کارشناس بهداشت بریتانیا هشدار “اپیدمی” استخاره در بین نوجوانان را به صدا درآورد | سیگارهای الکترونیکی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یکی از پزشکان برجسته تنفسی بریتانیا زنگ خطر را در مورد محبوبیت انفجاری استفراغ در بین نوجوانان به صدا درآورده و گفته است که بدون مقررات فوری، نسلی ممکن است با اعتیاد طولانی مدت و آسیب ریوی به پایان برسد.

دکتر مایک مک کین، معاون سیاستگذاری کالج سلطنتی پزشکان اطفال و سلامت کودکان، گفت که مصرف سیگار در حال تبدیل شدن به یک “اپیدمی” در بین نوجوانان است، حتی اگر قبل از سن 18 سالگی غیرقانونی باشد. اگر رشد سریع آن همان مسیر را حفظ کند، تقریباً او گفت که همه بچه ها ظرف پنج سال بخار می کنند.

او تخمین زد که شیوع این بیماری اکنون می تواند به 15 درصد برسد، پس از اینکه ارقام NHS برای سال 2021 نشان داد که 9 درصد از کودکان 11 تا 15 ساله از سیگار الکترونیکی استفاده می کنند، در مقایسه با 6 درصد در سال 2018، و این رقم افزایش یافته است. 18 درصد برای افراد 15 ساله. در همین حال، ارقام 2022 برای اسکاتلند سطوح 10 درصد را برای افراد 15 تا 16 ساله نشان می دهد.

این مشکلی است که بریتانیا باید آن را جدی بگیرد. در زمان تعطیلی از کنار مدرسه عبور کنید و خواهید دید که چه اتفاقی می‌افتد – تعداد زیادی از بچه‌ها بخار می‌کنند.» او گفت.

این مقدار زیادی از کودکان است که برای محصولاتی که ارزان نیستند پول خرج می کنند و مواد شیمیایی را استنشاق می کنند که ما از اثرات بلندمدت آنها اطلاعی نداریم. ممکن است مقادیر زیادی نیکوتین وجود داشته باشد، به خصوص در ویپ های خارج از کشور، و کودکان به مواد مخدر معتاد می شوند.

او گفت «شواهد زیادی» وجود دارد که نشان می‌دهد بسیاری از کودکان با وجود اینکه قبلاً سیگار نکشیده‌اند شروع به استعمال می‌کنند، به این معنی که از آن به عنوان ابزاری برای ترک سیگار استفاده نمی‌کنند، کودکان 9 تا 10 ساله سیگار می‌کشند، و شواهد حکایتی نشان می‌دهد که برخی بچه ها به سمت سیگار می روند

ویپینگ شامل استنشاق نیکوتین در بخار به جای دود، حذف دو عنصر مضر سیگار، سوزاندن تنباکو و تولید قطران یا مونوکسید کربن است که آن را به ابزار خوبی برای حذف سیگاری‌ها از سیگار تبدیل می‌کند.

با این حال، اثرات درازمدت آن بر سلامتی نامشخص است زیرا این یک پدیده اخیر است و به سرعت در محبوبیت رشد کرده است. مک کین گفت: با توجه به آنچه که در مورد خطرات دود تنباکو و آلودگی محیط زیست می دانیم، به ویژه برای ریه هایی که هنوز در حال رشد و توسعه هستند، “یک نگرانی” است.

من فکر نمی‌کنم که این یک چیز ناگهانی باشد، اما به مرور زمان رشد خواهد کرد. من شک ندارم – زیرا این اتفاق در تعداد کمی رخ می دهد – که ریه های مردم آسیب می بینند. برای کسانی که دچار آسیب ریه می شوند، این می تواند برای زندگی آنها ویرانگر باشد.»

در ماه‌های اخیر، سر و صدای فراخوان‌های کمپین‌ها برای قوانین سخت‌گیرانه‌تر در مورد تبلیغات و بسته‌بندی ویپ‌ها بلندتر شده است. آنها استدلال می کنند که این موارد باید آینه تنباکو، از جمله بسته بندی ساده، هشدارهای بهداشتی و پشت صفحه نمایش باشد، در حالی که برای سرکوب مغازه هایی که به زیر 18 سال می فروشند، باید قوانین را تشدید کرد.

ماه گذشته، کریس ویتی، افسر ارشد پزشکی انگلیس، بازاریابی ویپ ها را “کاملا غیرقابل قبول” توصیف کرد.

کمیسر کودکان، راشل دو سوزا، گفت که سیگار کشیدن کودک یکی از اولویت های او برای سال آینده است، زیرا او “نگرانی های واقعی” در مورد افزایش دارد، به ویژه که “ما هنوز به اندازه کافی در مورد تأثیر طولانی مدت این امر نمی دانیم. بر سلامت جسمانی کودکان باشد».

او گفت: «کودکان به من گفته‌اند که می‌خواهند یک سبک زندگی سالم داشته باشند، و می‌دانند که این مهم است، بنابراین ما نیاز فوری داریم که از گذشته درس بگیریم و اطمینان حاصل کنیم که مقررات سخت‌تر در مورد صنعت بخارپز به طور کلی وجود دارد – چیزی که من خواهم بود. به دنبال این هستیم که با انجام کارهای بیشتر روی این موضوع، این موضوع را مطرح کنیم.»

