چند روز پس از نجات 1 پوندی، میلیون ها نفر به عنوان پاداش به کارکنان بانک سیلیکون ولی بریتانیا پرداخت شدند | بانک سیلیکون ولی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

گزارش شده است که شاخه بریتانیایی بانک سیلیکون ولی سقوط کرده، چند روز پس از فروخته شدن در یک معامله نجات به قیمت 1 پوند، میلیون ها پوند به عنوان پاداش پرداخت کرده است.

گفته می شود که کارکنان بانک سیلیکون ولی بریتانیا (SVB UK) از آنچه که به عنوان یک استخر پاداش “متوسط” بین 15 تا 20 میلیون پوند توصیف شده است، پرداخت هایی دریافت کرده اند. بانک مستقر در کالیفرنیا هشت روز پیش سقوط کرد و نگرانی از یک بحران جدید بانکی جهانی را برانگیخت.

جزئیات پرداخت‌ها زمانی مشخص شد که بانک بحران زده Credit Suisse در مذاکرات آخر هفته با UBS بر سر تصاحب احتمالی قفل شده بود. رگولاتورها در سراسر جهان اکنون در حال مبارزه برای حفظ اعتماد عمومی به سیستم بانکی بین‌المللی هستند.

به گفته اسکای نیوز، که اولین بار این پرداخت ها را گزارش کرد، پاداش ها به کارکنان SVB UK توسط مالک جدید آن، HSBC، تایید شد. بانک گفت که پاداش ها قبل از شکست بانک توافق شده بود.

ایان استوارت، مدیر اجرایی HSBC انگلستان، گفت: «ما این تجارت را می‌خواستیم و می‌خواستیم افرادی را حفظ کنیم که به نوبه خود از مشتریان آن حمایت می‌کنند. ما به این پرداخت‌های قبلاً توافق شده احترام گذاشتیم تا تخصص آنها را بشناسیم و اعتماد خود را به SVB UK نشان دهیم.

این بانک گفت که هیچ بودجه دولتی یا مالیات دهندگانی در فروش SVB UK که توسط بانک انگلستان با مشورت وزارت خزانه داری HM تسهیل شده بود، دخیل نبود. این شرکت فرعی بیش از 600 پرسنل دارد.

هفته گذشته پس از فروپاشی SVB، صدها میلیارد پوند از ارزش سهام جهانی پاک شد. زمانی که قانون‌گذاران یکشنبه گذشته پس از اینکه مشتریان شروع به برداشت میلیاردها دلار کردند، Signature Bank مستقر در نیویورک را بستند، ترس از سرایت مالی افزایش یافت.

تا روز سه‌شنبه، Credit Suisse، دومین بانک بزرگ سوئیس، نیز در معرض خطر به نظر می‌رسید، زیرا این بانک فاش کرد که حسابرس آن «ضعف‌های اساسی» در کنترل‌های گزارش‌گری مالی خود پیدا کرده است. پس از آن که بانک ملی عربستان، سهامدار عمده، هرگونه سرمایه گذاری بیشتر را رد کرد، سهام فروخته شد.

در روز جمعه، سهام Credit Suisse با وجود تضمین وام اضطراری 45 میلیارد پوندی از بانک ملی سوئیس، 8 درصد سقوط کرد. بر اساس داده های Morningstar Direct، بیش از 450 میلیون دلار (369 میلیون پوند) از صندوق های مدیریت شده در آمریکا و اروپا توسط Credit Suisse بین 13 تا 15 مارس برداشت شد.

این آخر هفته، Credit Suisse که طبق گزارش ها بیش از 5000 نفر در لندن استخدام می کند، در حال مذاکره با غول بانکی سوئیس UBS و رگولاتورها بر سر ادغام احتمالی بود. گزارش شده است که UBS در حال تجزیه و تحلیل خطرات احتمالی خرید است.

به گفته یک منبع به نقل از UBS، UBS به دنبال امتیازاتی برای هر گونه ادغام، از جمله غرامت یا توافق دولتی برای پوشش هزینه های قانونی آتی است. فایننشال تایمز. گفته می شود که تنظیم کننده ها در نظر دارند که ادغام ممکن است تنها گزینه برای جلوگیری از سقوط اعتماد در Credit Suisse باشد.

افزایش هزینه های وام پس از بیش از یک دهه پایین بودن نرخ بهره، نگرانی ها را در مورد یک بحران بانکی جهانی دیگر برانگیخته است. این امر ارزش اوراق قرضه بلندمدت بانک ها را کاهش داده و نرخ برداشت وجوه توسط مشتریان را تسریع کرده است، زیرا آنها دیگر نمی توانند وجه نقد از جای دیگر با نرخ های بسیار پایین وام بگیرند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

«جهان صغیر بریتانیا برگزیت»: مستند نورفولک یک موفقیت شگفت‌انگیز آلمانی است | نورفولک

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پرتره غریب و صمیمانه یک …