دادستان ویژه ترامپ برای کارکنان مارآ لاگو احضاریه صادر کرد – زنده | سیاست آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

دادستان ویژه ترامپ کارمندان مارآ لاگو را که از اسناد و مدارک می دانستند را مورد توجه قرار نمی دهد

به گزارش سی ان ان، دادستان ویژه جک اسمیتآخرین رگبار احضاریه نشان دهنده عزم راسخ برای یادگیری همه جزئیات در مورد حرکت اسناد طبقه بندی شده در اطراف است. دونالد ترامپاستراحتگاه Mar-a-Lago.

این خبر مبنی بر اینکه رئیس جمهور سابق اسرار دولتی را در ملک خود در جنوب فلوریدا نگهداری می کرد، سال گذشته زمانی که FBI تفرجگاه را جستجو کرد و جعبه های مواد را با خود برد، علنی شد. دادستان کل مریک گارلند اسمیت را برای رسیدگی به پرونده اسناد و تحقیق در مورد تلاش های ترامپ برای براندازی نتیجه انتخابات 2020 منصوب کرد – اگرچه اولی با افشاگری هایی مبهم شده است. جو بایدن و مایک پنس همچنین اسناد طبقه بندی شده در املاک خود داشتند.

به نظر نمی رسد که این امر اسمیت را متوقف کند، زیرا سی ان ان گزارش می دهد که خواستار شهادت از هر کسی است که می تواند در مورد اسناد موجود در Mar-a-Lago چیزی دیده باشد. در اینجا بیشتر از گزارش آنها آمده است:

روز پنجشنبه، مارگو مارتین، دستیار ارتباطات ترامپ، که در کاخ سفید کار می کرد و سپس با ترامپ به فلوریدا نقل مکان کرد، در مقابل هیئت منصفه بزرگ در واشنگتن دی سی حاضر شد. یکی از دادستان های ارشد جک اسمیت بازپرس ویژه در این مصاحبه شرکت داشت.

مارتین، که در میان گروه کوچکی از مشاوران سابق کاخ سفید است که پس از ترک ریاست‌جمهوری ترامپ همچنان در استخدام او باقی مانده‌اند، وقتی خبرنگار سی‌ان‌ان با او تماس گرفت، از پاسخ دادن به هرگونه سوالی خودداری کرد.

به گفته منابع، اسمیت از طیفی از افراد نزدیک به ترامپ – از وکلای خودش که وکالت او را در این پرونده نمایندگی می کنند گرفته تا کارمندانی که در زمین های مار-آ-لاگو کار می کنند، از جمله یک خانه دار و سرورهای رستوران، درخواست شهادت کرده است.

کارکنان به دلیل چیزهایی که ممکن است در حین انجام وظایف روزانه خود در اطراف املاک دیده یا شنیده باشند، از جمله اینکه آیا جعبه ها یا اسنادی را در مجموعه دفتر ترامپ یا جاهای دیگر دیده اند، مورد توجه بازرسان هستند.

یکی از منابع آگاه با تلاش‌های وزارت دادگستری گفت: «آنها شبکه‌ای بسیار گسترده ایجاد می‌کنند – هر کسی و هر کسی که ممکن است چیزی را دیده باشد».

به عنوان مثال، بازرسان فدرال با یکی از کارکنان مار-آ-لاگو که در فیلم دوربین های امنیتی در حال حرکت جعبه ها از یک انباری با دستیار ترامپ، والت نائوتا، که قبلاً با بازرسان صحبت کرده است، صحبت کرده اند.

بر اساس منابع و سوابق انتخابات فدرال، بسیاری از کارکنان مار-آ-لاگو توسط وکیلی که توسط نهادهای ترامپ پرداخت می شود، نمایندگی می شوند.

دادستان ویژه به کارکنان مار-آ-لاگو با احضاریه حمله می کند

صبح بخیر، خوانندگان وبلاگ سیاست ایالات متحده. ما کمی بیشتر در مورد مشاور ویژه یاد گرفتیم جک اسمیتتحقیق در مورد دونالد ترامپدر اختیار داشتن اسناد طبقه بندی شده در Mar-a-Lago دیروز، زمانی که CNN گزارش داد که دادستان برای تعدادی از کارکنان در تفرجگاه جنوب فلوریدا احضاریه فرستاده است – از جمله سرورهای رستوران و یک خانه دار. اسمیت وظیفه دارد توصیه کند که آیا ترامپ را هم به خاطر حفظ مطالب طبقه بندی شده و هم تلاش برای لغو انتخابات 2020 متهم کند، تصمیمی که می تواند رقابت انتخابات ریاست جمهوری 2024 را مختل کند.

در اینجا چه چیز دیگری امروز اتفاق می افتد:

  • لئو وارادکار، نخست وزیر ایرلند در واشنگتن دی سی است، جایی که با او در حال صرف صبحانه است کامالا هریس، بازدید از کاپیتول و شرکت در یک پذیرایی با جو بایدن در کاخ سفید

  • ترامپ میزبان حزب جمهوری خواه در شهرستان پالم بیچ، شام روز لینکلن در Mar-a-Lago است.

  • طرفداران سقط جنین منتظر حکم یک قاضی تگزاس در مورد پرونده ای هستند که می تواند منجر به ممنوعیت داروی سقط جنین در سراسر کشور شود. ممکن است امروز یا هفته آینده بیاید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دادگاه قبرس: انگلیسی آزادانه به قتل همسرش اعتراف کرد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، پافوس، قبرس — دادگاه قبرس روز …