سبزها می گویند استرالیا میلیاردها دلار خرج حشیش “شکست در پلیس” می کند که در بازار سیاه سالانه 25 میلیارد دلار درآمد دارد | حشیش

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سناتور دیوید شوبریج، سناتور سبزها، گفت: صنعت حشیش استرالیا می تواند سالانه 25 میلیارد دلار از بازار سیاه درآمد داشته باشد و به جای نظارت بر آن، می توانیم از طریق قانونی کردن آن درآمد کسب کنیم.

او گفت: «نیروهای اجرای قانون میلیاردها دلار عمومی را صرف ناتوانی در پلیس حشیش می‌کند، و فرصت اینجاست که با قانونی کردن آن، همه اینها را از بین ببرند.»

کمیسیون اطلاعات جنایی استرالیا (Acic) در پاسخ به سؤالی از شوبریج در طول تخمین های سنا در مورد میزان مصرف حشیش استرالیایی ها، داده هایی را از فاضلاب این کشور ارائه کرد که 14.6 کیلوگرم THC (ترکیب روانگردان موجود در حشیش) در هر هزار نفر در سال یافت شد. .

دفتر بودجه مجلس میانگین قیمت گانجا در خیابان را 13.40 دلار در هر گرم تخمین می زند. داده‌های فاضلاب Acic در کل جمعیت تعمیم داده شده است، و با استفاده از روش‌شناسی مشابه، و همچنین تخمین بالاتری از میزان THC در میانگین حمل شاهدانه، شوبریج و تیمش به رقم 25 میلیارد دلاری رسیدند.

شوبریج گفت: «این اعداد تحلیلی را که از دفتر بودجه پارلمان دریافت کردیم، مبنی بر اینکه قانونی کردن حشیش می‌تواند 28 میلیارد دلار درآمد عمومی در دهه اول داشته باشد، تقویت می‌کند.

اگر Acic در مورد میزان مصرف حشیش در هر سال درست باشد، احتمالاً درآمد عمومی که از قانونی کردن آن می‌توانیم به دست آوریم حتی بیشتر از ارقام سازمان برنامه و بودجه خواهد بود.»

سناتور نیوساوت ولز استدلال کرد که قانونی کردن حشیش یک برد برد خواهد بود – آزاد کردن منابع اجرای قانون، درآمد مالیاتی برای دولت، و “پایان دادن به پلیس بر جوانان، جوامع ملل اول، افراد دارای معلولیت و گروه های به حاشیه رانده شده بر سر یک گیاه”. “.

سخنگوی دادگستری سبزها اعلام کرده است که قوانینی را برای قانونی کردن حشیش در استرالیا ارائه خواهد کرد که شبیه مدل کانادایی است که در آن بزرگسالان می توانند آن را از فروشندگان دارای مجوز و فروشگاه های دولتی خریداری کنند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

طبق گفته Acic، فاضلاب در مناطق منطقه دارای سطوح THC بالاتری نسبت به شهرهای پایتخت است – 0.025 کیلوگرم به ازای هر 1000 نفر در روز، در مقایسه با 0.015 کیلوگرم به ازای هر 1000 نفر در روز.

طبق آخرین نظرسنجی موسسه بهداشت و رفاه استرالیا، حشیش پرمصرف ترین ماده مخدر غیرقانونی در استرالیا است، به طوری که 36 درصد از پاسخ دهندگان بالای 14 سال اذعان کرده اند که در طول زندگی خود از آن استفاده کرده اند و 11.6 درصد در سال گذشته.

تعداد افرادی که در طول زندگی خود از شاهدانه استفاده می کردند نیز رو به افزایش بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اکران فیلم ترسناک وینی پو در هنگ کنگ لغو شد | هنگ کنگ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، وب سایت های سینمایی اعلام …