خانه‌های کالیفرنیا به دلیل باران‌های سیل آسا که منجر به رانش زمین می‌شود فرو می‌ریزد | کالیفرنیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

حدود 22 نفر در جنوب کالیفرنیا مجبور به فرار از ساختمان های آپارتمانی خود در کنار اقیانوس شدند، زیرا تپه زیر آنها در باران های سیل آسا شروع به فرو ریختن کرد.

با آمدن طوفان های بارانی بیشتر، مقامات سان کلمنته روز پنجشنبه گفتند که هیچ جدول زمانی برای بازگشت ساکنان به خانه هایشان وجود ندارد.

کریس دانکن، شهردار سن کلمنته در یک کنفرانس خبری گفت: «زمین به حرکت خود ادامه می دهد. بنابراین این ساختارها هنوز در خطر هستند.»

در سرتاسر کالیفرنیا، ساکنان از تأثیر آب و هوای شدید در حال فروپاشی هستند، به طوری که بخش بزرگی از ایالت اکنون تحت پوشش اعلام وضعیت اضطراری ریاست جمهوری قرار گرفته است. کالیفرنیا در یک سریال تقریباً بدون توقف با 11 رودخانه جوی برخورد کرده است که باعث سیل و رانش زمین، واژگونی درختان، گیر افتادن ساکنان کوهستان در برف عمیق تاریخی و سقوط خطوط برق شده و هزاران نفر را بدون برق گذاشته است.

ساکنان از خانه های مشرف به خط ساحلی اقیانوس آرام در بوئنا ویستا به دلیل رانش زمین تخلیه شدند.
ساکنان از خانه های مشرف به خط ساحلی اقیانوس آرام در بوئنا ویستا به دلیل رانش زمین تخلیه شدند. عکس: پاتریک تی فالون/ خبرگزاری فرانسه/ گتی ایماژ

طوفان های شدید شکنندگی برخی از زیرساخت های این ایالت را برجسته می کند. در پاجارو، شهری در سواحل مرکزی کالیفرنیا، ساکنان مجبور به تخلیه در نیمه‌شب به دلیل شکسته شدن آب‌ریزهای کهنه شده بودند که به آب رودخانه اجازه می‌داد شهرشان را فرا بگیرد. مشکلات آب‌ریز که قبلاً شکست خورده بود و دو نفر کشته و 95 میلیون دلار خسارت برجای گذاشت، کاملاً شناخته شده بودند. برخی از سواحل جنوب کالیفرنیا بسته شدند زیرا باران شدید سیستم های فاضلاب را تحت الشعاع قرار داد و هزاران گالن فاضلاب خام را به دریا فرستاد.

شهرستان اورنج ساحلی شاهد بحران های متعددی بوده است. در شهر لا هابرا، گزارش‌های خبری حاکی از آن است که یک فروچاله به عمق 30 فوت (9.14 متر) چهارشنبه شب در کنار گودال دیگری که در سال 2019 پس از باران شدید باز شد، باز شد. تعمیرات سوراخ قبلی هنوز تکمیل نشده است.

در سان کلمنته، سه ساختمان آپارتمانی روی صخره و یک ساختمان مجاور با علامت قرمز مشخص شده و در روز چهارشنبه تخلیه شدند، زمانی که زمین شروع به جابجایی و دور شدن از حیاط خلوت آنها به پایین دامنه تپه به دنبال باران های سیل آسا کرد.

سیلاب های رودخانه پاجارو پس از چند روز باران شدید ساکنان را غرق می کند.
سیلاب های رودخانه پاجارو پس از چند روز باران شدید ساکنان را غرق می کند. عکس: دیوید سوانسون/ رویترز

20 تا 30 نفر از ساکنان تخلیه شدند. به برخی از آنها در روز پنجشنبه اجازه داده شد تا به خانه برگردند تا وسایل خود را خارج کنند.

سرویس ملی هواشناسی اعلام کرد که باران شدید ممکن است در اوایل هفته آینده دوباره جنوب کالیفرنیا را درنوردد.

اورنج کانتی به اعلامیه اضطراری ریاست جمهوری برای مناطق آسیب دیده از بلایای طبیعی اضافه شد. حدود 35 از 58 شهرستان کالیفرنیا اکنون تحت پوشش این اعلامیه قرار دارند که به کمک فدرال برای کمک به دولت‌های ایالتی و محلی برای مقابله با یک سری طوفان‌های شدید زمستانی اجازه می‌دهد.

آسوشیتدپرس کمک کرد گزارش نویسی

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

لابی‌ها در بازنگری 80 میلیارد دلاری IRS بایدن از بین بروند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ، واشنگتن – بازنگری 80 میلیارد دلاری دولت …