شرکت داروسازی ‘skinny jab’ پس از ‘نقض جدی’ کد صنعت با تحقیقات جدید مواجه شد | صنعت داروسازی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سازنده جب لاغری Wegovy در این آخر هفته با بحران‌هایی در چندین جبهه مواجه بود، به طوری که تنظیم کننده داروهای بریتانیا همزمان با انجام تحقیقات در مورد تأیید تزریقات آن برای استفاده از NHS، بازبینی عملکرد خود را اعلام کرد.

در چند روز گذشته، Novo Nordisk نیز از سازمان تجارت دارویی خود تعلیق شد و شاهد از دست دادن یک شراکت کلیدی با کالج سلطنتی پزشکان (RCP) بود که روز جمعه اعلام کرد پس از نقض قوانین، روابط خود را با این شرکت قطع کرده است. کد صنعت

سازنده دانمارکی پشت آمپول های کاهش وزن که به عنوان یک درمان جدید پرفروش برای چاقی مورد ستایش قرار گرفته اند، اخیراً قبل از ورود Wegovy به انگلستان از موجی از تبلیغات برخوردار شده است.

تزریق هفتگی آن حاوی سماگلوتید سرکوب کننده اشتها است و گفته می شود که به بیماران کمک می کند تا 15 درصد از وزن بدن خود را کاهش دهند.

اما در میان نگرانی در مورد اثربخشی پایدار این درمان، این شرکت با بررسی دقیق فعالیت‌های خود در بریتانیا، از جمله پرداخت‌هایش به متخصصان چاقی و «ترویج پنهان» داروهای کاهش وزن خود از طریق دوره‌های آموزشی پزشکی مواجه است.

هفته گذشته، یک مشاهده کننده تحقیقات نشان داد که این شرکت تنها در سه سال 21.7 میلیون پوند به سازمان های بهداشتی و متخصصان به عنوان بخشی از کمپین تقویت نفوذ خود در بریتانیا پرداخت کرده است.

در برخی موارد، کسانی که با Novo Nordisk پیوند دارند، در مصاحبه‌های رسانه‌ای و ارسال‌هایی به مؤسسه ملی بهداشت و مراقبت عالی (Nice)، ناظر مقرون‌به‌صرفه بودن NHS، به تبلیغ Wegovy پرداختند، بدون اینکه همیشه ارتباط خود را با شرکت روشن کنند. .

روزها پس از ناظر بر اساس افشاگری ها، انجمن صنعت داروسازی بریتانیا (ABPI)، یک انجمن تجاری، اعلام کرد که اقدام نادری را برای تعلیق این شرکت به مدت دو سال در یک موضوع جداگانه انجام داده است.

این اقدام در روز پنجشنبه به دنبال شکایتی در سال 2021 از یک متخصص بهداشت “نگران” مبنی بر اینکه این شرکت از طریق حمایت مالی از رویدادهای آموزشی پزشکی چاقی، کد ABPI را نقض کرده است، که شاکی ادعا کرد شامل تلاش هایی برای رشوه دادن به شرکت کنندگان برای تجویز یکی دیگر از داروهای کاهش وزن آن بود. ، ساکسندا.

هیئتی که این شکایت را بررسی می‌کرد، به این نتیجه رسید که حمایت مالی رویداد معادل یک «کمپین تبلیغاتی پنهان» توسط Novo Nordisk است و حکم داد که ارائه مزایا برای متخصصان بهداشت توسط این شرکت، از جمله ارائه پشتیبانی مالی از طریق کاغذ، به منزله «تحریک» ممنوع است. دارو را تجویز، عرضه، تجویز و/یا توصیه کنید. حدود 4400 متخصص بهداشت بریتانیا در این آموزش شرکت کردند. روز پنجشنبه، ABPI گفت که پس از آن نقض‌ها و «ممیزی دقیق» بیشتر از رویه‌های انطباق Novo Nordisk، هیئت مدیره آن «نگرانی قابل‌توجهی» در مورد فعالیت‌های این شرکت داشته و تصمیم به اخراج موقت آن گرفته است. این هشتمین بار در چهار دهه اخیر است که چنین تحریم شدیدی از سوی سازمان تجارت اعمال می شود.

آخر این هفته، تنظیم کننده داروی دولت گفت که اکنون در حال ارزیابی است که آیا تحریم های بیشتر ضروری است یا خیر. آژانس تنظیم مقررات داروها و محصولات مراقبت بهداشتی (MHRA) معمولاً فقط در موارد جدی که اختیارات خود تنظیم کننده صنعت دارو کافی تلقی نمی شود، مداخله می کند.

لورا اسکوایر، مسئول ارشد کیفیت و دسترسی مراقبت‌های بهداشتی در MHRA، گفت: در مورد Novo Nordisk، نقض‌ها “بسیار جدی” بودند.

«متخصصان مراقبت های بهداشتی باید به اطلاعات مناسب برای حمایت از انتخاب نسخه خود برای یک بیمار خاص دسترسی داشته باشند. او گفت که نباید به آنها هدایا، دوره‌ها، آموزش یا فرصت‌هایی برای شرکت در هر فعالیت دیگری که ممکن است انگیزه‌ای برای تجویز یک داروی خاص باشد، ارائه شود.

