قاضی حکم داد وکیل ترامپ باید در تحقیقات اسناد شهادت دهد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک قاضی فدرال روز جمعه حکم داد که دادستان‌های ناظر بر تحقیقات در مورد مدیریت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا با اسناد طبقه‌بندی شده، می‌توانند ادعاهای مربوط به امتیاز وکیل-موکل را نقض کنند و یکی از وکلای او را وادار کنند که در برابر هیئت منصفه بزرگ، دو نفر از آشنایان، به سؤالات بیشتری پاسخ دهد. موضوع گفت.

قاضی بریل ا. هاول در صدور حکم خود دریافت که دولت آستانه به اصطلاح استثناء تقلب در جرم و جنایت را برآورده کرده است که به دادستان ها اجازه می دهد تا زمانی که دلیلی برای اعتقاد به توصیه های حقوقی داشته باشند، بر روی امتیاز وکیل-موکل کار کنند. یا از خدمات حقوقی برای پیشبرد جرم استفاده شده است.

نیویورک تایمز ماه گذشته گزارش داد که دفتر بازپرس ویژه، جک اسمیت، از قاضی هاول خواسته است تا استثنای جرم کلاهبرداری را در شهادت هیئت منصفه ام. ایوان کورکوران، وکیلی که از سال گذشته وکالت آقای ترامپ را برعهده داشته است، اعمال کند. بهار، زمانی که تحقیقات اسناد شروع به داغ شدن کرد. آقای کورکوران در ماه فوریه در برابر هیئت منصفه حاضر شد و در حالی که از پاسخ دادن به برخی سؤالات خودداری کرد، از امتیاز وکیل-موکل خود دفاع کرد.

حکم قاضی هاول، در یک دادرسی مهر و موم، مبنی بر اینکه استثنای جرم-کلاهبرداری در این موقعیت اعمال می‌شود، مهم است، زیرا بی‌تفاوتی یک قاضی فدرال را در مورد ادعای آقای اسمیت قرار می‌دهد که ممکن است کار حقوقی آقای کورکوران در ارتکاب یک مورد استفاده شده باشد. جرم.

از جمله موضوعاتی که وزارت دادگستری از سال گذشته در حال بررسی آن است، این است که آیا آقای ترامپ یا همکارانش با ناتوانی در اجرای درخواست‌های مکرر مبنی بر بازگرداندن گنجینه‌ای از مواد دولتی که پس از ترک پست با خود از کاخ سفید برده، مانع اجرای عدالت شده‌اند یا خیر. صدها سند با علامت های طبقه بندی شده

در ماه مه گذشته، قبل از اینکه آقای اسمیت تحقیقات را به دست بگیرد، دادستان های فدرال احضاریه ای برای هرگونه اسناد طبقه بندی شده ای که هنوز در اختیار آقای ترامپ بود صادر کردند – اقدامی پس از آن که رئیس جمهور سابق یک دسته اولیه از سوابق را به آرشیو ملی تحویل داد که معلوم شد. شامل تقریبا 200 سند طبقه بندی شده است.

در پاسخ به این احضاریه، آقای کورکوران با بازرسان فدرال ملاقات کرد و دسته دیگری از اسناد، بیش از 30 مورد، با علامت های طبقه بندی را به آنها داد. او سپس بیانیه‌ای برای وکیل دیگری تهیه کرد که به وزارت دادگستری ارائه کرد و گفت که «جستجوی سخت‌گیرانه» در مار-آ-لاگو، باشگاه و محل اقامت آقای ترامپ در فلوریدا انجام شده است و هیچ مطلب محرمانه دیگری در آنجا باقی نمانده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

سارا هانتر، کاپیتان رکوردشکن تیم ملی انگلیس پس از افتتاحیه شش ملت بازنشسته شد | اتحادیه راگبی

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، سارا هانتر، کاپیتان تیم ملی انگلیس، …