیزی که هنوز از لینه‌کر لازم بود این بود که خلاصه‌ای سریع از اقدامات و ریب شیرر در مورد احتمال از دست دادن رکوردهای گلزنی خود به هالند قبل از پایان دادن به زمان آماده به مایکل ارائه دهد. چرخ مک اینتایر. یک برد آسان دیگر در کیف بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پسران 14 و 16 ساله به قتل نوجوان نورث همپتون متهم شدند | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پلیس اعلام کرد دو پسر …