یک سفر مخفیانه و یک راز چهار دهه: داستانی ناگفته در پس شکست جیمی کارتر

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پس از شکست مبارزات انتخاباتی آقای کانالی، او و آقای بارنز با هم وارد تجارت شدند و بارنز/کانالی سرمایه گذاری را تشکیل دادند. این دو مجتمع آپارتمانی، مراکز خرید و ساختمان‌های اداری ساختند و یک شرکت هواپیمایی مسافربری و یک شرکت نفت و بعداً یک خانه باربیکیو، یک مجله هنری غربی، یک شرکت مالکیت و یک شرکت تبلیغاتی خریدند. اما آنها بیش از حد خود را تمدید کردند، بدهی های زیادی به عهده گرفتند و پس از سقوط قیمت نفت که بازار املاک تگزاس را در هم شکست، در سال 1987 اعلام ورشکستگی کردند.

این دو در شرایط خوبی باقی ماندند. آقای کانالی در خاطرات خود، در سایه تاریخ، کمی قبل از آن نوشت: «به رغم ناامیدی از ترتیبات تجاری ما، من و بن بارنز همچنان دوست هستیم، اگرچه شک دارم که هر یک از ما با دیگری به تجارت بازگردیم. در سال 1993 در سن 76 سالگی درگذشت. آقای بارنز، به نوبه خود، هفته گذشته گفت که “من همچنان یکی از طرفداران بزرگ او هستم.”

آقای بارنز گفت که وقتی آقای کانالی از او دعوت کرد، هیچ ایده ای از هدف سفر به خاورمیانه نداشت. آنها با جت Gulfstream متعلق به Superior Oil به منطقه سفر کردند. او گفت، تنها زمانی که آنها با اولین رهبر عرب به گفتگو نشستند، آقای بارنز متوجه شد که آقای کانالی در حال انجام چه کاری است.

آقای بارنز به یاد می آورد: “ببینید، رونالد ریگان به عنوان رئیس جمهور انتخاب خواهد شد و شما باید به ایران این خبر را برسانید که آنها با ریگان معامله بهتری نسبت به کارتر خواهند کرد.” او گفت: “بسیار هوشمندانه است که شما این کلمه را به ایرانی ها برسانید که تا پایان این انتخابات عمومی صبر کنند.” و پسر، به تو می‌گویم، من آنجا نشسته‌ام و آن را شنیدم و اکنون به من می‌رسد، می‌دانم که چرا آنجا هستیم.»

آقای بارنز گفت که به جز اسرائیل، آقای کانالی همان پیام را در هر ایستگاه منطقه برای رهبرانی مانند رئیس جمهور انور السادات مصر تکرار کرد. او فکر کرد که انگیزه دوستش روشن است. آقای بارنز گفت: «برای من کاملاً روشن شد که کانالی برای وزارت خارجه یا وزیر دفاع نامزد شده است. (بعداً به آقای کانالی پیشنهاد وزیر انرژی داده شد اما نپذیرفت.)

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

استفان وان، مدیر اجرایی یورکشایر، مسائل مالی را بیان می کند | کریکت

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، استفان وان، مدیر اجرایی یورکشایر، می‌گوید …