اخبار استرالیا به صورت زنده: نیوساوت ولز با مهلت موج گرما در ویکتوریا دوباره متورم می شود | اخبار استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

دنیل هرست

دنیل هرست

فرل: زیرمجموعه ها و روابط با چین اهداف سیاستی متقابل منحصر به فرد نیست

وزیر تجارت، دان فارل، Aukus را به عنوان یک ترتیب “معقول” برای شرایط استراتژیک پیش روی استرالیا در سال 2023 توصیف کرده است – اما تأثیر بالقوه بر پروژه کلی برای “تثبیت” روابط با چین را کمرنگ کرد.

فارل به اسکای نیوز گفت که امیدوار است پروژه زیردریایی هسته‌ای تأثیری بر سفرهای برنامه‌ریزی‌شده از جمله دیدار آتی او از پکن (تاریخ TBC) نداشته باشد.

او گفت که در ماه گذشته یک دیدار “گرم و دوستانه” از طریق لینک ویدئویی با همتای چینی خود داشته است و انتظار می رود که این دیدار شخصاً در پکن ادامه یابد.

ما تاریخ خاصی را مشخص نکرده ایم. بحث ها در سطح مسئولان به خوبی پیش رفته است… پیشنهاد هنوز باقی است، من آن پیشنهاد را پذیرفتم.

فارل گفت استرالیا همچنین تضمین خواهد کرد که از منافع ملی خود محافظت می شود. اما او استدلال کرد که Aukus با ایده تثبیت روابط سیاسی، دیپلماتیک و تجاری با چین در تضاد نیست:

همه چیز در مسیر درستی برای تثبیت رابطه و من بسیار مطمئن هستم که این کار ادامه خواهد داشت.

دنیل هرست

دنیل هرست

دان فارل: سیاست آمریکا موضوعی است برای آمریکایی ها

وزیر تجارت، دان فارل، اولین بار در برنامه های سیاسی صبح امروز بود. در طی مصاحبه ای با اسکای نیوز، فارل از آن دور شد دونالد ترامپ‘s ادعا می کند که رئیس جمهور سابق آمریکا روز سه شنبه دستگیر خواهد شد:

نه، ببین، من سیاست آمریکا را به آمریکایی‌ها می‌سپارم و فقط یک تماشاگر علاقه‌مند خواهم بود.

فارل در پاسخ به این سوال که دولت استرالیا در مورد احتمال انتخاب مجدد ترامپ در سال 2024 چه هراسی دارد، گفت:

هیچ کدام

فارل گفت که تاکید کرد که سیاست ایالات متحده امری برای مردم آمریکاست، اما گفت که اگر نتیجه این بود، دولت استرالیا “منتظر چهار سال دیگر” دولت بایدن خواهد بود.

خبر خوب برای همه

استرالیا با موج گرما در حال غرق شدن است

پیش‌بینی می‌شود که بخش‌هایی از نیوساوت ولز به 40 سالگی برسد زیرا آتش‌سوزی‌های متعددی در سراسر این ایالت ادامه دارد.

اداره هواشناسی پیش بینی می کند که سیدنی در روز یکشنبه به 32 درجه سانتیگراد برسد، در حالی که دمای پنریث در غرب به 40 درجه سانتیگراد و ریچموند و بلک تاون باید به 39 درجه سانتیگراد برسد.

بخش‌هایی از مناطق تحتانی و بالایی غربی نیز به 42 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. این پس از آن رخ می دهد که نیوساوت ولز در یک شنبه گرم با بیش از 50 آتش سوزی در سراسر این ایالت غلبه کرد.

یک هشدار نظارتی و عملی برای شهر بریدیل در جنوب شرقی شنبه شب برقرار بود و از ساکنان خواسته شد برای محافظت از خود و دارایی‌هایشان اقدام کنند.

آتش سوزی در جاده کریگز در زمین های جنوبی بیش از 3689 هکتار را سوخت و اموال و احشام را از بین برد، در حالی که آتش سوزی Sandy Creek در Upper Hunter 26 هکتار را سوزاند.

در همین حال، ویکتوریا روز خنک‌تری را پشت سر می‌گذارد، زیرا دمای هوا در روز شنبه به 30 درجه سانتی‌گراد و دمای پایین 40 درجه سانتی‌گراد رسید.

ساکنان در امتداد جاده اقیانوس بزرگ در جنوب غربی ایالت در بیشتر روز در حالت آماده باش بودند، با یک پیام مراقبت و عمل برای آتش سوزی در نزدیکی رودخانه کنت.

چندین آتش سوزی دیگر قبل از اینکه یک تغییر سرد در عصر شنبه در ایالت رخ دهد به حد توصیه رسیده است. دمای ویکتوریا باید در حدود پایین تا اواسط 20 درجه در بقیه هفته باشد.

AAP

موج گرمای بی پایان در استرالیا با شکستن رکورد هر روز.
4 رکورد ماهانه دیگر امروز کاهش یافت (2 رکورد از بالاترین حداقل و 2 مورد از بالاترین حداکثر) که بالاترین آن در کشور امروز 43.4 درجه سانتیگراد در Telfer بود.
دمای هوای فردا و پس فردا با 43 درجه سانتیگراد افزایش می یابد. pic.twitter.com/9XMSGeLkVQ

– دماهای شدید در سراسر جهان (@extremetemps) 18 مارس 2023

صبح بخیر

و به وبلاگ زنده دیگر آبان نیوز خوش آمدید.

انتظار می‌رود که موج گرما در سراسر کشور در روز یکشنبه به اوج خود برسد و دمای هوا در بخش‌هایی از نیو ساوت ولز تا 40 درجه سانتی‌گراد به اوج خود برسد. انتظار می رود سیدنی با بخش هایی از غرب به 32 درجه سانتیگراد برسد سیدنی نزدیک به 42 درجه سانتیگراد، در حالی که ویکتوریا می توان انتظار داشت روز خنک تری پس از رسیدن دمای هوا به بالای 30 درجه در روز شنبه باشد. در بخش بزرگی از بقیه نقاط کشور، دمای هوا در بالای 30 و پایین 40 درجه پیش بینی می شود.

نخست وزیر لیبرال NSW دومینیک پروتت روز یکشنبه در حومه غربی سیدنی در پنریث گردهمایی برگزار خواهد کرد تا آرا را در کرسی حاشیه ای حفظ کند. نخست وزیر سابق جان هوارد انتظار می‌رود در این رویداد که شش روز مانده به روز رای‌گیری برگزار می‌شود، شرکت کند و در حال حاضر استوارت آیرس که با 0.6 درصد اختلاف آن را در اختیار دارد، در اختیار دارد.

من هستم رویس کورملوفس، وبلاگ را در طول روز دنبال می کند. با توجه به اتفاقات زیاد، به راحتی می توان چیزهایی را از دست داد، بنابراین اگر اتفاقی را در استرالیا مشاهده کردید و فکر می کنید باید در وبلاگ باشد، می توانید من را در توییتر پیدا کنید. @RoyceRk2 جایی که DM من باز است

با آن، بیایید شروع کنیم …

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جاناتان میجرز در نیویورک پس از فراخوان پلیس برای اختلافات داخلی دستگیر شد | جاناتان میجرز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، مقامات می گویند جاناتان میجرز …