آلمان به بلیط حمل و نقل عمومی 49 یورو در ماه چراغ سبز نشان می دهد | آلمان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به دنبال طرح فوق العاده محبوب بلیط حمل و نقل عمومی ماهانه 9 یورو (7.90 پوند) آلمان، در بوندستاگ چراغ سبز نشان داده شده است، در اقدامی با هدف ترغیب مسافران به سمت انواع حمل و نقل سبزتر.

نمایندگان پارلمان روز پنجشنبه به طرح هایی برای معرفی بلیت ماهانه 49 یورویی برای پوشش قطار منطقه ای، مترو، تراموا و اتوبوس در سراسر آلمان رای دادند.

رای پارلمان راه را برای دولت ملی باز کرد تا نیمی از هزینه سالانه 3 میلیارد یورویی این طرح را برای سه سال آینده پوشش دهد و نیمی دیگر را 16 ایالت فدرال آلمان پرداخت کنند.

اگر همانطور که انتظار می رفت، بلیت 49 یورویی مهر تایید مجلس علیای پارلمان آلمان، بوندسرات، در 31 مارس داده شود، این طرح از اول ماه مه اجرایی خواهد شد.

وزیر حمل و نقل، فولکر ویزینگ، از طرح جدید بلیط به عنوان “الگویی برای کل اروپا” که استفاده از حمل و نقل عمومی را تقویت می کند، استقبال کرد. ویزینگ، از حزب لیبرال دموکرات آزاد (FDP)، به دلیل عدم موفقیت بخش حمل و نقل در دستیابی به اهداف کاهش کربن مورد انتقاد قرار گرفته است.

طرح اولیه بلیط ماهانه 9 یورو از ژوئن تا پایان آگوست سال گذشته اجرا شد تا مسافران را تشویق کند تا به اشکال سبزتر حمل و نقل روی بیاورند و به مصرف کنندگانی که با بحران هزینه زندگی مواجه هستند، کمک مالی کند. با توجه به اینکه حدود نیمی از جمعیت بزرگسال آلمان در طرحی که دولت با 2.5 میلیارد یورو یارانه پرداخت می کند، شرکت می کنند، این بلیت به همان اندازه که ارزان بود محبوب بود.

این که آیا تأثیر مثبت قابل توجهی بر محیط زیست داشته است مورد سؤال قرار گرفته است: اکثر آلمانی ها از بلیط 9 یورویی برای سفر در سراسر کشور برای تفریح ​​استفاده می کردند، در حالی که شواهد آماری کمی وجود دارد که نشان دهد افرادی که با ماشین رفت و آمد می کنند، روال حمل و نقل خود را به طور معناداری تغییر داده اند. مسیر.

بلیت جدید – که توسط دولت “بلیت آلمان” نامیده می شود – برای افرادی طراحی شده است که در داخل و خارج از شهرهای بزرگ تر رفت و آمد می کنند، جایی که طرح های تخفیف مبتنی بر اشتراک قدیمی بیشتر از 49 یورو در ماه گران تر هستند.

این بلیت که به صورت دیجیتال از طریق اپلیکیشن گوشی هوشمند یا کارت تراشه در دسترس است، بر روی مدل اشتراکی کار می‌کند که می‌توان آن را قبل از روز دهم هر ماه لغو کرد، به این معنی که ممکن است همچنان به عنوان سرمایه‌گذاری یکبار برای برخی از تعطیلات پرداخت شود. یا سفرهای آخر هفته

قطارها و قطارهای مسافت طولانی مانند آنهایی که در شبکه پرسرعت ICE هستند در این طرح گنجانده نشده اند.

با توجه به سیستم سیاسی غیرمتمرکز آلمان، بلیط های خریداری شده در شهرها یا مناطق مختلف با قوانین و افزودنی های متفاوتی همراه خواهند بود. در ایالت شمالی شلزویگ-هولشتاین، افرادی که با بلیط 49 یورویی سفر می‌کنند، می‌توانند دوچرخه و سگی که بزرگ‌تر از یک گربه نیست را با خود در قطار به صورت رایگان همراه کنند.

در شهر جنوبی اشتوتگارت و اطراف آن، مسافران می توانند در صورت پرداخت 9.90 یورو اضافی، اشتراک بلیط خود را به دوستان، اقوام یا همکاران انتقال دهند. ایالت هایی مانند باواریا برای دانشجویان، کارآموزان و کسانی که خدمات داوطلبانه انجام می دهند، تخفیف هایی ارائه می دهند که فقط باید 29 یورو در ماه بپردازند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کمک های مالی به خانه سگ و گربه Battersea پس از مرگ پل اوگریدی به 100000 پوند رسید | پل اوگریدی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، خانه سگ‌ها و گربه‌های Battersea …