آلیا بوستون از کارولینای جنوبی: “هر بار که در آن طبقه قدم می گذاریم، همه می خواهند ما را شکست دهند” | مسابقات NCAA 2023

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آلیاح بوستون، پدیده جلو زمین برای تیم بسکتبال زنان دانشگاه کارولینای جنوبی، در گفتگو به عنوان یک فرد واقعا متواضع ظاهر می شود. بوستون یک سخنران ماهر (او یک متخصص ارتباطات است که قصد دارد پس از پایان دوران بازی اش وارد روزنامه نگاری پخش شود)، بوستون بسیاری از ستایش های مربوط به موفقیت خود را به سمت خانواده اش هدایت می کند. بوستون به آبان نیوز می‌گوید: «مامان، من و خواهرم به ما گفت که باید کاری را که می‌خواهیم انجام دهیم، انتخاب کنیم. او با ما بسیار صحبت کرد، حتی زمانی که ما جوانتر بودیم، در مورد رفتن به دانشگاه و بیرون آمدن بدون وام دانشجویی. بنابراین، او می‌خواست که ما در چیزی واقعاً خوب باشیم… بنابراین ما بسکتبال را انتخاب کردیم.»

با این حال، چیزی که به عنوان روشی برای تأمین بورسیه های دانشگاهی شروع شد، از آن زمان به آغاز یک حرفه بالقوه عالی بسکتبال تبدیل شد. آینده بوستون در بسکتبال حرفه ای امیدوارکننده است – او در درفت ماه آینده WNBA انتخاب شماره 1 است – اما از آنجایی که او و هم تیمی هایش دفاع از عنوان مسابقات NCAA خود را در روز جمعه در برابر نورفولک استیت آغاز می کنند، ارزش این را دارد که برای قدردانی از همه چیزهای بوستون وقت بگذارید. در چهار سال گذشته در سطح کالج به انجام رسیده است. در مارس 2023، بوستون همه چیز همه جا و به یکباره بسکتبال کالج زنان است – او تقریباً هر جایزه ای را که وجود دارد برنده شده است.

میانگین برد کارولینای جنوبی

فهرست نویسی همه افتخارات شخصی او به مقاله خاص خود نیاز دارد، بنابراین برای ارائه فهرستی جزئی: بوستون بهترین بازیکن سال کالج نایسمیت و همچنین به طور همزمان بهترین بازیکن دفاعی سال نایسمیت است. او اولین بازیکن زن یا مرد است که هر دو جایزه ملی را در یک فصل به دست آورده است. بوستون همچنین برجسته ترین بازیکن تورنمنت زنان NCAA است و در حالی که افتخارات ملی او ادامه دارد، تسلط فردی بوستون در سطح منطقه ای پایدارتر است. کارولینای جنوبی در یکی از بی‌نظیرترین لیگ‌های ورزشی کالج، کنفرانس جنوب شرقی، رقابت می‌کند و با وجود سطح بالای رقابت، بوستون دو بار بهترین بازیکن سال SEC، دو بار MVP مسابقات SEC (برای او) عملکرد در فصل پس از SEC)، و چهار بار برنده بهترین بازیکن دفاعی سال SEC (به عبارت دیگر، او هر سال از دوران حرفه‌ای خود در دانشگاه برنده این جایزه شده است).

با این حال، تمرکز کامل روی دستاوردهای فردی بوستون، نادیده گرفتن چشمگیرترین جنبه عظمت اوست. به تعبیر بیل راسل تالار مشاهیر بسکتبال: روشی که بوستون بازی می کند، تیمش برنده می شود. در واقع، تیم در طول دوران تحصیلی خود در یک مسیر صعودی ثابت بوده است. اگرچه برنامه بسکتبال زنان کارولینای جنوبی بیش از یک دهه قبل از ورود بوستون در حال صعود بود (افزایشی که به طور تصادفی با استخدام سرمربی داون استالی در سال 2008 مطابقت دارد) و حتی اولین تورنمنت NCAA خود را در سال 2017 برده بود. فصل اول بوستون (2020) نقطه اوج برای این تیم بود. به عنوان مثال، سال 2020 اولین فصلی بود که در آن کارولینای جنوبی فصل عادی را در رتبه اول کشور به پایان رساند. از آن زمان، این تیم در دو نوبت دیگر، از جمله در این فصل، فصل را به عنوان تیم برتر کشور به پایان رسانده است.

