ریشی سوناک در حال آماده شدن برای امتیازات جدید برای پایان دادن به اعتصابات بخش عمومی | اقدام صنعتی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

با آغاز مذاکرات با معلمان، ریشی سوناک در حال آماده شدن برای دادن امتیازات جدید برای پایان دادن به ماه‌ها اعتصابات ضعیف بخش عمومی است.

با توجه به اینکه شماره 10 اکنون مشتاق است همه اختلافات در هفته های آینده حل شود، مذاکرات بین اتحادیه های معلمان و وزارت آموزش از روز جمعه آغاز شد و انتظار می رود تا آخر هفته ادامه یابد.

این در حالی منتشر شد که اعتصابات اتحادیه دانشگاه ها و کالج ها که برای هفته آینده برنامه ریزی شده بود، پس از رای کمیته آموزش عالی اتحادیه به ادامه اقدامات صنعتی و امتناع از قرار دادن پیشنهادات کارفرمایان به رای گیری توسط اعضا، ادامه خواهد یافت.

پیشنهاد دستمزد استیو بارکلی به اتحادیه های NHS در روز پنجشنبه تاکید کرد که دولت اکنون پس از یک بن بست چند ماهه که در آن وزرا اصرار داشتند پول اضافی برای سال مالی جاری وجود ندارد، آماده سازش است.

به کارکنان NHS از جمله پرستاران، باربرها و خدمه آمبولانس، پاداش یکباره تا 8.2٪ برای امسال و افزایش حقوق 5٪ از آوریل، با کمترین حقوق بیشتر، پیشنهاد شد – معامله ای که دولت امیدوار است سایر اتحادیه ها را تشویق کند. به میز

اکثر اتحادیه های NHS درگیر در این مناقشه، این پیشنهاد را به اعضای خود توصیه می کنند، که باید در رای گیری آن را تایید کنند.

با این حال، با ادامه بحث‌ها بین وزارت بهداشت و مراقبت‌های اجتماعی (DHSC) و خزانه‌داری، پرسش‌ها در روز جمعه درباره نحوه پرداخت هزینه‌های افزایش NHS ادامه یافت.

DHSC قبلا فقط برای افزایش 3.5 درصدی بودجه دریافت کرده بود و مشخص نیست که این پول اضافی از کجا تامین می شود. یک منبع DHSC پذیرفت که صرفه جویی در بهره وری احتمالا بخشی از پاسخ است.

این منبع گفت: “ما انتظار داریم کارایی بخشی از آن باشد، و این خوب است: استیو ترجیح می دهد پول صرف پرداخت به پرستاران شود، به جای اینکه در بخش هایی از بخش هدر رود – اما این هیچ تاثیری بر مراقبت از بیمار نخواهد داشت.” .

وزیر بهداشت در سایه، وس استریتینگ، این موضوع را رد کرد و گفت: «فکر نمی‌کنم وزیر بهداشت از یک سو بگوید خدمات خط مقدم کاهش نخواهد یافت، اما از سوی دیگر توضیح ندهد که این پول کجاست. در واقع از

او نمی تواند به ما بگوید که این پول دقیقاً از کجا می آید و من فقط فکر نمی کنم او جدی باشد.

رهبران NHS بیم دارند که برای پوشش این افزایش، همانطور که در سال‌های گذشته اتفاق افتاده، با یک ضربه مالی بزرگ مواجه شوند و از دولت می‌خواهند که شفافیت بیشتری داشته باشد. NHS انگلستان قبلاً هشدار داده بود که چیزی برای کاهش باقی نمانده است زیرا قبلاً تمام صرفه جویی در بهره وری را ممکن کرده است و کسری بودجه تا 7 میلیارد پوند برای سال 2023/24 دارد که مدیر مالی آن، جولیان کلی، گفت که می تواند منجر به این شود. “انتخاب های دقیق” در مورد سرمایه گذاری، از جمله برای جراحی انتخابی، عملکرد سرطان، فشارهای اضطراری و سلامت روان.

سالی گینزبری، کارشناس امور مالی NHS در Nuffield Trust، گفت: “هیچ جایی” در بودجه NHS برای تامین هزینه افزایش دستمزد وجود ندارد، و همچنین بودجه اضافی DHSC وجود ندارد زیرا قبلاً از خزانه داری 6.2 پوند اضافی درخواست کرده است. میلیارد دلار اضافی در سال جاری برای پوشش هزینه های جاری مرتبط با کووید.

