مسافران راه آهن با ادامه اعتصابات با اختلال بیشتری مواجه می شوند | اعتصاب راه آهن

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

با برگزاری دومین اعتصاب 24 ساعته خدمه قطار در این هفته، مسافران راه آهن روز شنبه با یک روز دیگر با اختلال گسترده روبرو هستند.

اعضای اتحادیه RMT در 14 اپراتور قطار در مناقشه طولانی مدت بر سر دستمزد و شغل اعتصاب خواهند کرد.

انتظار می‌رود کمتر از نیمی از قطارها حرکت کنند، هرچند با تغییرات منطقه‌ای قابل توجه.

این اعتصاب مستقیماً بر اپراتورهای قطار در ولز و اسکاتلند تأثیر نمی گذارد، اما خدمات برون مرزی که توسط آوانتی، GWR و LNER انجام می شود کاهش می یابد.

مسیرهای بین شهری که توسط LNER اداره می شوند به شدت محدود خواهند شد و آخرین قطارهای بین لندن و ادینبورگ در اوایل بعدازظهر حرکت می کنند، در حالی که آوانتی، GWR و ایست میدلندز خدمات بین شهری ساعتی را انجام خواهند داد.

اکثر ایستگاه های جنوب شرقی بسته خواهند شد و جنوب غربی و جنوبی نیز تحت تأثیر کارهای مهندسی و همچنین اعتصاب ها قرار خواهند گرفت.

اپراتورهایی از جمله CrossCountry، TransPennine، Northern و Chiltern قطارها را به ایستگاه های کلیدی در شبکه عادی خود حرکت نمی دهند.

C2c و بخش‌هایی از آنگلیا بزرگ تا حد زیادی تحت تأثیر این اقدام قرار نخواهند گرفت. در برخی مکان‌ها قطارهای بیشتری نسبت به اولین اعتصاب در روز پنج‌شنبه حرکت می‌کنند، زمانی که چندین عملیات تحت تأثیر فهرست‌های راه آهن شبکه که در انتظار اعتصابی بود که در نهایت لغو شد، تحت تأثیر قرار گرفتند.

در سراسر راه آهن، اختلال ممکن است در اوایل روز یکشنبه ادامه یابد. گروه تحویل ریلی (RDG)، یک نهاد صنعتی، به مسافران توصیه کرده است که قبل از سفر، به‌روزرسانی‌ها را بررسی کنند.

RMT اقدام صنعتی برنامه ریزی شده در شبکه راه آهن را برای همه پرسی در مورد پیشنهاد پرداخت به حالت تعلیق درآورد که نتیجه آن روز دوشنبه موعد مقرر است. به کارکنان پیشنهاد شده است که طی دو سال 9 درصد افزایش داشته باشند و برای کمترین دستمزد بیشتر باشد.

RDG از RMT خواسته است تا اعتصاب‌های بیشتر را لغو کند و دو اعتصاب دیگر در دو هفته دیگر برگزار می‌شود، و پیشنهاد پرداخت 9 درصدی مشابهی را که اپراتورهای قطار ارائه کرده‌اند به اعضای خود برای رأی‌گیری قرار دهد. این سازمان گفت که اعتصابات نه تنها مشتریان را مختل می کند، بلکه “هزینه بیشتری را برای مردم ما در زمانی که حداقل توان پرداخت آن را دارند، به همراه دارد.”

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

RMT گفت که به مبارزه خود ادامه خواهد داد، زیرا سود و دستمزد اجرایی در اپراتورهای قطار خصوصی، از جمله دستمزد 2.2 میلیون پوندی پرداخت شده در سال 2022 به متیو گرگوری، مدیر اجرایی در حال خروج FirstGroup، که Avanti، TransPennine، جنوب را اداره می کند، برجسته می کند. غربی و بزرگ وسترن.

این اتحادیه گفت که میانگین سود سالانه شرکت‌های قطار از زمان همه‌گیری کووید تقریباً دو برابر قیمت پیشنهادی حقوق فعلی برای یک سال، تخمینی 60 میلیون پوند بوده است.

دبیر کل RMT، میک لینچ، گفت: “از یک طرف، وزرا به کارگران می گویند که باید کمربندهای خود را ببندند، و از سوی دیگر از پول مالیات دهندگان برای تامین هزینه افزایش حقوق و سودهای چشمگیر برای گربه های چاق راه آهن استفاده می کنند. این بی‌عدالتی آشکار است که تنها عزم اعضای ما را برای دستیابی به یک معامله بهتر تقویت می‌کند.»

کارکنان قطار قرار است دوباره در 30 مارس و 1 آوریل اعتصاب کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پسران 14 و 16 ساله به قتل نوجوان نورث همپتون متهم شدند | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پلیس اعلام کرد دو پسر …