صحبت های آلن شیرر از “هفته سخت” در بازگشت او و گری لاینکر به MotD | گری لینهکر

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

گری لینه‌کر بعد از درگیری که رئیس و مدیر کل بی‌بی‌سی را تهدید به سرنگونی می‌کرد، عصر شنبه به ارائه مسابقه روز بازگشت.

در حالی که ملی پوش سابق انگلیس پوشش مستقیم بی بی سی از مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی بین منچسترسیتی و برنلی را ارائه می کرد، آلن شیرر کارشناس بحث جنجال اخیر را مورد بررسی قرار داد.

شیرر گفت: «فقط باید موضوع را روشن کنم و می‌خواستم بگویم که چقدر از تماشاگرانی که آخر هفته گذشته را از دست دادند ناراحت شدیم. «این یک موقعیت واقعاً دشوار برای همه افراد بود و بدون تقصیر خودشان، برخی از افراد واقعاً بزرگ تلویزیون و رادیو در موقعیتی غیرممکن قرار گرفتند و این عادلانه نبود.

بنابراین خوب است که به نوعی به حالت عادی برگردیم و دوباره درباره فوتبال صحبت کنیم.»

لینکر پاسخ داد: “مطمئناً، من این احساسات را تکرار می کنم.”

قبل از شروع برنامه، لاینکر عکسی از خود در استودیوی بی‌بی‌سی در کنار آلن شیرر و میکا ریچاردز که آخر هفته گذشته نمایش را به نشانه همبستگی تحریم کردند، با عنوان «هم تیمی‌ها» به اشتراک گذاشت. او همچنین در توییتی از خود در استادیوم نوشت: «آه از خوشحالی که اجازه می‌دهی به فوتبال بچسبم.»

مارک چپمن بعداً شنبه میزبان برنامه‌های برتر مسابقه روز خواهد بود.

لاینکر، 62 ساله، آخر هفته گذشته به دلیل توئیتی که زبان مورد استفاده در مورد سیاست دولت برای برخورد با قایق های کوچک را با آلمان دهه 1930 مقایسه می کرد، از برنامه فوتبال برجسته بی بی سی تعلیق شد.

سخنان او خشم سیاستمداران محافظه‌کار را برانگیخت، به طوری که دبیر مطبوعاتی نخست‌وزیر گفت «قابل قبول نیست» و وزیر کشور آن را «توهین‌آمیز» خواند.

بی‌بی‌سی متعاقباً لاینکر را خاموش کرد. لینهکر مهاجم سابق تیم ملی انگلیس، از سال 1999 بازی روز را ارائه کرده است. او از آن زمان به عنوان پردرآمدترین مجری بی بی سی تبدیل شده است.

در طول این جنجال، لاینکر حمایت گسترده ای از سوی همکاران، فوتبالیست ها و هواداران پس از آنچه که بسیاری فکر می کردند پاسخ نامتناسب بی بی سی بود، دریافت کرد.

از آنجایی که شرکت به دنبال یافتن میزبانی جایگزین برای مسابقه روز آخر هفته گذشته بود، تعداد نامزدها به طرز چشمگیری کاهش یافت. پیشتازان این نقش – از ورزشکارانی که به مفسر تبدیل شدند تا روزنامه‌نگاران ورزشی کهنه‌کار – علناً در همبستگی با لاینکر از رقابت کناره‌گیری کردند.

بی بی سی در نهایت برنامه را بدون مجری، کارشناسان یا مفسران اجرا کرد.

بازگرداندن لاینکر روز دوشنبه زمانی اعلام شد که مدیر کل بی‌بی‌سی، تیم دیوی، به دلیل «دوره دشوار» در برنامه‌های ورزشی عذرخواهی کرد و از بررسی مستقل دستورالعمل‌های رسانه‌های اجتماعی این شرکت خبر داد.

دیوی گفت: «همه می دانند که این دوره سختی برای کارکنان، مشارکت کنندگان، مجریان و مهمتر از همه، مخاطبان ما بوده است. “من از این بابت عذرخواهی می کنم. سردرگمی بالقوه ناشی از مناطق خاکستری راهنمای رسانه های اجتماعی بی بی سی که در سال 2020 معرفی شد، شناسایی شده است. من می خواهم مسائل را حل و فصل کنم و محتوای ورزشی خود را دوباره پخش کنم.

در یک بیانیه مشترک با دیوی، لینهکر گفت که “خوشحال است که راهی به جلو پیدا کرده ایم”.

او گفت: «من از این بررسی حمایت می‌کنم و مشتاقانه منتظر بازگشت به روی آنتن هستم.

هنگامی که تلویزیون لالیگا در روز جمعه از او پرسید که هفته قبل چگونه بوده است، لینهکر پاسخ داد: “واقعا ساکت است! اتفاق خاصی نمی افتد می توان گفت هفته جالبی بود اما من هنوز اینجا هستم، هنوز مشت می زنم.

جالب و همچنین بسیار خوشحال کننده بود. من حمایت شگفت انگیزی از دوستان و همکارانم داشتم که در واقع بسیار زیبا بود.»

او اضافه کرد: «کل این موضوع کاملاً نامتناسب بود، اما ما خوب هستیم. حل شد، خیالم راحت شد، فردا به سر کار برگشتم و همه چیز با دنیا خوب است.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بایدن از رگولاتورها خواست تا نظارت بر برخی بانک ها را افزایش دهند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، واشنگتن – پرزیدنت بایدن روز پنجشنبه از …