مک‌کین گفت: «تعجب‌آور» است که مقررات مربوط به ویپ‌ها مطابق با مقررات سیگار نبوده است. او گفت که تأثیر بلندمدت استفراغ باید «با دقت بررسی و مطالعه شود»، از اشتباهاتی که در کنترل دخانیات مرتکب شد، درس‌هایی آموخت که در آن دولت‌ها «در وضع قوانین کند بودند» و «بسیاری از مردم در نتیجه آن جان باختند». .

مزایای ویپینگ در درجه اول به عنوان یک ابزار ترک سیگار برای بزرگسالان است، اما به عنوان یک محصول مصرفی به بازار عرضه می شود. مک کین گفت که شرکت‌ها «رویکردی موذیانه و کاملاً آزاردهنده» را برای بازاریابی خود در پیش گرفته‌اند، ویپ‌ها را با طعم‌های شیرین می‌پوشانند و کودکان را از طریق بسته‌بندی‌های رنگارنگ هدف قرار می‌دهند.

این در تحقیقات کالج کینگ لندن و Action on Smoking and Health منعکس شد که نشان داد حذف نام تجاری از سیگارهای الکترونیکی می‌تواند نوجوانان را از خرید آن‌ها بدون کاهش جذابیت آن برای بزرگسالان باز دارد. مطالعه آنها بر روی 2469 نوجوان 11 تا 18 ساله و 12026 بزرگسال نشان داد که نوجوانان به احتمال بیشتری می گویند که همسالانشان وقتی در بسته بندی های استاندارد سفید یا سبز به بازار عرضه می شوند علاقه ای به ویپ ها ندارند، در حالی که بزرگسالان می گویند علاقه آنها کاهش نمی یابد.

ایو تیلور، نویسنده اول این مطالعه از کینگز، گفت: «وضعیت ایده‌آل این است که اطمینان حاصل شود که نوجوانان در وهله اول وسوسه نمی‌شوند تا سیگار را مصرف کنند، در حالی که بزرگسالان را از استفاده از ویپ‌ها برای ترک سیگار منع نکنیم». برندسازی وسیله ای برای دستیابی به آن بود. دکتر کاترین ایست، نویسنده ارشد این مطالعه، همچنین از کینگز، این نکته را مطرح کرد که استفاده از بسته بندی مشابه سیگارهای تنباکو – سبز استاندارد شده – می تواند این تصور نادرست را تقویت کند که استخاره به اندازه سیگار کشیدن خطرناک است.

کارشناسان گفتند که بودجه بهار چهارشنبه می‌توانست بهترین لحظه برای وضع مقررات سخت‌گیرانه‌تر و سایر اقدامات برای بازدارندگی کودکان، مانند مالیات باشد. به طور خاص، آنها فکر می کنند که ویپ های یکبار مصرف – که بیشتر در بین کودکان محبوب هستند – باید مورد هدف قرار گیرند.

مک کین فکر می‌کرد که ممنوعیت استفاده از ویپ‌های یکبارمصرف، که در بین کودکان محبوب‌ترین هستند، باید مورد توجه قرار گیرد، به ویژه به دلیل تأثیرات زیست‌محیطی آن‌ها – اگرچه او با ممنوعیت جهانی بخارپز در چندین کشور دیگر موافق نیست.

او گفت: «اگر این یک دارو یا دارویی بود که در یک قرص گذاشته می‌شد، به طرز باورنکردنی تنظیم می‌شد، اما اینطور نیست – بخار کردن باید به عنوان یک دارو تنظیم شود. این ابزاری برای ترک اعتیاد بزرگسالانی است که به سیگار کشیدن معتاد هستند. جایی که باید باشد، هر چیز دیگری باید بی‌رحمانه از بین برود.»

جان دان، مدیر کل انجمن صنعت ویپینگ بریتانیا (UKVIA)، گفت: “هیچ کس زیر 18 سال نباید از دستگاه ویپ استفاده کند – این قوانین است. بنابراین ما از هر تحقیق معتبری که بتواند خطرات درازمدت استفراغ برای افراد زیر سن قانونی را برجسته کند، استقبال می کنیم.

با این حال، هر سیاست یا مقررات آتی باید بر روی قطع منابع عرضه به خردسالان و برخورد با اپراتورهای سرکش تمرکز کند، نه ممنوعیت عمده فروشی مانند طعم‌ها و ویپ‌های یکبار مصرف که نقش مهمی در کمک به افراد سیگاری بزرگسال برای ترک عادات خود از طریق استعمال دخانیات دارند. “

سخنگوی وزارت بهداشت و مراقبت های اجتماعی گفت: “ما به صراحت می دانیم که کودکان نباید از ویپ استفاده کنند و مقرراتی را برای جلوگیری از مصرف ویپ در نظر گرفته ایم.

این قانون از طریق محدود کردن فروش فقط به افراد بالای 18 سال، محدود کردن محتوای نیکوتین، پر کردن مجدد بطری و اندازه مخزن، الزامات برچسب‌گذاری، و محدودیت‌های تبلیغاتی، از کودکان در برابر ویپ محافظت می‌کند.

«تبلیغات ویپ‌ها و اجزای آن از هر چیزی که احتمالاً برای افراد زیر ۱۸ سال جذابیت خاصی داشته باشد، مانند شخصیت‌ها یا افراد مشهوری که با آن‌ها آشنا هستند، ممنوع است.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

منچسترسیتی – لیورپول: لیگ برتر – زنده | لیگ برتر

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …