رئیس جمهور مکزیک علت بحران فنتانیل آمریکا را “عدم آغوش” در میان خانواده ها می داند | آندرس مانوئل لوپز اوبرادور

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رئیس جمهور مکزیک گفته است که خانواده های آمریکایی مقصر بحران مصرف بیش از حد فنتانیل هستند زیرا آنها به اندازه کافی فرزندان خود را در آغوش نمی گیرند.

اظهار نظر رئیس جمهور آندرس مانوئل لوپز اوبرادور یک هفته از اظهارات تحریک آمیز او در مورد بحران ناشی از فنتانیل، یک ماده مخدر مصنوعی قاچاق شده توسط کارتل های مکزیکی است که مسئول حدود 70000 مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد در سال در ایالات متحده است.

لوپز اوبرادور که معمولاً به نام آملو شناخته می شود، گفت که ارزش های خانوادگی در ایالات متحده شکسته شده است، زیرا والدین اجازه نمی دهند فرزندانشان به اندازه کافی در خانه زندگی کنند. او همچنین تولید فنتانیل در مکزیک را رد کرده است.

رئیس جمهور مکزیک روز جمعه در یک نشست خبری صبحگاهی گفت که این مشکل ناشی از “فقدان آغوش و آغوش” است.

آملو در مورد بحران ایالات متحده گفت: “فرهنگی زیادی در خانواده ها وجود دارد، فردگرایی زیادی وجود دارد، کمبود عشق، برادری، آغوش و در آغوش گرفتن وجود دارد.” “به همین دلیل است که آنها [US officials] باید بودجه ای را برای رسیدگی به علل اختصاص داد.»

آملو بارها گفته است که ارزش های خانوادگی نزدیک مکزیک چیزی است که آن را از موج مصرف بیش از حد فنتانیل نجات داده است. کارشناسان می گویند که کارتل های مکزیکی اکنون آنقدر از بازار ایالات متحده درآمد دارند که نیازی به فروش فنتانیل در بازار داخلی خود نمی بینند.

کارتل‌ها اغلب متامفتامین‌ها را در مکزیک می‌فروشند، جایی که این دارو محبوب‌تر است زیرا ظاهراً به مردم کمک می‌کند سخت‌تر کار کنند.

آملو با درخواست هایی در ایالات متحده برای معرفی باندهای مواد مخدر مکزیکی به عنوان سازمان های تروریستی مواجه شده است. برخی از جمهوری خواهان گفته اند که طرفدار استفاده از ارتش آمریکا برای سرکوب کارتل های مکزیکی هستند.

روز چهارشنبه، رهبر مکزیک، سیاست های ضد مواد مخدر در ایالات متحده را شکست خورده خواند و پیشنهاد ممنوعیت استفاده از فنتانیل در دارو را در هر دو کشور پیشنهاد کرد – حتی اگر مقدار کمی از دارو از بیمارستان ها به بازار غیرقانونی عبور کند.

مقامات ایالات متحده تخمین می زنند که بیشتر فنتانیل غیرقانونی در آزمایشگاه های مخفی مکزیک با استفاده از مواد شیمیایی پیش ساز چینی تولید می شود. نسبتاً کمی از بازار غیرقانونی ناشی از منحرف کردن فنتانیل دارویی است که به عنوان بیهوشی در جراحی ها و سایر روش ها استفاده می شود.

تنها گزارش‌های پراکنده و مجزا مبنی بر ورود فلاسک‌های شیشه‌ای فنتانیل دارویی به بازار غیرقانونی وجود دارد. بیشتر فنتانیل غیرقانونی توسط کارتل‌های مکزیکی به قرص‌های تقلبی تبدیل می‌شود که شبیه سایر داروها مانند زاناکس، اکسی کدون یا پرکوست است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اروپا چگونه می تواند جایگاه قطبی را در نوآوری به دست آورد؟

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، نوآوری به عنوان کلیدی برای حل …