یک سال بعد، آیا P&O Ferries با اخراج غیرقانونی تمام خدمه خود خلاص شده است؟ | P&O Ferries

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

Oدر صبح روشن مارس یک سال پیش، فقط چند ساعت طول کشید تا P&O Ferries کار خدمه دریانوردی خود را به یک توقف تکان دهنده برساند. با فراخوانی ناوگان به بندر، به طور خلاصه 786 نفر را اخراج کرد که بسیاری از آنها از طریق پیام ویدئویی بودند – با کارکنان آژانس های خارجی که برای جانشینی آنها صف کشیده بودند.

سیاستمداران در خشم متحد شدند. نخست‌وزیر وقت، بوریس جانسون، گفت: «P&O آشکارا نمی‌خواهد با آن کنار بیاید.»

یک سال بعد، واضح است که P&O با آن کنار آمده است. این برند اکنون ممکن است مترادف با بدبینی شرکتی باشد و تحقیقات مدنی در جریان است. اما هیچ کس تحت پیگرد قانونی قرار نگرفت، اصلاحات معناداری هنوز اتفاق نیفتاده است، تجارت کشتی های متقابل P&O برای تابستانی دیگر به عنوان رهبر بازار آماده می شود – و هیچ تحریمی علیه شرکت یا مالک آن، DP World وجود ندارد.

در واقع، علیه مدیران: در دومین اقدام فک‌آمیز هفته بعد، مدیر اجرایی شرکت، پیتر هبلتویت، به نمایندگان مجلس گفت که شرکت آگاهانه غیرقانونی عمل کرده است و دوباره این کار را انجام خواهد داد. در حالی که وزرا اصرار داشتند که سر او باید بالا برود، او همچنان در پست سالانه 325000 پوندی خود باقی می ماند.

پیتر هبلتویت، مدیرعامل P&O Ferries در حال پاسخ به سوالات کمیته نمایندگان مجلس است.
پیتر هبلتویت، مدیرعامل P&O Ferries در حال پاسخ به سوالات کمیته نمایندگان مجلس است. عکس: مجلس عوام / PA

تعداد کمی از دریانوردان P&O تا این حد خوش شانس بوده اند. کارگران اخراج شده به دلیل بندهای عدم افشای قراردادهای تعدیل نیرو، که در یک ضرب الاجل کوتاه امضا شده است، از اظهار نظر منع شده اند. استیو – که نام واقعی او نیست – یکی از دریانوردان طولانی مدت بود که با اکراه پول P&O را گرفت. او می گوید: «اگر امضا نمی کردی، چیزهای زیادی برای از دست دادن داشتی.

او می گوید که هیچ کس در کشتی ها آمدن آن را ندید. فکر نمی‌کردم کسی تا این حد خم شود. ما کووید، همه محدودیت‌ها، دو دور اضافه کاری را پشت سر گذاشته‌ایم. سپس در انتهای تونل با رزروهای قوی مانند نور به نظر می رسید – اما متوجه شدند که تصمیم گرفته اند همه را اخراج کنند.

من در مکان‌های تاریک بوده‌ام، نمی‌توانم سرم را دور بزنم. من همیشه یک کارمند وفادار بوده‌ام – دهه‌ها کار، سپس یک ویدیوی کوتاه، شما اخراج می‌شوید. آنها نیروی کار ارزان‌تر می‌خواستند، بدون حقوق، هیچ چیز، همین.»

بیل – همچنین نام مستعار – یک دریانورد توانا سابق در پراید کنت بود. او می‌گوید: «هنوز هم این حقیقتی است که آنها با آن کنار آمدند. هنوز هم درد دارد.»

برخی، از جمله افسران و مهندسان، بازگشته اند و اکنون بخشی از اقتصاد گیگ با قراردادهای کوتاه مدت هستند. بیل از آن زمان دیگر کار نکرده است، و در مورد خدمه‌های سابق که می‌شناسد، می‌گوید: «کم و بیش همه کسانی که از کار بیکار شده‌اند با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند. تمام زندگی آنها تنزل یافته است.»

یکی از دریانوردانی که ساکن نشد، جان لنزداون بود، آشپزی در پراید کانتربری. او P&O را به دادگاه برد و در نهایت مبلغ بیشتری را به دست آورد که آن را به امور خیریه اهدا کرد.

