قارچ انگلی که عنکبوت ها را آلوده کرده و می کشد در برزیل کشف شد | توسعه جهانی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دانشمندان بر این باورند که یک قارچ انگلی جدید کشف کرده‌اند که عنکبوت‌های دریچه‌ای را در جنگل‌های بارانی اقیانوس اطلس برزیل شکار می‌کند.

ارگانیسم کمیاب که ارغوانی است متعلق به گروهی از قارچ هاست که بی مهرگان را آلوده کرده و میزبان را در اختیار می گیرد. یک تصویر نزدیک، قارچی را نشان می‌دهد که دور بدن یک عنکبوت دریچه‌ای پیچیده شده و از لانه‌ای بیرون می‌زند که عنکبوت از آن حشرات را می‌گیرد.

محققان گفتند هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد این قارچ انگلی جدید رفتار عنکبوت‌های دریچه‌ای را قبل از کشتن آنها کنترل می‌کند، مانند همبستگان قارچ‌های مورچه زامبی‌شان، که بر حشرات غلبه می‌کنند و آنها را فریب می‌دهند تا لانه‌های خود را ترک کنند و به مکان‌هایی بروند که می‌توانند هاگ خود را پخش کنند. و توسط درام تلویزیونی پسا آخرالزمانی The Last of Us به شهرت رسیدند.

قارچ بنفش تازه کشف شده روی یک عنکبوت.
“یک چیز واقعا زیبا”: قارچ بنفش عنکبوت ها را آلوده کرده و می کشد. عکاس: Joao Araujo

این قارچ در ماه نوامبر در جریان یک سفر میدانی به جنگل‌های شمال ریودوژانیرو برای ثبت تنوع زیستی منطقه و جستجوی گونه‌های جدید پیدا شد. قبل از اینکه به عنوان یک گونه جدید تایید شود، به یک توصیف علمی رسمی نیاز دارد.

دکتر ژائو آرائوجو، قارچ شناس برزیلی باغ گیاه شناسی نیویورک که این کشف را انجام داده است، اما هنوز نامش را مشخص نکرده است، می گوید: «این واقعاً چیز زیبایی است. آنها عنکبوت‌های دریچه‌ای را آلوده می‌کنند، و این یکی از معدود ماهیچه‌هایی است که بنفش است، که یک ویژگی جالب است.

ما چیز زیادی در مورد این گروه قارچی نمی دانیم زیرا بسیار مورد مطالعه قرار نگرفته است. این نوع قارچ بارها در جهان جمع آوری شده است، بیشتر در تایلند. این احتمالاً اولین باری است که گونه‌ای مانند این را از برزیل توالی یابی می‌کنیم.»

جنگل بارانی اقیانوس اطلس یکی از در معرض خطرترین اکوسیستم های جهان است. زمانی 15 درصد از برزیل را پوشش می داد، اما به شدت تکه تکه شده است و اکنون تنها 20 درصد از منطقه اصلی باقی مانده است. این یک کانون تنوع زیستی است و دارای چندین گونه است که در هیچ کجای زمین یافت نمی شوند، از جمله میمون شیر طلایی تامارین و موش درختی نقاشی شده.

این اکسپدیشن که با همکاری باغ‌های گیاه‌شناسی سلطنتی، کیو، باغ گیاه‌شناسی نیویورک، باغ گیاه‌شناسی ریودوژانیرو و سایر سازمان‌ها انجام شد، شامل کارشناسان گیاهان، قارچ‌ها، قورباغه‌ها، مارها و پرندگان بود که می‌خواستند آنچه را که در جنگل باقی مانده است ببینند. . دانشمندان از جدیدترین فناوری قابل حمل برای تعیین توالی ژنوم قارچ در محل استفاده کردند.

یک قارچ انگلی بالقوه جدید دیگر روی یک عنکبوت دروگر.
یک قارچ انگلی بالقوه جدید دیگر روی یک عنکبوت دروگر. عکاس: Joao Araujo

آنها معتقدند که در این سفر اکتشافات بیشتری از انگل های قارچی انجام داده اند، اما باید بررسی های بیشتری انجام دهند. آنها شامل یک قارچ انگلی است که یک عنکبوت دروگر را شکار می کند و دیگری که به سوسک های سرگین حمله می کند.

آرائوجو گفت: “گونه جدیدی که به عنکبوت های دریچه ای حمله می کند متعلق به یک گروه بسیار متنوع از قارچ ها است.” ما حدود 1 درصد از تنوع آن را می دانیم، بنابراین اطلاعات بسیار کمی داریم. کار علمی بنیادی مورد نیاز است تا شاید بتوانیم ترکیبات پزشکی جدید را بررسی کنیم یا از آنها برای محافظت در برابر آفات در محصولات استفاده کنیم.”

محقق اصلی، دکتر اسکار آلخاندرو پرز اسکوبار، و دکتر ناتالیا پرزلومسکا، که توالی یابی در میدان را انجام دادند، گفتند که کار آنها از فرضیه گونه های جدید پشتیبانی می کند و می تواند برای سرعت بخشیدن به شناسایی گونه های دیگر در اکوسیستم های در معرض تهدید استفاده شود.

پرزلومسکا گفت: “اینجا در کیو، ما به ماشین های توالی یابی DNA بزرگ و انواع روش ها برای تولید داده ها دسترسی داریم. این اغلب در کشورهای دارای تنوع زیستی بسیار سخت تر است.

«بنابراین چیزی که در مورد سفر میدانی واقعاً خاص بود این بود که می‌توانیم برویم و از برخی از جدیدترین فناوری‌های توالی‌یابی DNA با افرادی که در آنجا کار می‌کنند استفاده کنیم. این یک قدم کوچک در این مشکل واقعاً بزرگ دسترسی نابرابر است.»

پوشش بیشتر سن انقراض را در اینجا بیابید و خبرنگاران تنوع زیستی را دنبال کنید فیبی وستون و پاتریک گرینفیلد در توییتر برای همه آخرین اخبار و ویژگی ها

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …