پیشگام بودن: از صاحبان سگ خواسته شد که حیوانات خانگی خود را در حومه شهر تحت کنترل داشته باشند | سگ ها

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

حافظان محیط زیست که از صاحبان آنها می خواهند حیوانات خانگی خود را کوتاه نگه دارند، می گویند: از ترساندن پرندگان در معرض انقراض بر روی لانه هایشان گرفته تا کوهی از فضولات که هر روز تولید می کنند، سگ هایی که صاحبان غیرمسئول دارند یک مشکل رو به رشد در ذخایر طبیعی بریتانیا هستند.

Wildlife Trusts که بیش از 2300 ذخیره‌گاه طبیعی در سراسر کشور را اداره می‌کند، می‌گوید سگ‌های سست عامل اصلی اختلالات گیاهی و حیوانی در ذخایر بریتانیا هستند و زباله‌های آن‌ها باعث بیماری برای حیات وحش می‌شوند، با شواهد رو به رشدی که نشان می‌دهد 3000 تن مدفوع و ادرار تولید شده سگ‌ها هر روز تعادل اکوسیستم‌ها را در سطوحی که در زمین‌های کشاورزی غیرقانونی است، بر هم می‌زند.

صاحبان 13 میلیون سگ در بریتانیا تشویق می شوند که در بهار و تابستان برای محافظت از حیات وحش در طول فصل تولید مثل به مسیرها پایبند باشند و از پیاده روی گروهی از سگ ها در مناطق حفاظت شده طبیعی خودداری کنند. همچنین از آنها خواسته می شود زباله ها را تمیز کنند و در صورت امکان از پریدن سگ ها در حوضچه ها جلوگیری کنند.

حمله به دام ها یک مشکل دائمی در ذخایر طبیعی است که گاهی منجر به مرگ گاو، گوسفند و سایر حیوانات می شود که ممکن است اکوسیستم های علفزار را حفظ کنند.

سگ در برکه
در حالی که در هوای گرم وسوسه انگیز است، پریدن سگ ها در حوضچه ها باعث ایجاد مزاحمت برای حیات وحش می شود و درمان کک آنها می تواند آبراه ها را مسموم کند. عکس: دیوید لوین/ آبان نیوز

همچنین به مردم یادآوری می‌شود که سگ‌ها باید بین 1 مارس تا 31 ژوئیه در زمین‌های با دسترسی آزاد روی سرنخ‌هایی با طول بیش از 2 متر باشند تا از پرندگان لانه‌ساز زمینی مانند شبگردها، گیلاس‌های بید و چاله‌های چمنزار محافظت کنند. صدف شکارها، سهره های حلقه دار و درناهای کوچک در سواحل لانه می کنند و به راحتی مزاحم می شوند. اگر سگی در دام نگران کننده دیده شود، صاحب زمین می تواند به طور قانونی سگ را بکشد.

ده‌ها مورد در سراسر کشور آسیب‌دیدگی حیوانات وحشی توسط سگ‌ها توسط Wildlife Trusts ثبت شده است. در خزه‌های چوبی کوچک، سالفورد، سگ‌ها فرها، بال‌ها و سهره‌های کوچک حلقه‌دار را بدرقه می‌کنند و گاهی جوجه‌ها را در لانه‌شان می‌کشند. در کنت، حداقل هشت حمله سگ به کارکنان و دام‌ها و 13 گوسفند کشته شد. پریدن سگ ها در حوضچه ها می تواند حیات وحش را مختل کند، در حالی که درمان کک آنها حوضچه ها و دیگر آبراه ها را آلوده و مسموم می کند.

دانکن هات، مدیر حفاظت از مرکز حیات وحش نورثامبرلند که یک کوکر اسپانیل دارد، گفت: “مشکل سگ ها نیست، بلکه صاحبان آن ها مشکل دارند.” “چه به دلیل عدم آگاهی یا عدم مراقبت، سگ های آنها قبل از هر چیز دیگری، از جمله حیات وحش، در اولویت هستند.”

ترن با جوجه در ساحل
درنای ساحلی با جوجه اش. به مالکان توصیه می شود برای محافظت از حیات وحش در طول فصل تولید مثل به مسیرها پایبند باشند و از پیاده روی گروه های بزرگ سگ در مناطق حفاظت شده خودداری کنند. عکس: هری کالینز/آلامی

بکی آستین، دستیار ذخیره‌گاه‌های طبیعی در یورکشایر Wildlife Trust و صاحب اسبق سگ، گفت که مالکیت سگ از زمان همه‌گیری افزایش یافته است و در حالی که می‌خواهند مردم از ذخیره‌گاه‌هایشان لذت ببرند، حیوانات خانگی‌شان باید تحت کنترل باشند.

فعالیت های زیادی دور از مسیرها در حال انجام است. مردم سگ‌های خود را نمی‌بینند، که این امر برای حیات وحش و سایر افرادی که با بچه‌ها از آن بازدید می‌کنند یا کسانی که ممکن است از سگ‌ها عصبی باشند، مشکلاتی ایجاد می‌کند.»

مالکان اغلب می گویند “آنها هرگز چیزی را نمی گیرند یا صدمه نمی زنند” اما مسئله اصلی استرس یک شکارچی است که در یک منظره حرکت می کند. تصور این است که اگر سگ شما چیزی مرده را برنمی‌گرداند یا به چیزی حمله نمی‌کند، خوب است.»

در ذخیره‌گاه طبیعی ملی هولخام در نورفولک، یکی از مهم‌ترین مکان‌های زیست پرندگان در بریتانیا، برای کمک به حفاظت از حیات وحش، محدودیت‌هایی برای سگ‌گردانی در بخش‌هایی از سال وجود دارد. اما جیک فاینس، مدیر حفاظت در املاک و صاحب یک کوکر اسپانیل، گفت که از ممنوعیت سگ‌گردانی در مناطق حفاظت شده حمایت نمی‌کند.

“من صاحب سگ هستم. من کاملاً اهمیت مکانی که آنها را در زمان‌های خاصی از سال می‌برم درک می‌کنم و با دانستن تأثیراتی که آنها ایجاد می‌کنند از آنها استفاده نمی‌کنم. ما در حال تلاش برای بهبود درک مردم از تأثیرات مالکیت غیرمسئولانه سگ هستیم.»

من مؤدبانه از زنی که چهار سگ را ورزش می‌داد، خواستم منطقه‌ای را که روز قبل دسترسی عمومی نداشت، تخلیه کند. او یک سگ گردان حرفه ای در وسط برخی از نقاط حساس ذخیره گاه بود. این واقعاً من را ناامید می‌کند، زیرا این به دلیل تحصیلات ضعیف است.»

پوشش بیشتر سن انقراض را در اینجا بیابید و خبرنگاران تنوع زیستی را دنبال کنید فیبی وستون و پاتریک گرینفیلد در توییتر برای همه آخرین اخبار و ویژگی ها

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

شرکت‌های آب در انگلیس با جریمه‌های سخت‌تر تحت طرح «آلای‌دهنده‌ها بپردازند» مواجه می‌شوند | خدمات رفاهی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، شرکت های آب در انگلیس …