دو گونه جدید مخمر به نام های برونو پریرا و دام فیلیپس | دام فیلیپس و برونو پریرا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دانشمندان برزیلی دو گونه جدید از مخمرهای تخمیری را پیدا کردند و نام آنها را به نام روزنامه نگار دام فیلیپس و فعال برونو پریرا، دو مردی که سال گذشته در جنگل های آمازون به قتل رسیدند، نامگذاری کردند.

بر اساس مقاله ای که در مجله بین المللی میکروبیولوژی سیستماتیک و تکاملی منتشر شده است، این کشف از چهار جدایه گونه اسپاتاسپورا بدست آمد.

کارلوس آگوستو روزا، یکی از نویسندگان این مطالعه، گفت که هر دو گونه قادرند دی-گزیلوز را به اتانول و زایلیتول تبدیل کنند، نوعی شیرین کننده طبیعی که می تواند برای بیماران دیابتی یا سایر کاربردهای بیوتکنولوژیکی مورد استفاده قرار گیرد.

رزا گفت که اگرچه جنگل های بارانی آمازون 10 درصد از تنوع زیستی سیاره را در خود جای داده است، اما بسیاری از آن کشف نشده باقی مانده است و این درصد در زمینه مخمرها حتی بالاتر است.

او گفت که بین 30 تا 50 درصد از میکروارگانیسم‌های مخمر جدیدی که در مناطق برزیلی که او و همکارانش در آنجا کار می‌کنند، برای علم جدید هستند.

رزا گفت: “از این رو اهمیت تحقیق در این زمینه و همچنین تلاش برونو و دام برای حفظ زیست بوم منطقه اهمیت دارد.”

او گفت که نام این گونه به نام این دو چهره متاخر، «به خاطر کارشان در دفاع از محیط زیست، این جفت را به رسمیت می شناسد، ارزش می دهد و ادای احترام می کند».

مقاله تحقیقاتی گزارش داد که این دو مخمر از چوب پوسیده جمع آوری شده در دو مکان مختلف جنگل آمازون در ایالت پارا به دست آمده اند.

می‌گوید: «نام Spathaspora brunopereirae sp nov برای قرار دادن این جدایه‌ها پیشنهاد شده است.

دو جدایه دیگر از منطقه انتقال بین جنگل آمازون و اکوسیستم سرادو در ایالت توکانتینز به دست آمدند. نام Spathaspora domphillipsii sp nov برای این گونه جدید پیشنهاد شده است.

این مقاله توسط 11 میکروبیولوژیست که به طور مشترک از سه دانشگاه در ایالت Minas Gerais، ایالت Tocantins، و Western Ontario، کانادا کار می کنند، نوشته شده است.

فیلیپس و پریرا در ژوئن سال گذشته در حالی که در حال سفر به پایین رودخانه ای در دره جاوری، نزدیک مرز برزیل با پرو بودند، به قتل رسیدند.

فیلیپس، فریلنسر سابق آبان نیوز و واشنگتن پست، مشغول کار بر روی کتابی درباره توسعه پایدار در آمازون بود و پریرا، مدافع قدیمی حقوق بومیان، به عنوان راهنما و فعال محلی همراه او بود.

چهار مرد متهم به دستور دادن یا مشارکت در این جنایت در زندان هستند.

فیلیپس و پریرا به لیست بلندبالایی از افراد مشهور ملحق می شوند که گیاهان یا حیواناتی را به نام خود دارند. هزاران گونه جدید هر سال شناسایی می شوند و کسانی که آنها را کشف می کنند اغلب نام های بدیع برای آنها می گذارند.

بیانسه پس از کشف یک مگس اسب استرالیایی این افتخار را دریافت کرد. یک انگل سخت پوست که خون می‌مکد، Gnathia marleyi را در ادای احترام به ستاره رگی باب مارلی نامگذاری کرد. و یک سوسک به نام گرتا تونبرگ فعال محیط زیست در سال 2019 نامگذاری شد.

در سال 2001، دانشمندان یک گونه از قارچ Spongiforma Squarepantsii را به نام شخصیت کارتونی باب اسفنجی شلوار مربعی نامگذاری کردند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پاپ فرانسیس پس از درمان برونشیت بیمارستان را ترک کرد | پاپ فرانسیس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پاپ فرانسیس پس از درمان …