لنزداون می گوید: «من به پول نیاز داشتم، اما این یک اصل بود. او آرزو می‌کند که ای کاش افراد بیشتری مسیر او را دنبال می‌کردند: «اگر چند صد نفر مایل بودند که P&O را برای سال‌ها در دادگاه نگه دارند، شاید دوباره فکر می‌کردند.»

لنزدان برای اولین بار در 16 سالگی در سال 1998 برای P&O کار کرد. او می گوید: «ما فقط شغل خود را از دست ندادیم. ما نیمی از عمر خود را در آن کشتی ها گذراندیم – افرادی که با آنها کشتی می گرفتیم، چه خوب و چه بد، تبدیل به یک خانواده دوم می شدند. این همه چیزهایی است که دریانوردان دوست دارند. P&O آن را صفر ارزیابی کرد و همه آن را شکست.»

P&O کشتی‌های پراید کنت (جلو)، روح بریتانیا (چپ) و پراید کانتربری (سمت راست) در بندر دوور در کنت پهلو گرفتند.
P&O کشتی‌های پراید کنت (جلو)، روح بریتانیا (چپ) و پراید کانتربری (سمت راست) در بندر دوور در کنت پهلو گرفتند. عکس: گرت فولر/ PA

خدمه آژانس جایگزین، که از سرتاسر جهان انتخاب شده اند، به میزان قابل توجهی درآمد کمتری دارند و مدت طولانی تری در کشتی کار می کنند – حداقل یک دو هفته شیفت های متوالی، به جای چرخش های هفت روزه قبلی. برخی از آنها تا 17 هفته متوالی کار می کنند و کمتر از 4 پوند در ساعت درآمد دارند، فیش حقوقی که توسط اتحادیه ها مشاهده شده است نشان می دهد.

استیو می‌گوید: «هنگامی که باد می‌وزد، 84 ساعت در هفته کار می‌کنید و سعی می‌کنید در حالی که کابینتان تکان می‌خورد بخوابید، استیو می‌گوید: «زمانی که باد می‌وزد، می‌توانید بخوابید – پیاده می‌شوید و برای انجام کاری مناسب نیستید. روزها. شما در حال عبور از شلوغ ترین خطوط کشتیرانی در جهان هستید، باید همیشه در سطح بالایی از هوشیاری باشید و آماده واکنش باشید – و این از طریق تجربه حاصل می شود.

یکی از سخنگویان P&O گفت که ایمنی بسیار مهم است، که این شرکت بیش از حداقل حقوق سازمان بین المللی کار پرداخت می کند و تمام خدمه آن دارای صلاحیت های مناسب هستند.

دارن جونز، نماینده حزب کارگر که ریاست جلسه فوق‌العاده کمیته‌های تجاری و حمل‌ونقل را بر عهده داشت، «پاسخ هر چند صادقانه، اما قابل توجه هبلتویت» به سؤالات آنها را به خوبی به یاد می‌آورد: «او گفت، من می‌دانم قانون چیست. از عمد شکستمش و دوباره این کار را انجام خواهم داد. که اساساً به مجلس می‌گوید در این مورد چه خواهید کرد؟

اما وزرا هیچ کاری انجام نداده اند. آن 800 کارگر هیچ گونه عدالتی نداشته اند. او با این کار کنار آمده است و اگر پاداشی دریافت کند تعجب نمی کنم. همه چیز اساساً بوی بد می دهد.»

دولت به طرح 9 ماده‌ای که پس از آن اعلام شد، از جمله لایحه دستمزد دریانوردان، اشاره می‌کند که اکنون در مجلس به تصویب رسیده است.

یک سخنگوی دولت گفت: «ما به سرعت و قاطعانه در برابر رفتار وحشتناک P&O Ferries با کارکنان خود واکنش نشان دادیم.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

با ارائه قوانینی برای اطمینان از اینکه دریانوردان حداقل معادل حداقل دستمزد ملی بریتانیا حقوق دریافت می کنند و ایجاد یک کد قانونی جدید برای جلوگیری از آتش سوزی و استخدام مجدد، اکنون با همسایگان اروپایی نزدیک خود برای محافظت بیشتر از رفاه و رفاه آنها کار می کنیم. پرداخت.”

