مادر: ایروو اوتینو “درخشنده و خلاق و باهوش” بود

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ایروو اوتینو به اشتیاق خود پی برده بود: ساخت هیپ هاپ. او می توانست در کمتر از پنج دقیقه یک آهنگ بنویسد. و او موسیقی خود را با نام “Young Vo” پخش می کرد، در حالی که برای راه اندازی شرکت ضبط خود کار می کرد.

“او چیز خود را پیدا کرده بود – آیا وقتی چیز خود را پیدا می کنید این احساس را می دانید؟” مادرش کارولین اوکو روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت. او به اتاقش می رفت و در را می بست. و او آن را داشت – او درخشان و خلاق و باهوش بود.

اما مادر اضافه کرد: “تنها چیزی که برای من باقی مانده، صدای اوست.”

اوکو زندگی پسرش را در یک کنفرانس خبری یک ساعته به یاد آورد که عمدتاً بر مرگ او در 6 مارس در بیمارستان روانی دولتی در ویرجینیا متمرکز بود.

اوکو به تازگی ویدئویی از آخرین دقایق اوتینو را هنگام بستری شدن او در بیمارستان مرکزی ایالتی در جنوب ریچموند مشاهده کرده بود که طی آن او و وکلای او می‌گویند که معاونان کلانتر او را خفه کردند و تا زمانی که بدنش “به وضوح بی‌جان” شد، او را فشار دادند. آنها گفتند که دست ها و پاهای او بسته بود، اما او هیچ تهدیدی برای معاونان و کارمندان بیمارستان که از آن زمان به قتل درجه دوم متهم شده اند، نبود.

زندگی‌نامه اوتینو در حال حاضر نه به خاطر موسیقی‌اش، بلکه به دلیل روش غیرانسانی تکان‌دهنده‌ای که مقامات می‌گویند او کشته شده است، مطرح می‌شود. او یکی دیگر از سیاه‌پوستان بود که در بازداشت پلیس جان خود را از دست داد، در پرونده‌ای که بن کرامپ، وکیل برجسته حقوق مدنی، که همچنین نماینده اوکو است، گفت که مرگ‌های قبلی مردانی مانند جورج فلوید را به شدت تکرار می‌کند. کرامپ نماینده خانواده فلوید و بستگان دیگر مردان سیاه پوست بود که در شرایط مشابه کشته شدند.

اوتینو، که 28 سال داشت، در 4 سالگی از کنیا به ایالات متحده آمد، اما مادرش گفت: “به اندازه پای سیب آمریکایی بود.”

او گفت، در دوران کودکی در مدرسه، او از آن دسته پسرهایی بود که دانش آموزی را که به تنهایی ناهار می خورد دعوت می کرد تا به او ملحق شود و همکلاسی هایی که نیاز به صحبت کردن با او داشتند به سمت او جذب می شدند. اوکو گفت که او یک رهبر و شنونده بود، کسی که برای پردازش آنچه گفته می شد وقت می گذاشت و سپس “به سمت خود متمایل می شد”.

او گفت: «او اهمیت می داد که با مردم درست رفتار شود. “این هسته اصلی تربیت او در خانه ما بود. او اهمیت می داد که با مردم یکسان رفتار شود.»

او اضافه کرد که اوتینو از ارائه دیدگاه‌های مختلف در مکالمات نمی‌ترسید، «وقتی بقیه دنبال می‌کنند».

مادرش گفت که اوتینو در سال آخر دبیرستان با برخی از مسائل مربوط به سلامت روان برخورد کرد. اما او گفت که او همچنین به کالج در کالیفرنیا رفت و “مدت‌های طولانی داشت که حتی نمی‌دانستید چیزی اشتباه است.”

او گفت، با این حال، مواقعی وجود داشت که او “به نوعی پریشانی” می‌رفت و نیاز به مراجعه به پزشک داشت. اوکو از به اشتراک گذاشتن تشخیص پسرش خودداری کرد و تنها گفت که او قبلاً به یک مرکز بهداشت روانی رفته بود و “به خانه بازگشت.”

او گفت: “این سوالی است که من می پرسم: چرا او به خانه برنگشت.”

طبق جدول زمانی ارائه شده توسط پلیس شهرستان هنریکو، نهادی مجزا از کلانتر شهرستان هنریکو، اوتینو در 3 مارس بازداشت شد.

اداره پلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد که افسران هنگام پاسخ به گزارش سرقت احتمالی در حومه ریچموند با اوتینو مواجه شدند و بر اساس رفتار او، او را تحت دستور بازداشت اضطراری قرار دادند و برای ارزیابی به بیمارستان محلی بردند.

مارک کرودیس، یکی از وکلای اوکو، گفت که اوتینو در آن زمان دچار بحران سلامت روانی شده بود. او گفت که یکی از همسایه ها به دلیل نگرانی در مورد جمع آوری چراغ های چمن از یک حیاط با پلیس تماس گرفت.

کرامپ گفت که مادر اوتینو تلاش کرد تا واکنش اولیه افسران پلیس را کاهش دهد و لحظه ای که در تلفن همراه یکی از همسایه ها ثبت شد.

او گفت: «کارولین فرزندش را در آغوش می‌گیرد، انگار می‌خواهد از او در برابر این افرادی محافظت کند که ممکن است او را آنطور که او می‌بیند نبینند».

کرودیس اضافه کرد: “او از آنها می خواست که با او رفتار مناسبی داشته باشند، او را به بیمارستان بیاورند. و او به سیستم عدالت کیفری منتقل شد، که هیچ مراقبتی برای آن وجود نداشت، که ما دیدیم.»

هنگامی که او در بیمارستان بود، پلیس گفت که او “از لحاظ فیزیکی با افسران مورد حمله قرار گرفت و آنها او را دستگیر کردند” و او را به یک زندان محلی که توسط دفتر هنریکو کلانتر اداره می شد، بردند و در آنجا به چندین جنایت متهم شد.

به گفته وکلای خانواده، زمانی که اوتینو در زندان بود، از دسترسی به داروهای مورد نیاز محروم شد. کرامپ گفت که به او اسپری فلفل زدند، و کرودیس گفت که این ویدئو افسران را در 6 مارس نشان می‌دهد که به سلول زندان او که با مدفوع پوشیده شده بود و در آنجا برهنه و با دستبند دراز کشیده بود، حمله کردند.

کرامپ گفت که این ویدئو افسران را نشان می دهد که یک اوتینو “تقریبا بی جان” را با دست و پاهایش “مثل یک حیوان” به وسیله نقلیه منتقل می کنند تا به بیمارستان دولتی منتقل شوند.

لئون اوچینگ، برادر بزرگتر اوتینو، در کنفرانس خبری روز پنجشنبه گفت که مادرش نمی تواند بخوابد یا غذا بخورد.

او گفت: «قلب ما شکسته است. “اما روح ما قوی است. و روح برادرم تمام نشده است.”

یک اوکو پریشان گفت: «وقتی بچه‌ام را بردند… او را از برادرش گرفتند. او را از خواهرزاده هایش گرفتند. او را از دوستانش گرفتند. و او را از جامعه‌ای که به او اهمیت می‌دهند و دوستش می‌دارند، دور کردند».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

لیگان روب از لیورپول در قرعه کشی هیجان انگیز دربی WSL مرسی ساید تکذیب شد | فوتبال

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، دربی مرسی ساید بدون جنجال دربی …