کریس مینس می گوید اسناد نشان می دهد که لیبرال ها در نظر دارند بخش هایی از آب سیدنی را خصوصی کنند | انتخابات NSW 2023

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اسنادی که خصوصی‌سازی جزئی احتمالی یک دارایی سیدنی واتر را مورد بررسی قرار می‌دهند، به درخواست وزارت خزانه‌داری نیو ساوت ولز جمع‌آوری شده‌اند، که اپوزیسیون کارگر ایالتی بر آن تکیه خواهد کرد تا استدلال کند که دولت به فروش گسترده‌تری از دارایی فکر می‌کند.

کریس مینز روز یکشنبه با ادامه پیگیری‌های خود از ائتلاف در خصوص سابقه خصوصی‌سازی، آغاز آخرین هفته کمپین انتخابات نیوساوت ولز را رقم خواهد زد، و به دنبال استفاده از اسناد گردآوری شده توسط شرکت مشاوره KPMG برای استدلال دومینیک پروتت، نخست‌وزیر، به خدمات عمومی دستور داده است. یک فروش احتمالی را بررسی کنید

انتظار می‌رود که مینز در یک گردهمایی «نجات آب سیدنی» در روز یکشنبه در پاراماتا بگوید که آینده این شرکت «در رأی‌گیری» است.

انتظار می‌رود که مینز بگوید: «اگر لیبرال‌ها و ملی‌ها دوباره رای دهند، سیدنی واتر در چهار سال آینده دوام نخواهد آورد».

این ادعاها بارها توسط پروتت رد شده است، که به طور مداوم هرگونه فروش سیدنی واتر را رد کرده و در عین حال حزب کارگر را به اجرای “کمپین ترساندن” در رای گیری روز شنبه آینده متهم کرده است.

در حالی که کمتر از یک هفته مانده به رای گیری، غرب سیدنی همچنان میدان مبارزه حیاتی برای هر دو حزب است و حزب لیبرال روز یکشنبه تجمع خود را در کرسی حاشیه ای پنریث برگزار خواهد کرد.

راهپیمایی «به حرکت رو به جلو غرب سیدنی» شاهد حضور پروتت با نخست وزیر سابق جان هوارد خواهد بود.

در حالی که دولت به دنبال حمله به حزب کارگر به دلیل عدم تعهد آنها به پروژه‌های زیربنایی بزرگ، مانند دو خط متروی سیدنی در غرب و جنوب غربی است، حزب کارگر به هدف قرار دادن ائتلاف بر سر خصوصی‌سازی ادامه خواهد داد.

بخشی از اسنادی که هفته گذشته توسط حزب کارگر منتشر شد نشان داد که ائتلاف حدود 400000 دلار برای گزارش های مشاوران قبل از برون سپاری یک کارخانه تصفیه آب سیدنی در غرب سیدنی در سال گذشته هزینه کرده است.

ائتلاف گفته است که برون سپاری این نیروگاه یک “روش استاندارد صنعتی” بوده و “مالکیت و کنترل آن” توسط سیدنی واتر خواهد بود.

اما به نظر می‌رسید که گزارش‌ها در نظر گرفتن خصوصی‌سازی گسترده‌تر این شرکت را نشان می‌دهد. گزارشی که توسط KPMG در سال 2020 تهیه شد، «چالش‌های مالی» را که آژانس با آن مواجه بود، تشریح کرد و گفت: «تغییرات ساختاری عمده [were] در حال تأمل».

پروتت در پاسخ به سوالاتی که در جریان مناظره هفته گذشته در کانال نه در مورد سیدنی آب برگزار شد، اصرار داشت که دولت “هیچ وقت یک مطالعه محدوده” در مورد فروش احتمالی دارایی انجام نداده است.

او گفت: «هیچکس در مورد خصوصی سازی آب سیدنی به جز کارگر صحبت نکرده است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

ما هرگز خدمات عمومی را در رابطه با آب سیدنی هدایت نکرده‌ایم.

ما کاملاً آن را رد کرده ایم. ما در انتخابات گذشته آن را رد کردیم، در این انتخابات آن را رد کردیم.»

اما یکی از اسناد KPMG که در آوریل 2021 تهیه شده و با علامت “حساس – دولت NSW” مشخص شده است، اشاره می کند که “به درخواست وزارت خزانه داری NSW تهیه شده است” زمانی که Perrottet خزانه دار ایالت بود.

این سند با عنوان “مدل تامین مالی دارایی با بهره اکثریت”، ساختار مالکیت احتمالی کارخانه بازیافت را تشریح می کند، از جمله ایجاد یک مدل تامین مالی با بهره اکثریت که به سیدنی واتر اجازه می دهد تا 49 درصد از سهام این دارایی را بفروشد.

در این سند آمده است: “این تحویل به درخواست وزارت خزانه داری نیوساوت ولز تهیه شده است.”

خزانه دار سایه، دانیل موخی، دولت را متهم کرد که “مردم NSW را برای سال ها در مورد آب سیدنی گمراه کرده است”.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

برایتون – منچستریونایتد: سوپر لیگ زنان – زنده | سوپرلیگ بانوان

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، WSL رکورد دیگری را در این …