مدت زندان نذیر احمد به دلیل تجاوز جنسی در دهه 1970 سه سال کاهش یافت | دادگاه تجدید نظر

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک همسال که در نوجوانی به پسری تجاوز جنسی کرده و قصد تجاوز جنسی به دختر جوانی را داشت، توسط قضات دادگاه تجدیدنظر حکم حبس او را کاهش دادند.

نذیر احمد، سیاستمدار سابق حزب کارگر در ژانویه 2022 به دلیل سه جنایت جنسی که در دهه 1970 در روترهام، یورکشایر جنوبی رخ داد، محکوم شد.

پس از محاکمه در دادگاه سلطنتی شفیلد، یک قاضی لرد احمد را که اکنون 65 ساله است، به پنج سال و نیم زندان محکوم کرد.

اکنون سه قاضی دادگاه تجدیدنظر پس از این که به این نتیجه رسیدند که قاضی دادگاه، آقای جاستیس لاوندر، هنگام صدور حکم «به اشتباه افتاد»، این مدت را به دو سال و نیم کاهش دادند.

لرد قاضی ارشد، لرد برنت. لرد جاستیس هولروید و لرد جاستیس دیویس تصمیم خود را روز جمعه پس از بررسی استدلال های یک جلسه استیناف در لندن در ژانویه اعلام کردند.

احمد در دو فقره اقدام به تجاوز جنسی و یکی از اتهامات وارده به زور گناهکار شناخته شده بود.

زنی به هیئت منصفه گفته بود که احمد در اوایل دهه 1970، زمانی که حدود 16 یا 17 سال داشت، سعی کرد به او تجاوز کند، اما او بسیار جوانتر بود. احمد همچنین در اوایل دهه 1970 به دلیل تجاوز جنسی جدی به پسری زیر 11 سال نیز مجرم شناخته شد.

آقای جاستیس لاوندر به احمد سه سال و نیم برای جرم حشره کشی و دو دوره دو سال برای هر یک از اقدام به تجاوز جنسی محکوم کرده بود.

او گفت که احکام تجاوز به عنف همزمان با یکدیگر اجرا می شود، اما به مجازات حبس اضافه می شود و در مجموع پنج سال و نیم خواهد بود.

احمد حکم محکومیت را به چالش کشیده بود و قضات تجدیدنظر دوره سه سال و نیم را به شش ماه کاهش دادند، اما گفت که هر دو دوره دو ساله باقی خواهند ماند که در مجموع دو سال و نیم خواهد بود.

آنها گفتند این واقعیت که احمد در زمان ارتکاب جرایم کودک بوده باید در نظر گرفته شود. اگر مدت کوتاهی پس از ارتکاب جرم حشره‌کشی محکوم می‌شد، 14 سال داشت، بدون اینکه سابقه محکومیت قبلی داشته باشد.

آنها به این نتیجه رسیدند که “حکم شش ماه حبس احتمالاً به عنوان مجازات مناسب در نظر گرفته می شود”.

اما آنها دیدگاه متفاوتی در رابطه با احکام تجاوز جنسی داشتند و گفتند که این جرایم توسط یک نوجوان “علیه یک قربانی بسیار جوان” انجام شده است.

آنها هیچ انتقادی از استدلال آقای جاستیس لاندر در رابطه با احکام صادر شده برای اقدام به تجاوز جنسی نکردند.

قضات تجدیدنظر گفتند که آنها مسائل حقوقی مربوط به “رویکرد صحیح” را برای محکوم کردن بزرگسالان به دلیل جرمی که در کودکی مرتکب شده اند، در نظر گرفته اند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دادگاه قبرس: انگلیسی آزادانه به قتل همسرش اعتراف کرد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، پافوس، قبرس — دادگاه قبرس روز …