مرگ و میر پس از زلزله قوی در 50 مایلی جنوب دومین شهر اکوادور گزارش شد اکوادور

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

زمین لرزه ای قوی روز شنبه منطقه اطراف دومین شهر بزرگ اکوادور را لرزاند که منجر به کشته شدن حداقل چهار نفر، آسیب رساندن به خانه ها و ساختمان ها شد و ساکنان وحشت زده را به خیابان ها فرستاد.

سازمان زمین شناسی آمریکا از وقوع زمین لرزه ای به بزرگی 6.7 ریشتر در منطقه ساحلی گوایاس این کشور خبر داد. مرکز آن حدود 50 مایل (80 کیلومتر) جنوب گوایاکیل بود، که دارای یک منطقه شهری بیش از 3 میلیون نفر است.

گیلرمو لاسو، رئیس‌جمهور این کشور در پیامی توئیتری از ساکنان این کشور خواست آرامش خود را حفظ کنند.

آژانس واکنش اضطراری این کشور آمریکای جنوبی، دبیرخانه مدیریت ریسک، گزارش داد که یک نفر در جامعه آند کوئنکا جان خود را از دست داده است. مقتول سرنشین یک وسیله نقلیه بود که زیر آوار یک خانه گیر کرده بود. این آژانس گزارش داد که سه نفر دیگر در ایالت ساحلی ال اورو جان باختند.

در گوایاکیل، حدود 170 مایلی جنوب غربی پایتخت، کیتو، مقامات گزارش دادند که در ساختمان‌ها و خانه‌ها شکاف ایجاد شده و همچنین برخی دیوارها فرو ریخته است. مقامات دستور بستن سه تونل خودرو را صادر کردند.

ویدئوهای به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی نشان می دهد که مردم در خیابان های گوایاکیل و جوامع اطراف جمع شده اند و مردم از سقوط اشیاء در داخل خانه هایشان خبر می دهند.

یکی از ویدیوهای منتشر شده در اینترنت سه مجری تلویزیون را نشان می دهد از روی میز استودیوی خود پرتاب می کنند همانطور که مجموعه آنها می لرزید. آنها ابتدا سعی کردند لرزه ها را به عنوان یک زلزله جزئی رد کنند اما به زودی از دوربین فرار کردند. یکی از مجریان نشان داد که این برنامه به تعطیلات بازرگانی خواهد رفت، در حالی که دیگری تکرار کرد: “خدای من، خدای من.”

این زمین لرزه همچنین شهر ماچالا را تحت تاثیر قرار داد که در آن یک اسکله غرق شد و در شمال پرو احساس شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پاپ فرانسیس پس از درمان برونشیت بیمارستان را ترک کرد | پاپ فرانسیس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پاپ فرانسیس پس از درمان …