عذرخواهی لئو وارادکار برای شوخی ظاهری کلینتون-لوینسکی | لئو ورادکار

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

لئو وارادکار، وزیر امور خارجه ایرلند، به دلیل شوخی آشکار درباره رابطه بیل کلینتون با مونیکا لوینسکی در مراسمی در واشنگتن در آستانه جشن روز سنت پاتریک عذرخواهی کرد.

اظهار نظر وارادکار در روز پنجشنبه خطر تحت الشعاع قرار دادن دیدار او با جو بایدن در روز جمعه در کاخ سفید را برای تحویل سنتی یک کاسه شبدر به رئیس جمهور ایالات متحده، مهم ترین روز در تقویم سیاسی ایرلندی-آمریکایی، تحت الشعاع قرار داد.

این معلم روز پنجشنبه هنگام صحبت با افراد درگیر در برنامه واشنگتن ایرلند، که مهارت های شغلی را به جوانان می آموزد، از فیلمنامه آماده شده خارج شد. وارادکار با یادآوری دوران کارآموزی خود در مجلس نمایندگان ایالات متحده در سال 2000، در آخرین سال ریاست جمهوری کلینتون، گفت که این زمانی بود که “بعضی از والدین نگرانی هایی در مورد اتفاقی که برای کارآموزان در واشنگتن رخ می داد” داشتند.

این اظهار نظر به طور گسترده به عنوان اشاره ای به رابطه کلینتون با لوینسکی در زمانی که او در اواسط دهه 1990 کارآموز کاخ سفید بود، تلقی شد. ساعاتی قبل، وارادکار در یک مراسم جداگانه با هیلاری کلینتون یک صحنه را به اشتراک گذاشته بود.

وارادکار در حال گفتگو با هیلاری کلینتون در کنفرانس زنان در هلم در دانشگاه جورج تاون.
وارادکار در حال گفتگو با هیلاری کلینتون در کنفرانس زنان در هلم در دانشگاه جورج تاون. عکس: Niall Carson/PA

سخنگوی ورادکار بعداً از طرف او عذرخواهی کرد. او سخنان بد قضاوتی و بی بند و باری گفت که از آن پشیمان است. او برای هر اهانتی که به هر کسی که مربوطه باشد عذرخواهی می‌کند.»

این مأموریت قرار است با کلینتون‌ها در هنگام بازدید از ایرلند در ماه آینده به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد توافق جمعه خوب، با کلینتون‌ها ملاقات کرده و با آنها به اشتراک بگذارند. بایدن همچنین قصد دارد از این دیدار بازدید کند.

دموکرات‌های ارشد این هفته از چهره‌های حزب اتحادیه‌گرای دموکرات (DUP) که از واشنگتن بازدید می‌کنند، خواستند تا تقسیم قدرت را در ایرلند شمالی در پی چارچوب ویندزور احیا کنند و گفتند که این حزب به نگرانی‌های حزب در مورد ترتیبات تجاری پس از برگزیت رسیدگی کرده است.

نانسی پلوسی، رئیس سابق مجلس نمایندگان، ابراز امیدواری کرد که نهادهای استورمونت به سرعت احیا شوند. چاک شومر، رهبر اکثریت سنا، گفت که DUP باید «به تجارت مردم، تجارت تقسیم قدرت و خودگردانی بپردازد».

سر جفری دونالدسون، رهبر DUP، شومر را سرزنش کرد و به اسکای گفت: «از سناتور می‌خواهم چند کتاب تاریخی بخواند. شاید او کمی بیشتر در مورد آنچه واقعاً اتفاق می‌افتد و واقعیت وضعیت یاد می‌گرفت.»

هیلاری کلینتون وقتی از اعضای مجمع که مخالف چارچوب ویندزور بودند خواست استعفا دهند و به دیگران اجازه دهند استورمونت را احیا کنند، فشار بر DUP را افزایش داد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

واتیکان می گوید که پاپ فرانسیس پس از بستری شدن در بیمارستان به دلیل مشکلات تنفسی به تدریج بهبود می یابد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، واتیکان می گوید که پاپ فرانسیس …