النا ریباکینا با شکست ایگا سویاتک شماره 1 جهان، فینال ایندین ولز را با آرینا سابالنکا راه اندازی کرد | تنیس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

النا ریباکینا ایگا سویاتک مدافع عنوان قهرمانی را با پیروزی 6-2 و 6-2 در نیمه نهایی روز جمعه در ایندیان ولز شکست داد تا در فینال به مصاف آرینا سابالنکا برود.

دو ماه پس از اینکه ریباکینا در دور چهارم سوئیاتک را از اوپن استرالیا حذف کرد، قهرمان ویمبلدون بار دیگر نمایشی چشمگیر مقابل شماره 1 جهان به نمایش گذاشت.

ریباکینا از همان ابتدا کنترل را در دست داشت و زودتر شکست خورد تا 2-0 پیش بیفتد، قبل از اینکه ست اول را به پایان برساند، زمانی که سویاتک در نقطه تنظیم یک خطای مضاعف ایجاد کرد.

سویاتک سرویس ریباکینا را در گیم اول ست دوم آزمایش کرد، اما قزاق تحت فشار بود و سپس چهار گیم بعدی را برد و 5-0 پیش افتاد.

قطبی قبل از شکستن برای کاهش بیشتر معوقه، یک نقطه بریک را برای نگه داشتن و اجتناب از یک نان شیرینی ذخیره کرد، اما ریباکینا بلافاصله شکست خورد تا کامبک را خاموش کند و برد را تضمین کند.

ریباکینا در مصاحبه خود در زمین مسابقه گفت: “امروز واقعا خوب بازی کردم، امشب فضای بسیار خوبی بود.”

انتظار نداشتم امروز به این خوبی بازی کنم. من چیزی برای از دست دادن نداشتم، فقط می خواستم لذت ببرم. فکر می کنم یکی از بهترین بازی های من در این فصل بود.»

ریباکینا در دیدار با سابالنکا که او را در فینال اوپن استرالیا در ژانویه شکست داد، برای انتقام از میدان خارج خواهد شد. بلاروسی در دیدار رودررو با نتیجه 4-0 پیش افتاد.

ریباکینا افزود: “واقعاً نزدیک بود، ما نبردهای زیادی داشتیم و تا کنون من شکست خورده ام، اما امیدوارم این تغییر کند.”

باخت های ایگا سویاتک در سال جاری همگی ست های مستقیم بوده اند:

پگولا 6-2 6-2
ریباکینا 6-4 6-4
کریچیکووا 6-4 6-2
ریباکینا 6-2 6-2

Swiatek در حال حاضر به عنوان یکی از مسلط ترین پیشتازان قرن بیست و یکم در حال ساختن پرونده است، اما در هنگام باخت، کارهای زیادی باید انجام شود.

— Tumaini Carayol (@tumcarayol) 18 مارس 2023

اوایل روز جمعه، سابالنکا قهرمان اوپن استرالیا در پیروزی 6-2، 6-3 مقابل ماریا ساکاری از یونان در بهترین حالت خود قرار نداشت، اما خونسردی خود را حفظ کرد حتی زمانی که دشمن قدیمی او – تقصیر دوگانه – در یک روز آفتابی سر زشت خود را بالا برد. در صحرای جنوب کالیفرنیا

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

آرینا سابالنکا یک شوت در زمین بازی می کند
آرینا سابالنکا از بلاروس در نیمه نهایی خود در ایندین ولز در کالیفرنیا ماریا ساکاری از یونان را در ست های متوالی شکست داد. عکس: رابرت پرانج/گتی ایماژ

سابالنکا گفت: «در گذشته، پس از چند اشتباه بسیار هوشمندانه، مسابقات زیادی را از دست دادم.

من به خودم یادآوری می کردم که اشتباه کردن اشکالی ندارد. من یک ربات نیستم، من یک انسان هستم. من می‌توانم آن ضربات را از دست بدهم و احتمالاً به همین دلیل است که توانستم به مبارزه ادامه دهم و به تلاشم ادامه دهم.»

پس از اینکه شروع مسابقه با تاخیر بیش از 30 دقیقه ای برای رفع مشکل صوتی مربوط به سیستم تماس الکترونیکی خط، سابالنکا یک آس را ترک کرد تا بازی شروع شود.

او برای سومین بار ساکاری را در فورهند ساکاری شکست داد تا ست اول را به دست آورد، اما ناامیدی بلاروسی در ست دوم زمانی که دو خطای دوگانه باعث شد ساکاری پوینت های شکست 2-2 را به دست آورد، افزایش یافت.

سابالنکا دوباره جمع شد تا 3-2 را نگه دارد و ساکاری را در یک بازی دوگانه طولانی شکست داد و به برتری 4-2 دست یافت که او دست از آن برنمی‌داشت، با ضربه زدن به یک سرویس کوتاه در نقطه مسابقه و مدفون کردن توپ با یک بک هند تاکیدی.

سابالنکا، فینالیست ایندین ولز برای اولین بار روز یکشنبه برای قهرمانی با ریباکینا قهرمان ویمبلدون روبرو خواهد شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جاناتان میجرز در نیویورک پس از فراخوان پلیس برای اختلافات داخلی دستگیر شد | جاناتان میجرز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، مقامات می گویند جاناتان میجرز …