اتحادیه ها تحت تاثیر قرار نمی گیرند. مارتین گری، از ناتیلوس، می‌گوید: «این لایحه به چیزی می‌پردازد که واقعاً مشکل نبود، قانون حداقل دستمزد.

کاری که P&O انجام داد سوء استفاده از خلاءهای مختلف در قوانین اتحادیه کارگری بود. دولت برخی اظهارات بسیار قوی در مورد پاسخگویی به آنها و اطمینان از اینکه هرگز تکرار نخواهد شد، بیان کرد. اما ممکن است اتفاق بیفتد.»

گزارش TUC که در روز جمعه منتشر شد تأیید می کند که کارفرمایان سرکش اکنون “یک مجوز رایگان برای انجام معافیت از مجازات” دارند. تیم شارپ، مسئول حقوق استخدامی در TUC می‌گوید که علی‌رغم صحبت‌ها، وزرا در تضمین حفاظت بهتر در محل کار «کاملاً شکست خورده‌اند»: «هیچ چیز مانع از وقوع دوباره رسوایی P&O نیست».

هدف از آیین نامه عملی جدید، جلوگیری از «آتش سوزی و استخدام مجدد» با دادن حق 25 درصد غرامت بیشتر به کارگران بدرفتار شده است. مسلماً، نوع محاسبه‌ای که خود P&O انجام داده و تصمیم گرفته است ارزش آن را داشته باشد.

در ابتدا “جریمه نامحدود” تهدید شد، اما سرویس ورشکستگی به این نتیجه رسید که P&O نمی‌تواند با پیگرد کیفری روبرو شود – اگرچه تحقیقات مدنی در حال انجام آن احتمالاً هنوز هم Hebblethwaite و دیگران را به عنوان مدیران شرکت منع می کند.

بسیاری از P&O به صورت قانونی در خارج از ساحل گنجانده شده است: قراردادهای کاری صادر شده از جرسی، کشتی های با پرچم برمودا، قبرس و باهاما. قوانین دستمزد بریتانیا فقط زمانی اعمال می شود که کشتی ها وارد آب های این کشور شوند. گری می‌گوید، این امیدواری وجود دارد که توافق‌های دوجانبه با فرانسه – که قبلاً برای رسیدگی به این موضوع تلاش بیشتری کرده است – می‌تواند منجر به پیشرفت برای کارگران چند کاناله شود.

P&O Ferries می‌گوید که سالی 100 میلیون پوند از دست داده است، پس از آن که توسط کارفرمای دیگر، آیریش فریز، در کانال مانش کاهش یافته است، و ادعا می‌کند که اخراج‌ها «خدمات ما را بهبود بخشیده و رقابت‌پذیری ما را افزایش داده است».

مالک آن، DP World مستقر در دبی، این هفته سود رکورد 1.8 میلیارد دلاری (1.5 میلیارد پوند) را اعلام کرد و همچنان یکی از بازیگران اصلی در بندرهای آزاد برنامه ریزی شده Rishi Sunak است. P&O تایید نمی کند که Hebblethwaite پاداشی داشته باشد.

Hebblethwaite از مصاحبه امتناع کرد، اما یک سخنگوی گفت: “تغییرات قابل توجه در سال گذشته باعث نجات این تجارت شده است، از جمله 2200 شغلی که ما در جوامع ساحلی در سراسر بریتانیا ایجاد کردیم. ما اکنون بسیار بهتر از هر زمان دیگری به نیازهای مشتریان مسافری و باربری خود پاسخ می دهیم.

ما از طریق مدل عملیاتی انعطاف‌پذیر جدیدمان، کشتیرانی را برای پاسخگویی به تقاضای مشتری بهینه کرده‌ایم، کاری که قبلاً نمی‌توانستیم انجام دهیم.»

دارن پراکتر، دبیر ملی RMT که در روز اخراج تظاهرات در دوور رهبری می‌کرد، می‌گوید: «به‌عنوان یک کشور جزیره‌ای، ما باید دریانوردان را با همان شرایطی که افراد در خشکی دارند، استخدام کنیم. استثمار پنهان است.»

یک سال بعد، بدون اقدام معنادار علیه P&O، او می‌گوید: «اکنون، هر دریانوردی در معرض تهدید است».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

روسیه متهم به گروگان گیری هسته ای بلاروس با قرارداد استقرار موشک در آنجا شد | بلاروس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، پس از اعلام ولادیمیر پوتین …