بررسی MHRA در حالی انجام می شود که نیس روندی را بررسی می کند که توسط آن Wegovy برای استفاده از NHS تأیید شد.

قلم تزریقی برای فرمول سماگلوتید Novo Nordisk که با نام تجاری Wegovy به بازار عرضه می شود.
قلم تزریقی برای فرمول سماگلوتید Novo Nordisk که با نام تجاری Wegovy به بازار عرضه می شود. عکس: کریستین میهایلا/AP

هفته های گذشته مشاهده کننده تحقیقات نشان داد که کارشناسان و سازمان‌هایی که در حالی که Wegovy را به عنوان کمکی برای کاهش وزن ارزیابی می‌کرد، به سازمان دیده‌بان ارسال کرده‌اند، با Novo Nordisk ارتباط دارند. یکی از کارشناسانی که در مورد این دارو به نیس شواهدی داد، دانشمند برجسته پروفسور جان وایلدینگ، در آن زمان رئیس فدراسیون جهانی چاقی بود، سازمانی که بیش از 4.3 میلیون پوند توسط Novo Nordisk در سه سال پرداخت کرد. اعلامیه منافع او به نیس نشان می دهد که این کمک ها فاش نشده است. وایلدینگ گفت که او تفسیر رابطه خود با Novo و نقش او در روند نیس را “به شدت رد کرد”.

کالج سلطنتی پزشکان (RCP) همچنین پس از دریافت بیش از 100000 پوند حمایت مالی از Novo Nordisk در سال 2019-2021، شواهدی را در حمایت از Wegovy به نیس ارائه کرد. حمایت مالی به نیس اعلام نشد. RCP گفت که باید این اطلاعات را داوطلبانه ارائه می کرد، اما بودجه Novo Nordisk “هیچ تاثیری” بر نظرات ارائه شده که کاملاً بر اساس دانش و تخصص آن بود، نداشت.

نایس گفت که در حال ارزیابی شواهدی است که نشان می‌دهد برخی از کسانی که ارائه‌های کارشناسی به آن ارائه کرده‌اند از «سیاست قوی» آن در مورد اعلام منافع پیروی نکرده‌اند.

“به دنبال نگرانی های مطرح شده توسط مشاهده کننده، ما در حال بررسی اعلامیه‌های منافع سازمان‌ها و کارشناسانی هستیم که به کمیته ما که ارزیابی سماگلوتید را بر عهده داشت، مشاوره ارائه کردند. [Wegovy]،” آن گفت.

انتظار نمی رود که تعلیق Novo Nordisk هیچ تاثیری بر عرضه Wegovy داشته باشد و یافته های مربوط به اقدامات این شرکت به فعالیت های تبلیغاتی آن مربوط می شود تا ایمنی یا اثربخشی داروی آن. اما منابع گفتند که تعلیق ABPI احتمالاً بر عملیات تجاری شرکت تأثیر می گذارد. دیگر به جلسات یا جلسات توجیهی ABPI که صدای اصلی بخش داروسازی در بریتانیا است و دولت را در مورد مسائل کلیدی صنعت لابی می کند، دسترسی نخواهد داشت. ABPI گفت که بازگشت این شرکت به عضویت کامل اکنون به نتایج ممیزی های بیشتر در اواخر سال 2023 و 2024 بستگی دارد.

روز جمعه، RCP اعلام کرد که روابط خود را با Novo Nordisk به دلیل تعلیق ABPI این شرکت قطع کرده است. این کالج گفت که کمک های مالی معوقه را به شرکت برمی گرداند و پروژه های مرتبط با این بودجه را متوقف می کند، از جمله برنامه بورسیه پزشکی چاقی که توسط سازنده دارو تامین می شود.

RCP گفت که “معیارهای سختگیرانه” برای مشارکت شرکتی دارد. در این بیانیه آمده است: «مرکز این سیاست، الزام شرکت‌های داروسازی برای انطباق کامل با کد ABPI است که Novo Nordisk اکنون از آن کوتاهی می‌کند.

Novo Nordisk گفت که از تعلیق ABPI خود “ناامید” است اما این تصمیم را پذیرفته است. در این بیانیه آمده است: «ما به تقویت چارچوب انطباق خود در بریتانیا ادامه خواهیم داد و متعهد به پیروی از آیین نامه عمل ABPI و حفظ بالاترین استانداردهای اخلاقی ممکن مورد نیاز صنعت داروسازی هستیم.» این شرکت پیشنهاد شاکی مبنی بر اینکه تلاش هایش برای تبلیغ داروی کاهش وزن خود به رشوه خواری است را رد کرد.

در رابطه با ناظر نوو نوردیسک با یافته هایی مبنی بر ارتباط مالی با افرادی که به تمجید از ویگووی پرداختند، گفت که به شیوه ای شفاف و اخلاقی کار می کند و هر گونه کنایه ای که “عمداً خارج از استانداردهای اخلاقی یا قانونی و فرآیندهای صحیح عمل کرده است” “بی اساس است” و گمراه کننده».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رئیس استانداردهای پارلمانی تبرئه نماینده SNP از قلدری را تکذیب کرد | سیاست

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، کمیسر استانداردهای پارلمانی گزارش ها …