آلونسو سال ها را به عقب می اندازد زیرا استون مارتین تهدید به شکستن انحصار می کند | فرمول یک

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اچلذت بردن دوباره از لبخند غیرقابل مهار و درخشانی که چهره فرناندو آلونسو را پس از پایان روی سکو در افتتاحیه فصل فرمول یک در بحرین روشن کرد، خوشحال کننده بود. این بازیکن اسپانیایی به طور مثبتی دور پادوک می پرید و یک بار دیگر از رقابت در انتهای توری لذت می برد.

عملکرد آلونسو و تیم استون مارتین او به همان اندازه غیرمنتظره بود که مورد استقبال قرار گرفت. چرخش آنها نسبت به سال گذشته استثنایی بوده است، در حالی که آلونسو درایو ارائه کرد تا به همه یادآوری کند که حتی در 41 سالگی، او همچنان یک نیروی قابل حساب است. در پیست جده برای گرندپری عربستان سعودی این آخر هفته، بسته شگفت‌انگیز فرمول 1 در فصل 2023 بار دیگر در مرکز صحنه قرار می‌گیرد، زیرا هم در اینجا و هم در دور بعدی در استرالیا نشان می‌دهد که آنها واقعا چقدر رقابتی هستند.

آلونسو گفت: “اگر در آن مسابقات قوی باشیم، فکر می کنم سال 2023 بسیار خوبی خواهیم داشت.” به اندازه کافی خوب است که برای برد برویم؟ با پوزخند بزرگ دیگری گفت: «بله، فکر می‌کنم.

چیزی که این روایت را چنین جذاب می کند این است که 12 ماه پیش چقدر بعید به نظر می رسید. سپس استون مارتین در پشت توری با مشکل مواجه شد و در مسابقات قهرمانی سازندگان به مقام هفتم رسید. اما در بحرین آنها روی آن بودند و آلونسو روی پله سوم. برای در نظر گرفتن این موضوع، با یک ردبول یک و دو، او فراری و مرسدس را شکست داد، اولین ناراحتی صرفاً مبتنی بر سرعت برای سه گاری بزرگ اپل برای تقریبا یک دهه.

برخی از این موارد بدون شک به دست آلونسو بود. این قهرمان دوگانه جهان از زمانی که فراری را در سال 2014 ترک کرد، در اتومبیل‌های غیررقابتی کار کرده است، اما با توجه به این شانس که درخشش جیوه‌ای او گواهی بر اصرار او بر این است که او مثل همیشه سریع است.

آلونسو باید در بهترین حالت خود قرار می‌گرفت زیرا استون، با وجود همه چیزهایی که در لاستیک‌های عقب خود سریع و بسیار بخشنده بود، نمی‌توانست با سرعت خط مستقیم مرسدس یا فراری برابری کند. آلونسو پس از تگ شدن توسط هم تیمی خود لنس استرول و سقوط به رده هفتم در دور ابتدایی، مجبور شد از مرسدس لوئیس همیلتون و فراری کارلوس ساینز بگذرد تا جایگاه‌ها را جبران کند. آلونسو با درک اینکه نمی تواند این کار را در مناطق گذر سنتی پیچ یک یا چهار انجام دهد، به غریزه خود اجازه سلطنت کامل داد. او داخل پیچ 10 را در مقابل همیلتون رد کرد، حرکتی دشوار در سراشیبی به منطقه ترمز، غیر متعارف و غیرمنتظره، و آن را چسباند.

به طور مشابه در برابر Sainz که از تلاش خود در 10 آگاه بود، آلونسو برای خروج سریع‌تر از گوشه عقب رفت و از پیچ 11 عبور کرد. چیزهای استادانه و یادآوری مفیدی که آلونسو می‌تواند به خوبی او به یک مسابقه خوب فکر کند. می تواند رانندگی کند. جای تعجب نیست که او هنوز بعد از آن وزوز می کرد.

با این حال، بدون ارائه چنین خودروی رقابتی استون امکان پذیر نبود. هنوز خیلی زود است که از خود دور شویم – آنها هنوز حدود شش دهم دور از سرعت ردبول فاصله داشتند – اما به وضوح یک رقیب قدرتمند است. بدون شکست دور اول خود، آلونسو قبل از شکست ECU با چارلز لکلرک فراری برای سومی مبارزه می کرد.

لنس استرول استون مارتین در مسیر تمرین برای گرندپری عربستان سعودی.
لنس استرول که در حین تمرین در گرندپری عربستان سعودی با استون مارتین رانندگی می کند، شروعی مثبت برای فصل F1 2023 داشته است. عکس: اریک آلونسو/گتی ایماژ

مالک استون مارتین، لارنس استرول، جاه‌طلبی‌های بزرگی برای این تیم دارد و یک کارخانه جدید و مجتمع تونل باد که قرار است اواخر امسال در Silverstone آنلاین شود. آنها همچنین روی پرسنل سرمایه گذاری کرده اند و دن فالوز را به عنوان مدیر فنی از ردبول و همچنین معاون او اریک بلاندین را از مرسدس به خدمت گرفتند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

آنها در تعقیب عملکرد نیز مردد نبوده اند. بعد از اینکه فصل گذشته خیلی ضعیف افتتاح شد، استون قاطعانه و سریع عمل کرد. آنها یک فلسفه طراحی جدید را اتخاذ کردند که لحن مدل امسال را تعیین کرد و در حالی که اتهاماتی مبنی بر کپی برداری از ردبول وجود داشت، تیم از انجام این کار تبرئه شد.

بیشتر این بود که آنها یک مسیر طراحی را دیده بودند که آشکارا موفق بود و مسیر خود را در امتداد آن خطوط تطبیق دادند. فالوز در پایان فصل گذشته توضیح داد: “کاری که ما در تلاشیم برای سال آینده انجام دهیم این است که یک استراتژی توسعه بسیار تهاجمی را اتخاذ کنیم، اما از درس هایی که امسال آموخته ایم استفاده کنیم.”

چیزی که موفقیت آنها را بسیار قابل توجه کرده است، تفاوت آن با مرسدس است که به مفهوم فصل گذشته خود پایبند بوده و اعتراف کرده اند که این تصمیم اشتباه بوده است، که برای تیمی که واحد نیرو، گیربکس و سیستم تعلیق را برای استون مارتین تامین می کند، ناراحت کننده است. . مرسدس همچنین اذعان کرده است که پس از بحرین و مدیر تیم، توتو ولف، اذعان کرده است که استون الهام‌بخش چیزی است که هنوز می‌توان به دست آورد، اکنون نیز تغییری در فلسفه طراحی اتخاذ خواهد کرد.

بنابراین، این آخر هفته در جده کمی بهتر نشان خواهد داد که چگونه دستور نوک زدن پشت ردبول انجام می شود و آیا فراری یا در واقع استون مارتین ممکن است هنوز نزدیک تر شوند. در همین حال، آلونسو همچنان نسبت به موفقیت‌های بیشتر در طول فصل، خوشبین است. او گفت: «از ماشین چیزهای بیشتری باید یاد گرفت، و چیزهای بیشتری از طرف ما باید بیاموزیم. بنابراین، اعتماد کامل به تیم ما، بدیهی است که آنها می دانند چه کار می کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …