“لحظه ای مهم”: مبارزان از تعهد هانت برای مراقبت از کودکان استقبال می کنند – اما قول می دهند به مبارزه ادامه دهند | مراقبت از کودک

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در حالی که صدراعظم برای ارائه بودجه بهاری خود در روز چهارشنبه ایستاده بود، جولی برلی در لابی هتلی در نزدیکی پارلمان نشسته بود و روی لپ‌تاپ خود خمیده بود، هدفون‌هایش را روی آن قرار داده بود و چشمانش را به صفحه چسبانده بود.

بنیانگذار Pregnant Then Screwed داستان آبان نیوز را در مورد وعده 30 ساعت رایگان در هفته برای همه کودکان زیر پنج سال از شب قبل خوانده بود، اما پس از افشای اطلاعات و تکذیب های فراوان، به خود اجازه نمی داد امیدوار باشد. سپس، پس از بیش از 50 دقیقه انتظار، جرمی هانت آن را تایید کرد.

بریل، که هشت سال پیش گروه کمپین ضد تبعیض مادری را تأسیس کرد، می‌گوید: «من فقط اشک ریختم و یک دستمال بزرگ روی صورتم گذاشتم. واقعاً شنیدن این کلمات واقعاً لحظه‌ای نفس‌گیر بود.»

بر اساس پیشنهادهای دولت برای مراقبت از کودکان، همه کودکان پیش دبستانی در انگلستان از سال 2025 30 ساعت با بودجه دولت در طول ترم دریافت خواهند کرد، با “جاه طلبی” برای همه دوره های اولیه ایالتی برای ارائه مراقبت های دورپیچ از سال 2026.

دستان کودک کوچک در حال بازی با حروف پلاستیکی
کمپین‌ها می‌گویند که پول جدید کافی برای تمدید پیشنهادی مراقبت رایگان از کودکان وجود ندارد. عکس: دومینیک لیپینسکی / پی

کارشناسان به سرعت به ایرادات این طرح اشاره کردند. تأمین ساعت «رایگان» فعلی برای کودکان سه تا چهار ساله کم‌بودجه است و باعث تعطیلی هزاران ارائه‌دهنده شده است – افزایش 240 میلیون پوندی وعده داده شده بسیار کمتر از 1.8 میلیارد پوند مورد نیاز بود. 4.2 میلیارد پوند برای ساعات جدید، هزینه 5.2 میلیارد پوندی را برآورده نمی کند. تقاضا در حال حاضر از عرضه پیشی گرفته است و در بازار کار فشرده کارگران با دستمزد بد دسته دسته این بخش را ترک می کنند. یک سیاست عمیقاً نامطلوب افزایش نسبت مراقبین به کودکان به 1:5 از 1:4 علیرغم مخالفت ها اجرا خواهد شد. و قوانین واجد شرایط بودن فقط دادن ساعات کاری به والدین شاغل به این معنی است که فقیرترین کودکان فرصت را از دست خواهند داد.

هزاران نفر از والدین برای اعتراض به مومیایی ها در لندن در 29 اکتبر 2022 جمع شدند.
هزاران نفر از والدین برای تظاهرات راهپیمایی مومیایی ها در لندن در 29 اکتبر 2022 تجمع کردند. آنها خواستار اصلاحات در مراقبت از کودکان، مرخصی والدین و ساعات کاری انعطاف پذیر هستند. عکس: توماس کریچ/زوما پرس سیم/رکس/شاتراستاک

اما این اعلامیه همچنین به عنوان یک گام بزرگ رو به جلو مورد استقبال قرار گرفت – گامی که چند سال پیش به نظر محتمل به نظر می رسید که از یک سیاستمدار مرد بپرسند که چگونه کار و زندگی خانگی را انجام می دهد. چگونه اتفاق افتاد؟

بریل می گوید که همه گیر همه چیز را تغییر داد. او می‌گوید: «به طور ناگهانی مشخص شد که مراقبت از کودکان چقدر مهم است. سپس هزینه های زندگی با بحران مواجه شد و هزینه های مراقبت از کودکان که سال ها در حال افزایش بود، افزایش یافت. تاثیر؟ تعداد زنانی که نیروی کار را ترک می‌کنند برای اولین بار در دهه‌ها افزایش یافته است و بسیاری می‌گویند که ساعت‌های کمتری از آنچه می‌خواستند کار می‌کنند.

هزینه های بین المللی مراقبت از کودکان

ناامیدی والدین، که سال‌ها در حال افزایش بود، از بین رفت. در ماه اکتبر، بیش از 15000 والدین، عمدتاً زن، در 11 شهر و شهرستان تظاهرات کردند. آنها نظرسنجی ها را پر کردند، در رسانه های اجتماعی منتشر کردند و به نمایندگان مجلس نامه نوشتند. بریل می گوید: «می توانید اسناد سیاست گذاری را بنویسید، به داده ها نگاه کنید و تمام استدلال های اقتصادی جهان را ارائه دهید. اما تا زمانی که مردم تقاضای تغییر نکنند، هرگز این اتفاق نخواهد افتاد.»

همزمان در پشت صحنه ائتلاف گسترده ای در حال شکل گیری بود. در ژوئیه سال گذشته، گروه بودجه زنان 30 سازمان را به نمایندگی از والدین، کودکان، اتحادیه‌ها، ارائه‌دهندگان، سیاستمداران و کسب‌وکارها با این شعار گرد هم آورد: “بدون منیت، همه فقط برای آینده‌ای بهتر برای سال‌های اولیه کار می‌کنند.”

