بایدن روز سنت پاتریک را با نخست وزیر ایرلند جشن گرفت

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – اولین سرنخ در روز جمعه، فواره مقابل کاخ سفید بود که رنگ سبز کلی روشنی داشت.

همچنین کراوات سبز و شبدری در جیب سینه ژاکتی بود که پرزیدنت بایدن برای خوشامدگویی به لئو وارادکار، نخست وزیر ایرلند، یا تائوسچ، برای دیدار سنتی خود در روز سنت پاتریک پوشید. ناگفته نماند تائید سفر آقای بایدن به ایرلند در ماه آینده.

اما گواه واقعی این که دفتر بیضی شکل توسط یک آمریکایی ایرلندی به شدت مغرور اشغال شده است، توییت خود آقای بایدن بود که به میراث او به عنوان “نبیر نوه بلوویت های کانتی مایو و فینیگان های کانتی لوث” اشاره کرد.

رئیس جمهور نوشت: “به عنوان پسر مغرور کاترین یوجنیا فینیگان بایدن – روز سنت پاتریک را برای همه شما تبریک می گویم.”

آقای بایدن پس از جان اف کندی تنها دومین کاتولیک ایرلندی است که کاخ سفید را اشغال کرده است. (رونالد ریگان، که آمریکایی ایرلندی نیز بود، او را بیش از 40 سال در دفتر شکست داد). ، که به او گفته بود با مردم با احترام و وقار رفتار کند.

مادرش همچنین به او گفت که در برابر ملکه انگلیس تعظیم نکند، توصیه ای که او گفته است در دو ملاقات با پادشاه، ابتدا به عنوان سناتور و بعد به عنوان رئیس جمهور، به آن پرداخته است.

اما اگر تنش خانوادگی ایرلندی-انگلیسی در گذشته آقای بایدن وجود داشته است، او همچنین از حامیان سرسخت تلاش‌ها برای تامین صلح در ایرلند شمالی بوده است. معاهده ای که چارچوب آن صلح را ایجاد کرد، معروف به توافقنامه جمعه خوب، امسال 25 ساله می شود و دلیلی برای اولین سفر آقای بایدن به عنوان رئیس جمهور از ایرلند در ماه آوریل خواهد بود.

آقای ورادکار در روز جمعه پیش از نشست دفتر بیضی شان به رئیس جمهور گفت: “به شما قول می دهم که فرش قرمز پهن می کنیم و این دیداری خواهد بود که مانند هیچ دیدار دیگری نیست.” “همه در حال حاضر در مورد آن هیجان زده اند.”

این شامل آقای بایدن نیز می شود.

در داخل جناح غربی برای ماه ها پیش بینی ها درباره دیدار احتمالی رئیس جمهور در بهار وجود دارد. این اعلام رسمی تا زمانی که برخی اختلافات جاری بر سر تقسیم قدرت در کشورها حل نشد، اعلام نشد، اما آقای بایدن در روزهای اخیر به صراحت اعلام کرد که قصد دارد این سفر را به مناسبت سالگرد جمعه خوب انجام دهد.

دستیاران و خبرنگاران منتظر یک رئیس جمهور تقریباً گیج هستند که او برای اولین بار از زمان تصدی پستی که چندین دهه به دنبال آن بود، به میهن اجدادی خود بازگردد. روز جمعه، زمانی که آقای بایدن برای ناهار سالانه روز سنت پاتریک با قانونگذاران در کاپیتول هیل صحبت می کرد، دیدار قبلی خود را برای دیدار با اعضای خانواده بزرگ خود در ایرلند به یاد آورد.


چگونه خبرنگاران تایمز سیاست را پوشش می دهند ما به خبرنگاران خود متکی هستیم تا ناظران مستقل باشند. بنابراین، در حالی که کارکنان تایمز ممکن است رأی دهند، آنها مجاز به حمایت یا تبلیغات برای نامزدها یا اهداف سیاسی نیستند. این شامل شرکت در راهپیمایی ها یا راهپیمایی ها در حمایت از یک جنبش یا دادن پول یا جمع آوری پول برای هر نامزد سیاسی یا هدف انتخاباتی است.

او به شوخی گفت: “این یک تجربه عالی و عالی بود.”

او خاطرات پدربزرگش را به یاد آورد که به او گفت “بهترین قطره خون تو ایرلندی است.” اما این یکی دیگر از سخنان پدربزرگش بود که ممکن است به موفقیت او در میان تلخی و تفرقه مبارزات انتخاباتی کمک کند.

آقای بایدن یادآور شد: «جوی، هرگز خم نشو، هرگز خم نشو، هرگز زانو نزن، هرگز تسلیم نشو». “هرگز هرگز.”

رئیس جمهور در ضیافت ناهار توسط میزبان، کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان، سیاستمدار آمریکایی ایرلندی دیگر و دشمن اصلی آقای بایدن در واشنگتن معرفی شد.

آقای مک کارتی در مقدمه خود یک نکته بسیار گرم را به زبان آورد و گفت که می‌خواهد آن نوع رابطه سازنده با آقای بایدن داشته باشد که رئیس‌جمهور سابق توماس پی اونیل جونیور، همچنین آمریکایی ایرلندی، با آقای ریگان داشت.

آقای مک کارتی گفت: “اهداف ما می تواند یکسان باشد.” “این که ما این کشور را در اولویت قرار دهیم.”

ممکن است در زمان اختلافات و دودستگی شدید در واشنگتن – و انتخابات ریاست جمهوری در کمتر از دو سال، به بیش از شانس ایرلندی ها برسد. اما آقای بایدن سعی کرد با خوش بینی آقای مک کارتی مطابقت داشته باشد.

آقای بایدن با بیان عبارتی که احتمالاً در روزهای آینده زیاد استفاده نمی شود، گفت: «من با سخنران موافقم».

آقای بایدن گفت: «هیچ دلیلی وجود ندارد که ما نتوانیم زمینه مشترک پیدا کنیم. هیچ دلیلی وجود ندارد که ما نتوانیم به تغییر این جهت امیدوار باشیم که افراط‌ها در هر دو طرف فشار می‌آورند.»

عصر جمعه، آقای بایدن یک سخنرانی و پذیرایی در کاخ سفید برای آقای ورادکار و دیگران برگزار کرد و یک روز را برای تجلیل از ایرلندی ها اختصاص داد.

نخست وزیر ایرلند با اشاره به حمایت روسای جمهور دموکرات مانند جیمی کارتر و جمهوری خواهان مانند آقای ریگان، ایالات متحده را به خاطر ایستادگی در کنار ایرلند در طول تاریخش ستود.

اما او گفت که آقای بایدن خاص است.

آقای ورادکار به مهمانان در اتاق شرقی کاخ سفید گفت: “همانطور که می دانیم، هر رئیس جمهور آمریکا در روز سنت پاتریک کمی ایرلندی است.” اما برخی ایرلندی‌تر از دیگران هستند. و فکر می‌کنم منصفانه است که بگوییم امروز روز ملی خود را با رئیس‌جمهوری جشن می‌گیریم که بی‌تردید فرزند ایرلند است.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مردی در پرونده مربوط به ترور رئیس جمهور هائیتی به گناه خود اعتراف کرد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک تاجر و قاچاقچی سابق مواد مخدر …