بسته حقوقی رئیس Drax تقریباً 70 درصد افزایش یافت و به 5.4 میلیون پوند در سال 2022 رسید | دراکس

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مدیر اجرایی غول نیروگاه دراکس، بزرگترین منبع واحد انتشار کربن در بریتانیا، پس از یک سال که سود بالای قیمت برق باعث افزایش سود شد، دستمزد خود را تقریباً 70 درصد به بیش از 5 میلیون پوند افزایش داده است.

ویل آبان نیوزر، که از سال 2018 رهبری ژنراتور برق را بر عهده دارد، بسته دستمزدی 5.4 میلیون پوندی برای سال 2022 دریافت کرد که نسبت به سال قبل 3.2 میلیون پوند افزایش داشت. بسته آبان نیوزر شامل افزایش 10 درصدی حقوق او به 631000 پوند، پاداش 966000 پوندی و 3.6 میلیون پوند تحت یک برنامه تشویقی بلندمدت بود. کل بازشماری مدیر مالی Drax، اندی اسکلتون، از 2 میلیون پوند در سال 2021 به 3 میلیون پوند در سال 2022 افزایش یافت.

به احتمال زیاد روز پرمخاطب باعث خشم کمپین‌هایی می‌شود که معتقدند مدیران انرژی نباید در طول بحران انرژی پاداش‌های زیادی دریافت کنند، زیرا خانواده‌ها برای پرداخت قبوض تلاش می‌کنند.

ماه گذشته Drax، که مالک کارخانه همنام در شمال یورکشایر است، 84 درصد افزایش سود اساسی به میزان 731 میلیون پوند برای سال 2022 به ثبت رساند که به کمک 617 میلیون پوند یارانه مالیات دهندگان برای سوزاندن گلوله های چوبی کمک کرد.

قیمت سهام این شرکت به دلیل تهاجم روسیه به اوکراین افزایش یافت و هزینه عمده‌فروشی گاز را افزایش داد و به قیمت برق که با هزینه‌های گاز مرتبط است، وارد شد.

Drax – که تا 6٪ از برق بریتانیا را تامین می کند – به دلیل یارانه های انرژی تجدید پذیر که دریافت می کند با انتقاد مواجه شده است که 617 میلیون پوند از 837 میلیون پوند در سال قبل کاهش یافته است.

فعالان اقلیم Drax را به شستشوی سبز متهم کرده‌اند و استدلال می‌کنند که عملیات زیست توده آن، که گلوله‌های چوب را برای تولید برق می‌سوزاند، به دور از رنگ سبز است و حتی می‌تواند CO2 را افزایش دهد.2 انتشار گازهای گلخانه ای باعث بحران آب و هوا می شود. گزارش سالانه Drax نشان داد که این شرکت 8.2 میلیون تن چوب را در سال 2022 سوزاند که عمدتاً از آمریکای شمالی حمل شده است.

مت ویلیامز، یکی از مدافعان ارشد شورای دفاع از منابع طبیعی و از فعالان کمپین Cut Carbon Not Forests، گفت: «هر پوند افزایش دستمزد روسای Drax از یارانه های قبوض انرژی حاصل شده است که پرداخت کنندگان بریتانیایی که با مشکل مواجه هستند چاره ای جز تأمین مالی ندارند. .

اما اگر یارانه‌های دریافتی درکس را بردارید، رکورد سودی که درکس در سال 2022 به دست آورد، کاملاً از بین می‌رفت. برخلاف شرکت های نفت و گاز، Drax این یارانه ها را دریافت می کند زیرا ادعا می کند سبز و کم کربن است. اما سوزاندن جنگل ها برای تولید برق چیزی جز سبز است: برای آب و هوا، برای طبیعت و خانواده ها بد است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

نیکولا هادسون، رئیس کمیته پرداخت Drax، در گزارش سالانه خود گفت که پرداخت تحت برنامه تشویقی سه ساله “در زمینه واکنش مدیریت به تاثیر همه گیری بر تداوم عملیات” مناسب است.

آبان نیوزر تصمیم گرفت کاهش کوچکی در پاداش خود داشته باشد زیرا این شرکت اعلام کرد که تعداد صدمات وارده به کارکنانش در سال گذشته “بیشتر از استانداردهایی بود که ما تعیین کردیم”.

Drax همچنین اخیراً اختلاف حقوقی با کارگران در شمال یورکشایر را حل و فصل کرده است و متعهد شده است که در این ماه فعالیت‌های زغال‌سنگ خود را تعطیل کند، علی‌رغم درخواست دولت برای باز نگه داشتن آنها برای زمستانی دیگر.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بولتون با فینال ومبلی از لبه پرتگاه بازگشت تا احیای مجدد را به نمایش بگذارد | بولتون واندررز

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، «بنیل هارت، مدیر اجرایی باشگاه، در …