او تخمین زد که پیشنهاد پرداخت تلفیقی 5 درصد حدود 3.5 میلیارد پوند هزینه دارد که «تقریباً 2 میلیارد پوند بیشتر از آنچه برنامه ها فرض می شود».

یک منبع داونینگ استریت گفت سوناک شخصاً پیشنهاد NHS را مورد بررسی قرار داده است. آنها گفتند: “او همه چیز را فرا گرفته است: او چیزی را که مقرون به صرفه نبود امضا نمی کرد” و افزودند: “فکر می کنم همه می خواهند این حملات را پشت سر بگذارند.”

اتحادیه های معلمان و وزارت آموزش روز جمعه بیانیه مشترکی صادر کردند و گفتند که مذاکرات آنها بر حقوق معلمان، شرایط و کاهش حجم کار متمرکز خواهد بود.

اتحادیه ملی آموزش (NEU) که ​​در اوایل این هفته دو روز اعتصاب در انگلیس برگزار کرد، گفت که “دو هفته یک دوره آرامش ایجاد می کند” و از اعلام اقدامات صنعتی بیشتر برای ادامه مذاکرات و پایان دادن به بن بست خودداری می کند. با وزارت آموزش (DfE).

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

طرفین، از جمله انجمن ملی دبیران، انجمن رهبران مدارس و کالج ها و اتحادیه معلمان NASUWT، قول سکوت در مورد پیشرفت مذاکرات از طریق رسانه ها را پذیرفته اند.

قابل درک است که به اتحادیه های آموزشی هشدار داده شده بود که منابع محدودی در سراسر دولت برای حل و فصل اعتصابات بخش عمومی در دسترس است، که نشان می دهد که به نفع آنها است که به دنبال حل و فصل سریع اختلافات خود باشند.

یک نکته کلیدی برای اتحادیه های آموزشی این است که آیا هرگونه قرارداد پرداخت باید از طریق بودجه مدارس موجود تأمین شود یا خیر – که بازتاب نگرانی اتحادیه های بهداشتی در مورد تأمین مالی قرارداد NHS است.

به طور جداگانه، پزشکان جوان که این هفته به مدت سه روز در اعتصاب بودند، انتظار می‌رود به زودی روز دوشنبه با وزیر بهداشت ملاقات کنند – اگرچه یک منبع وزارت بهداشت و مراقبت اجتماعی (DHSC) تاکید کرد که این مذاکرات هنوز رسمی نخواهد بود.

ویوک تریودی، رئیس مشترک کمیته پزشکان جوان انجمن پزشکی بریتانیا، به برنامه امروز رادیو 4 بی بی سی گفت که خوشبین است که مذاکرات در روزهای آینده آغاز شود.

او گفت: “این ناامیدکننده است که اقدامات اعتصابی انجام شده است تا بحث های معنادار داشته باشد، اما این نویدبخش است که آنها می توانند به جلو حرکت کنند و من فقط امیدوارم که ما بتوانیم این کار را در اختلاف خود انجام دهیم.”

انتظار می‌رود که پزشکان جوان معامله مشابهی با سایر اتحادیه‌های NHS ارائه کنند – اما وزرا می‌خواهند BMA اقدامات اعتصابی را به حالت تعلیق درآورد و از ادعای خود برای افزایش 35 درصدی برای بازگرداندن سال‌ها درآمد از دست رفته چشم‌پوشی کنند.

اعتصاب این هفته پزشکان جوان، با بیش از 175000 قرار ملاقات و اقدامات برای محافظت از مراقبت های اضطراری، حیاتی و فوری، تلفات بیشتری نسبت به اقدامات صنعتی قبلی از جانب پرستاران و کارکنان آمبولانس داشت.

استریتینگ از دولت خواست تا با پزشکان جوان به توافق برسد، اما هشدار داد که حزب کارگر مایل به تامین مالی 35 درصد افزایش دستمزدی که BMA درخواست کرده است نخواهد بود. او گفت: «ای کاش می‌توانستم قول بدهم که یک دولت کارگری یک شبه حقوق را به طور کامل بازگرداند، اما حقیقت این است که ما نمی‌توانیم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رئیس استانداردهای پارلمانی تبرئه نماینده SNP از قلدری را تکذیب کرد | سیاست

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، کمیسر استانداردهای پارلمانی گزارش ها …