ماموریت: غیرممکن برای تام کروز در حالی که سوالبارد جلوی فرود هلیکوپتر را می گیرد | نروژ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تام کروز علیرغم استعدادش در نجات “الاغ هالیوود”، تخریب دو مرغ تیکا ماسالا در یک نشستن و فرار از قلمرو دشمن با اف-14های فرسوده، به نظر می رسد پذیرفته است که برخی از ماموریت ها – به ویژه آنهایی که شامل خرس های قطبی، هلیکوپترها و کاغذبازی می شود – واقعاً انجام می شوند. غیر ممکن

روز جمعه، تهیه کنندگان آخرین فیلم ماموریت غیرممکن از تلاش خود برای دریافت مجوز برای فرود ده ها هلیکوپتر در سوالبارد، مجمع الجزایر حفاظت شده قطب شمال در نیمه راه بین نروژ و قطب شمال که تعداد خرس های قطبی از مردم بیشتر است، صرف نظر کردند.

اوایل این هفته مشخص شد که سازندگان فیلم Mission: Impossible – Dead Reckoning قسمت دوم، که قرار است در سال 2024 اکران شود، به دنبال به چالش کشیدن تصمیم فرماندار سوالبارد برای رد کردن مجوز فرود برای فیلمبرداری بودند.

مقامات محلی مجوز فرود هلیکوپترهای 40 نفره در سایت های مختلف را که توسط PolarX، شرکت سازنده درگیر درخواست شده بود، به دلیل نگرانی در مورد اختلال در حیات وحش رد کردند.

بر اساس گزارش پخش عمومی NRK، فیلمبرداری برخی از صحنه ها در سوالبارد این هفته با حضور خدمه آغاز شد و کشتی PolarXplorer که برای تولید اجاره شده است، در لانگیربین، پایتخت واقعی مجمع الجزایر پهلو گرفت.

کروز که روز پنجشنبه در خیابان های لانگیربین تصویر شده بود، از گفتگو با روزنامه محلی Svalbardposten خودداری کرد و تنها گفت: “اینجا بودن فوق العاده است.”

تام کروز در صحنه‌ای از فیلم Mission: Impossible – Fallout 2018 به هلیکوپتر چسبیده است.
تام کروز در صحنه‌ای از فیلم Mission: Impossible – Fallout 2018 به هلیکوپتر چسبیده است. عکس: مجموعه کریستوفل/آلامی

با این حال، تا روز جمعه، شرکت تولیدی از تلاش خود برای وادار کردن آژانس محیط زیست نروژ برای لغو تصمیم فرماندار صرف نظر کرد.

سخنگوی این آژانس گفت: «به تازگی مطلع شدیم که تیم تولید فیلم به تازگی شکایت خود را در این مورد به آژانس ما رها کرده است. «شرکت سازنده گفت که آنها راه حل های دیگری دارند. ما اکنون با این شکایت کار نداریم زیرا آنها آن را رد کرده اند. آنها از آژانس ما می خواستند که تصمیم استانداری را لغو کند، اما از شکایت ما صرف نظر کردند، بنابراین نمی دانم چه راه حلی پیدا کرده اند.»

سخنگوی PolarX با استناد به توافق عمومی عدم افشای تولید، از اظهار نظر در مورد این موضوع خودداری کرد.

بر اساس نامه ارسالی وکلای شرکت سازنده که به دست سوالباردپوستن رسیده است، در واقع راه برون رفت از بن بست توافق شده است.

در نامه آمده است: «در حالی که شکایت به آژانس محیط زیست نروژ به دلیل فشار زمانی قابل توجه ضروری تشخیص داده شد، تولید به طور مداوم بر روی راه حل های جایگزین برای رفع نگرانی های فرماندار کار کرده است. “این کار موفقیت آمیز بوده است و طرفین دیگر نیازی به ادامه شکایت نمی بینند.”

رسانه های محلی گزارش داده بودند که این تصمیم بر اساس بخش 73 قانون محیط زیست سوالبارد است که تردد در مجمع الجزایر را ملزم می کند “به محیط زیست طبیعی آسیب نرساند یا تخریب نکند … یا منجر به مزاحمت غیر ضروری مردم یا حیات وحش نشود.” PolarX علیه این تصمیم اعتراض کرد.

سوالبارد که جمعیت انسانی آن 2700 نفر است، پناهگاه گونه‌های مختلف از جمله روباه‌های قطبی، فوک‌های ریش‌دار، شیر دریایی، گوزن شمالی سوالبارد، پنج گونه فوک، 12 گونه نهنگ و حدود 3000 خرس قطبی است.

رسانه‌های نروژی گفته‌اند که PolarX در برنامه خود تأکید کرده است که «تولیدات قبلی در سوالبارد مخاطبان جهانی داشته است، و درک درستی از بیابان و تاریخ قطب شمال را گسترش می‌دهد» و «دیدگاه مثبت … از محیط‌زیست» را ترویج می‌کند.

اما مقامات سوالبارد تصمیم گرفتند که با توجه به “هدف این پروازها”، مجوز فرود هلیکوپتر را نمی توان اعطا کرد، تا حدی به دلیل سابقه ای که ممکن است “در چارچوب هدف ترافیک محدود در سوالبارد” ایجاد کند.

کریستین هگلوند، رئیس حفاظت از محیط زیست مجمع الجزایر، به NRK گفت که هدف حفظ “یک محیط تقریبا دست نخورده” است. او گفت که مجوز فرود در گذشته نه چندان دور اما بیشتر برای مستندهای حیات وحش اعطا شده بود.

او گفت: «این یک نوع کاملاً متفاوت از استفاده از هلیکوپتر است» که فراتر از پرواز بر فراز و فرود گاه به گاه است. «این یک فیلم سینمایی است. آنها می خواهند از فرود هلیکوپتر به عنوان بخشی از فیلم واقعی استفاده کنند، بنابراین با فعالیت قابل توجه در زمین.”

همه ساکنان سوالبارد از این ممنوعیت راضی نبودند. رونی برانول، رئیس Visit Svalbard، گفت که او این سوال را مطرح کرد که آیا “معقول و ضروری است که در رویکرد به فعالیت های تجاری در مجمع الجزایر تا این حد قاطعانه رفتار کنیم”.

او افزود: «من از خودم می‌پرسم که آیا هر بار که منافع حفاظتی با منافع تجاری روبرو می‌شود، لازم است؟» ما تشخیص می دهیم که حفاظت از طبیعت آسیب پذیر اولویت دارد. اما در عین حال باید حضور و فعالیت نروژی در جزایر وجود داشته باشد.

انجمن کسب و کار محلی گفت که شاید بتوان استثناهایی برای ویژگی های گاه به گاه برجسته ای که ممکن است تصویر سوالبارد را تقویت کند، که به عنوان پس زمینه ای برای فیلم هایی از جمله فیلم باند در سال 2002 یعنی روزی دیگر بمیرد، قائل شد.

با این حال، الکساندر اورن هین، وزیر محیط زیست، به پخش کننده گفت که اصل سیاست دولت سوالبارد این است که “در صورت تضاد بین حفاظت از محیط زیست و سایر منافع، محیط زیست باید سنگین تر شود”.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

صنعت آبزی پروری استرالیا فراتر از پودر ماهی است تا پایداری را بهبود بخشد | کوئینزلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، صنعت رو به رشد آبزی …