10000 تن زباله جمع‌آوری نشده در پاریس در حالی که اتحادیه‌ها خواستار اقدام بیشتر علیه اصلاحات بازنشستگی هستند.

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

تخمین زده می‌شود که حدود 10000 تن زباله جمع‌آوری نشده در خیابان‌های پایتخت فرانسه انباشته شده است، زیرا اتحادیه‌ها خواستار اعتراضات آخر هفته و اقدامات اعتصابی علیه اصلاحات بحث‌برانگیز بازنشستگی هستند.

به گفته وزیر کشور، صدها نفر در پاریس پس از دو شب تظاهرات بازداشت شده اند جرالد دارونیندر حالی که تظاهرات به رن، نانت، لیون و مارسی پس از آن که رئیس جمهور امانوئل ماکرون از یک خلأ قانونی برای اعمال اصلاحات در قوانین بازنشستگی فرانسه استفاده کرد که منجر به افزایش سن بازنشستگی به 64 سال می شد، گسترش یافت.

احزاب مخالف فرانسه در حال حاضر درخواست عدم اعتماد ارائه کرد در تلاش برای سرنگونی دولت مکرون به دلیل اصلاحات بازنشستگی او.

اتحادیه ها خواستار تظاهرات محلی بیشتر در آخر هفته شده اند و اعتصاب هایی برای هفته آینده برنامه ریزی شده است.

انتظار می‌رود که پروازها لغو شوند، زیرا تا 30 درصد از پروازها در فرودگاه پاریس-اورلی و 20 درصد از پروازها در فرودگاه مارسی-پروانس به دلیل اعتصاب کنترل‌کنندگان ترافیک هوایی مختل شده‌اند.

اتحادیه‌های راه‌آهن SNCF خواستار تداوم اقدامات صنعتی شده‌اند، با پیش‌بینی لغو گسترده در پنج‌شنبه آینده در مسیرهای راه‌آهن راه‌آهن و متروی پاریس. در حالی که سفرهای ریلی حومه پاریس در حال حاضر تحت تأثیر اعتصابات آخر هفته قرار گرفته است.

پالایشگاه‌های نفت از روز شنبه با اعتصاب کارکنان توتال انرژی شروع به تعطیلی کردند – اقدامی که در نهایت می‌تواند به پمپ بنزین‌ها در سراسر کشور ضربه بزند.

اتحادیه‌های کارگران برق و گاز تصمیم گرفته‌اند هفته آینده نیز اعتصاب کنند و خواستار “اختلال حداکثری در کار” هستند.

در بندر لو هاور، افسران و ملوانانی که قایق‌های یدک‌کش را اداره می‌کنند، روز جمعه در ساحل ماندند و به طور قابل‌توجهی همه فعالیت‌ها در بندر را مختل کردند: کشتی‌های کانتینری، حامل‌های LNG و تانکرهای نفت قادر به ورود یا خروج از بندر نبودند.

در کاله، تردد کشتی ها به بریتانیا در صبح روز جمعه به طور کامل متوقف شد.

در همین حال، طبق اعلام شهرداری شهر، اعتصاب مداوم در پاریس توسط جمع‌آوران زباله به این معنی است که حدود 10000 تن زباله در پیاده‌روها انباشته شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

استفان وان، مدیر اجرایی یورکشایر، مسائل مالی را بیان می کند | کریکت

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، استفان وان، مدیر اجرایی یورکشایر، می‌گوید …