“من برای فرار به اینجا آمدم”: تورنتو با تبعیض طبقاتی در مدارس مقابله می کند | تورنتو

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هنگامی که ویجی پولی به همراه همسر و دخترش به تورنتو رسید، فکر کرد که آنها سرانجام تبعیض، خشونت و طرد اجتماعی را که در هند با آن مواجه شده بودند، پشت سر گذاشته اند.

پولی به عنوان یک دالیت، یکی از اعضای گروهی که در هند در پایین ترین سطح در نظر گرفته می شوند، شناخته می شود و اغلب آنها را “غیرقابل لمس” می دانند.

در هند، نظام کاست از دیرباز سلسله مراتب اجتماعی، مذهبی و اقتصادی را دیکته کرده است، علیرغم اینکه رسماً در سال 1950 لغو شد.

و تنها یک ماه پس از نقل مکان به کانادا در سال 2006، پولی متوجه شد که تعصبات طبقاتی در آنجا نیز وجود دارد.

در توابع جنوب آسیا در تورنتو، سؤالات دائمی در مورد اینکه خانواده او دقیقاً از کدام روستا آمده بودند وجود داشت. او گفت که شوخی‌ها، توهین‌ها و کلیشه‌ها در مورد دالیت‌ها بیداد می‌کرد و او اغلب می‌شنید که مردم دالیت‌ها را برای جنایات در هند، از جمله تجاوز و قتل، مقصر می‌دانند.

“من برای فرار به اینجا آمدم … اما اینجا هم اتفاق افتاد. خیلی دردناک است.»

حتی در مدرسه دخترش در تورنتو، قلدری مربوط به کاست وجود داشت. پولی که یک مددکار اجتماعی و یکی از بنیانگذاران شبکه دالیت آدیواسی آسیای جنوبی است که برای حقوق دالیت کمپین می کند، گفت: یکی از همکلاسی هایش به او گفت که آنها نمی توانند با هم دوست باشند.

بنابراین پولی زمانی که هیئت مدرسه ناحیه تورنتو (TDSB) – بزرگترین در کانادا – اخیراً گامی در جهت ممنوعیت تبعیض طبقاتی برداشت، احساس امیدواری کرد.

دانشگاهیان و فعالان امیدوارند این اقدام به قانونگذاران نشان دهد که نیاز به تغییرات بیشتر در سیاست دارند.

اما آنها هشدار دادند که انتقاد از این اقدام نشان‌دهنده نفوذ فزاینده ناسیونالیسم هندو در میان گروه‌های دیاسپورا، تحت تأثیر احتمالی نخست‌وزیر هند، نارندرا مودی است.

در 8 مارس، TDSB رای داد تا از کمیسیون حقوق بشر انتاریو چارچوبی برای رسیدگی به تبعیض طبقاتی بخواهد، در اولین تلاش برای ممنوعیت آن در کانادا. این اقدام بلافاصله پس از آن صورت گرفت که سیاتل به اولین شهر ایالات متحده تبدیل شد که ماه گذشته تبعیض طبقاتی را ممنوع کرد.

ویجی پولی.
ویجی پولی. عکس: جزوه

میرا استرادا، تهیه کننده، نویسنده و مجری رادیویی در تورنتو که به عنوان دالیت هندو معرفی می شود، گفت: اذعان به تبعیض خاصی که مردم دالیت با آن مواجه می شوند، امیدواریم دیگران را تشویق کند تا درباره نفرتی که با آن مواجه شده اند صحبت کنند.

او می‌گوید: «من هیچ‌گاه آشکارا درباره کاستم صحبت نکردم، زیرا مردم اطرافم را می‌شناختم، در محافل اجتماعی‌ام این دیدگاه‌های کاست‌گرایانه داشتند – حتی اگر بسیاری از آنها یک روز هم در هند زندگی نکرده بودند.»

اما حرکت TDSB محبوبیت جهانی نداشت. سازمان کانادایی برای آموزش میراث هندو طوماری علیه این اقدام Change.org ایجاد کرد، با این استدلال که “شواهد کمی” مبنی بر وجود تبعیض طبقاتی وجود دارد و مدعی شد که این اقدامات باعث افزایش تعصب علیه جنوب آسیا می شود.

چینایا جانگام، دانشیار دانشگاه کارلتون در اتاوا که در تاریخ و مردم دالیت تخصص دارد، گفت که گروه‌هایی از کاست‌های مسلط مدت‌هاست به امتیازات نسبی عادت کرده‌اند. او گفت که نزدیکی به استعمارگران انگلیسی، صحبت کردن به زبان انگلیسی، ثروت و تحصیلات باعث موفقیت بسیاری از نسل ها، به ویژه در غرب شده است.

جانگام گفت و در میان نگرانی های فزاینده در مورد افزایش ناسیونالیسم هندو در هند و جاهای دیگر، دولت ها در سراسر جهان باید در درک موضوعاتی مانند تبعیض و تعصب در جوامع دیاسپورا چابک تر باشند.

در اوایل این ماه، شورای ملی مسلمانان کانادا و سازمان جهانی سیک (WSO) گزارشی درباره نفوذ Rashtriya Swayamsevak Sangh (RSS) در کانادا منتشر کردند، یک سازمان شبه نظامی ملی گرای هندو که ارتباط نزدیکی با حزب مودی بهاراتیا جاناتا دارد. BJP).

نویسندگان گزارش نوشتند: «از طریق سازمان‌هایی که به کارهای بشردوستانه، اجتماعی، آموزشی و سیاسی می‌پردازند، RSS ایدئولوژی‌های خود را در سراسر جهان از جمله در کانادا گسترش داده است.

جاسکاران ساندو، یکی از اعضای هیئت مدیره WSO و یکی از نویسندگان گزارش، گفت که سیاستگذاران باید از رشد ناسیونالیسم هندو در سراسر جهان آگاهی بیشتری داشته باشند.

او گفت: «و زمانی که دولت‌های ما با هند درگیر می‌شوند… باید به واقعیت‌هایی که در داخل و خارج از هند، از طریق جنبش ملی‌گرای هندو رخ می‌دهد، توجه داشته باشد». “این در هند جدا نیست، در اینجا نیز تولید می شود.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

متهم به قتل پس از مرگ عابر پیاده در پلیموث | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، مردی در پی مرگ یک …