ریزش مدیریتی چمپیونشیپ به باشگاه ها آسیب می زند و به روحیه بازیکنان ضربه می زند | قهرمانی

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بداشتن یک مدیر چمپیونشیپ یک کسب و کار مخاطره آمیز است، فقط یک دوره کوتاه شکست از اخراج. 15 باشگاه در این فصل اخراج شده اند و پنج باشگاه سرمربی سوم خود هستند. به نظر می رسد چرخه تغییر مداوم به ندرت کمک کننده باشد.

به طور کلی 19 تغییر مدیریتی در این بخش توسط 14 باشگاه انجام شده است، که 10 مدیر را در موقعیتی قرار داده است که وقتی اولین توپ در ژوئیه زده شد، شروع کردند. چمپیونشیپ دسته‌ای است که تعداد کمی می‌خواهند در آن حضور داشته باشند – برای اکثر آنها به عنوان وسیله‌ای برای رسیدن به بالاترین سطح مالی است – و این بدان معناست که باشگاه‌ها مایلند تصمیم‌های جسورانه‌ای بگیرند تا از آن خارج شوند.

سقوط و دو سال دوری از لیگ برتر یک نگرانی بزرگتر از از دست دادن صعود است. هادرسفیلد و بلکپول به نیل وارناک و میک مک کارتی باتجربه روی آورده اند تا از مشکلات خلاص شوند. هادرزفیلد که در رده آخر قرار داشت فصل گذشته سوم شد و 90 دقیقه از لیگ برتر فاصله داشت اما در فینال پلی آف شکست خورد، که گواه دیگری بر ماهیت رقابتی دسته دوم است.

فصل گذشته 11 تغییر دائمی در چمپیونشیپ انجام شد و در این دوره لیگ یک و دو به ترتیب 10 و 11 تغییر داشتند.

تونی پولیس، مدیر سابق استوک می‌گوید: «زمانی که من برای اولین بار در اوایل دهه 90 وارد مدیریت شدم، قانون تقریبا نانوشته‌ای وجود داشت که بر اساس آن یک سرمربی برای مرتب کردن یک باشگاه فوتبال به سه سال زمان نیاز دارد. “سال اول برای ارزیابی آنچه که دارید، سال دوم برای مقابله با نقاط ضعف و تبدیل آنها به نقاط قوت، و از آنجایی که شما فرصت داشتید همه چیز را تغییر دهید، سال سوم موفق خواهد بود – و اگر اینطور نبودید، می توانستید دستان خود را بالا بگیرید و بپذیرید که تغییر خواهد آمد. اگر اکنون به آن نگاه کنید، مدیران سه ماه فرصت دارند و مردم شروع به زیر سوال بردن شما می کنند که شما چه کار می کنید و چه کاری انجام نمی دهید، که از نظر من کاملا غیر واقعی است.

اسلاون بیلیچ آخرین آمار در چرخ و فلک بود، دومین اخراج واتفورد از کمپین، پس از 5 ماه و نیم مهلت. کریس وایلدر، سرمربی سابق شفیلد یونایتد که فصل را در میدلزبرو آغاز کرد، در عرض چند دقیقه – به طور دقیق 17 – جایگزین شد. برای بازیکنان، استخدام، اخراج و عرق کردن بخشی از کار است، اگرچه افزودن ناشناخته بیشتر به محیطی که قبلاً پرآشوب است به سختی مفید است.

بازی‌ها به قدری سریع و سریع انجام می‌شوند که آماده‌سازی در برخی مواقع حول محور استراحت و ریکاوری می‌چرخد، بنابراین تفاوت زیادی از نظر آمادگی برای لیگ برتر وجود دارد، جایی که شما زمان بیشتری در زمین تمرین و تجزیه و تحلیل دارید. اپوزیسیون، پولیس می گوید. من به بازیکنان می‌گفتم: «مهم‌ترین چیز این است که هر هفته حاضر شویم،» زیرا هر کسی می‌تواند هر کسی را در چمپیونشیپ شکست دهد. ما با استوک سیتی ترفیع گرفتیم، علیرغم داشتن 14 امین مزد، زیرا من گروهی از بازیکنان را داشتم که در هر بازی که انجام می‌دادیم، حاضر می‌شدند و هرچه داشتیم را می‌دادند. عوامل کلیدی با هم بودن گروه، قدرت شخصیت همراه با افرادی است که می توانند وظایف خود را به خوبی انجام دهند، به خصوص در انتهای زمین.”

تونی پولیس مدیریت شفیلد ونزدی در سال 2020
تونی پولیس در فصل 2020-21 در چمپیونشیپ تنها برای 10 بازی هدایت شفیلد ونزدی را بر عهده داشت. عکس: Alex Livesey/Danehouse/Getty Images

ایجاد انسجام در یک محیط ناپایدار دشوار است. ناامیدی برای “جهش مدیر جدید” برای مشروعیت بخشیدن به تغییر در تیم وجود دارد، اما همانطور که کولو توره در 9 بازی بدون برد در ویگان نشان داد، یک مرد جدید همیشه نتیجه مطلوب را ندارد. واتفورد به نوزدهمین سرمربی خود در 11 سال اخیر رسیده است، روندی که جای تعجب ندارد که ثبات را به ارمغان بیاورد. بیلیچ به طور بالقوه سقوط خود را با شش برد در 11 بازی ابتدایی خود رقم زد، چیزی که جانشین او امیدوار است برای عقب راندن به سمت پلی آف تکرار کند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

بسیاری از باشگاه‌ها از معیارهایی برای انتخاب سرمربی خود استفاده می‌کنند و با تکیه بر داده‌ها متوجه می‌شوند که چه کسی برای تیم مناسب‌تر است. زمانی که استیو کوپر در ناتینگهام فارست منصوب شد، بررسی های لازم نشان داد که سبک سرمربی سابق سوانسی چگونه مناسب است و سابقه او در به دست آوردن بهترین نتیجه از بازیکنان جوان، او را تبدیل به یک جایگزین ایده آل برای کریس هاتون پس از شروع ضعیف کرد. این باشگاه به سمت ارتقاء صعود کرد و نشان داد که یک رویکرد هوشمندانه برای استخدام ها چه می تواند انجام دهد و مزایای پذیرش یک پروژه طولانی مدت.

وقتی دائماً انحراف وجود دارد، بازیکنان ممکن است خسته شوند و به این فکر کنند که چرا باید انتظار داشت که مرد بعدی که از در می‌گذرد، همه چیز را تغییر دهد، در حالی که صاحبان قدرت دائماً اشتباه می‌کنند. فوتبالیست ها پس از چند شکست متوالی منتظر اخراج بعدی خواهند بود و هر لحظه انتظار دارند برای جلسه دعوت شوند.

کسانی که مکرراً مسئول نتایج ضعیف هستند، مدیران هستند، در حالی که افراد بالاتر نسبتاً آسیبی ندیده اند. همانطور که فوتبال دوست دارد فکر کند با سایر صنایع متفاوت است، یک محیط کاری ناپایدار برای کارمندان چه در دفتر و چه در زمین تمرین مفید نیست. پولیس می‌گوید: «من فکر نمی‌کنم که بهتر شود – زندگی اکنون به همین شکل است. “مردم خواهان موفقیت فوری هستند.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شهروند آمریکایی زندانی به دلیل انتقاد از حاکمان عربستان سعودی آزاد شد | عربستان سعودی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پسرش گفت، یک شهروند آمریکایی …