قبل از کنفرانس های حزبی در سال گذشته، آنها به شدت لابی کردند. استلا کریزی و سایر زنان کارگر، MotherRED را برای تأمین مالی نامزدهای پارلمانی که قول مبارزه برای اصلاحات مراقبت از کودکان را داده بودند، ایجاد کردند. سپس منشی آموزش سایه کارگر قول داد که مراقبت از کودکان “اولویت شماره یک” او باشد.

سارا رونان، سرپرست ائتلاف مراقبت از کودکان در گروه بودجه زنان، می‌گوید: «این اصلاحات در مراقبت از کودکان را به عنوان یک میدان مبارزه کلیدی در انتخابات ایجاد کرد. ما در آن زمان می دانستیم که دولت باید کاری انجام دهد.»

در کنار نمایندگان محافظه‌کار مانند سیوبهان بیلی، ائتلاف بر ارائه این پیام متمرکز شد – نه جدید، نه انقلابی – که مراقبت از کودکان برای اقتصاد حیاتی است و در یک اصلاحات بازار کار شدیداً نیاز است. OBR به وزرا اطلاع داد که اصلاحات در آینده نسبت به سایر اقدامات سیاست مالی از سال 2010 تأثیر بیشتری بر تولید ناخالص داخلی خواهد داشت و 110000 کارگر جدید به نیروی کار اضافه می کند.

رونان می‌گوید: «ما داشتیم کنار می‌رفتیم، و تقریباً مثل زمانی بود که شما در حال بازی Jenga هستید، و بالاخره آن بلوک شل را پیدا کردید. “بازار کار و اقتصاد، به این ترتیب ما توانستیم این موضوع را در کانون توجه قرار دهیم.”

این برای یکی از باسابقه‌ترین مبارزان اصلاحات در زمینه مراقبت از کودکان در پارلمان – که در سال 1982 هفت ماهه باردار بود، ناامیدکننده بود، زمانی که تنها 3 درصد از نمایندگان زن بودند. “بااینکه [childcare] هریت هارمن می گوید که اولین سوالش از مارگارت تاچر در مورد عدم مراقبت از کودکان با موجی از تمسخر مواجه شد. «مردها به آنچه می خواهند می رسند. زنان فقط در صورتی چیزهایی به دست می‌آورند که بتوانند استدلال کنند که برای اقتصاد مفید است.»

این خبر که در بودجه نیز گنجانده شده بود، مبنی بر اینکه بخش مراقبت از کودکان از اعتبار جهانی اکنون از قبل پرداخت خواهد شد، برای نیکولا سالواتو، که دیگر به آن نیازی ندارد، تلخ و شیرین بود. در ژانویه 2021، او این سیاست را به چالش کشید و برنده شد، و بخشی از کمپین گروهی به نام “مادران در ماموریت” بود که توسط Save the Children حمایت می شد. اما DWP با این تصمیم مبارزه کرد و با موفقیت درخواست تجدید نظر کرد، قبل از اینکه یک سال قبل از انتخابات عمومی یک چرخش را انجام دهد.

این خیلی خسته کننده است. این هدر دادن پول عمومی برای این همه مدت دفاع از پرونده ما بود.» او می گوید. این خبر فوق‌العاده‌ای است و برای بسیاری از خانواده‌ها تفاوت بزرگی ایجاد می‌کند – واقعاً مایه شرمساری است که این همه طول کشیده است.»

نگرانی عمیق در بخش سال‌های اولیه وجود دارد، جایی که تصمیم‌گیری در مورد نسبت‌ها باعث خشم ارائه‌دهندگان شد و باعث شد بسیاری از بحث‌ها کنار گذاشته شوند. اتحاد سال‌های اولیه (EYA) دو سال را صرف مبارزه برای انتشار اطلاعاتی کرد که نشان می‌داد دولت آگاهانه سیاست ساعات رایگان فعلی را به هزینه ارائه‌دهندگان کم‌بوده است، واقعیتی که هانت به طور ضمنی به آن اذعان کرد زیرا او وعده افزایش بودجه را داده بود.

اما مدیر اجرایی EYA، نیل لیچ، استدلال می کند که 240 میلیون پوند اضافی، حفره 1.8 میلیارد پوندی را مسدود نمی کند. «این یک چشم‌انداز استراتژیک نیست که در درازمدت به ما امنیت بدهد. او می‌گوید: این یک صدای گزنده است. “و تا زمانی که چیزی پشت آن وجود نداشته باشد، من کاملاً حق دارم برخی از ملاحظات را داشته باشم.”

روز جمعه، پس از یک هفته پر هیجان، ساعات طولانی و کم خوابی، بریل در حال آماده شدن برای ارائه مدرکی در مورد مراقبت از کودکان در هفته آینده به پارلمان بود. سرخوشی او از بین رفته بود، اما خوش بینی او باقی ماند.

او می‌گوید: «من می‌دانم که آنچه پیشنهاد شده است بسیار ناقص است، در قالب فعلی‌اش کار نمی‌کند و اکنون باید برای تأمین بودجه بیشتر تلاش کنیم تا بتوانیم این کار را برای هر والدین، فرزند و ارائه‌دهنده‌ای درست کنیم». “اما ما باید درک کنیم که این یک لحظه مهم است. آنچه وعده داده شده است حداقل است. ما نمی توانیم از آن برگردیم، فقط می توانیم به جلو برویم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رئیس استانداردهای پارلمانی تبرئه نماینده SNP از قلدری را تکذیب کرد | سیاست

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، کمیسر استانداردهای پارلمانی گزارش ها …