آلیا بوستون
آلیا بوستون اولین بازیکن زن یا مرد است که برنده جایزه بهترین بازیکن سال کالج نایسمیت و بهترین بازیکن دفاعی سال نایسمیت شده است. عکس: اندی لیون/گتی ایماژ

در واقع، بوستون فکر می‌کند که اگر استالی به مربیگری در NBA برود، می‌تواند موفق شود – نه اینکه بخواهد مربی‌اش را ترک کند.

“او هیچ جا نمی رود. بوستون می گوید، آن را در آنجا قرار دهید، او جایی نمی رود. اگر او به NBA می رفت… فکر می کنم آنها همان احترام را قائل بودند و گوش می کردند و فکر می کنم آنها برنده ترین تیم در NBA خواهند بود.

با این حال، به دلیل کووید، موفقیت در فصل عادی به شکوه قهرمانی ملی در طول فصل اول بوستون تبدیل نشد – NCAA مجبور شد بازی مارس دیوانه را در سال 2020 لغو کند. با این حال، فصل بعد، با بازگشت مسابقات، کارولینای جنوبی به مسابقات صعود کرد. فینال چهار قبل از باخت با یک امتیاز به قهرمان نهایی استنفورد به شکلی دلخراش (بوستون یکی از دو بازیکن کارولینای جنوبی بود که در ثانیه های پایانی یک برنده احتمالی بازی را از دست داد). تنها یک سال بعد پس از آن پایان ناامیدکننده، بوستون کارولینای جنوبی را به قهرمانی ملی 2022 رساند.

بوستون می‌گوید: «تقریباً شبیه سنگ‌های پله‌ای است». “و، اکنون، شما در بالای آن هستید و، می دانید، همه به دنبال شما می آیند.” این به بیان ملایم است. بوستون و هم‌تیمی‌هایش در کارولینای جنوبی نه تنها قهرمانان ملی هستند، بلکه به شدت برای دفاع از عنوان قهرمانی خود در سال جاری مورد علاقه هستند. دلیلی وجود دارد که کارولینای جنوبی بسیار مورد توجه است – این تیم بدون شکست وارد مسابقات امسال می شود.

به نظر نمی رسد فشار اضافی تلاش برای حفظ یک رکورد عالی، بوستون را نگران کند. او می گوید: «انصافاً شگفت انگیز بود. “هر بار که در آن زمین قدم می گذاریم، همه می خواهند ما را شکست دهند… فکر می کنم پذیرش این موضوع به تیم ما کمک می کند تا در سطح بالایی باقی بماند.”

علیرغم موفقیت جمعی تیمش، تعداد گل های انفرادی و ریباندهای بوستون در این فصل کاهش یافته است، واقعیتی که به نظر نمی رسد او را آزار دهد. بوستون می گوید: «اعداد واقعاً مهم نیستند. ترجیح می‌دهم اعداد و ارقام من به این شکل باشد و رکورد ما به شکلی باشد که در حال حاضر به نظر می‌رسد، تا اینکه من 30 امتیاز و رکوردمان کسب کنم. [being worse]” کاهش گلزنی بوستون در این سال را می توان تا حدی با دو تیم ثابت (یا حتی) توضیح داد. سه تیمی) دفاع تیم های حریف در ناامیدی برای کاهش سرعت او مستقر می شوند.

“[The double teams were] در ابتدا ناامید کننده در ابتدای فصل خیلی ناامید کننده تر از الان بود. بوستون می‌گوید، قبل از اینکه اضافه کند، «و از طریق آن»، فکر می‌کنم توانسته‌ام راهم را در اطراف آن پیدا کنم. با تقسیم زمان بین پوزیشن های فوروارد و مرکز، 6 فوت 5 اینچی بوستون اغلب به علاقه خود به سبک فیزیکی و تماسی بسکتبال اشاره می کند. او می گوید: «بعضی از مردم دوست دارند از تماس دوری کنند، اما من همیشه آن را پذیرفته ام. بوستون فکر می کند سبک فیزیکی بازی او در ابتدا به عنوان پاسخی به تمسخر والدین تیم های مقابل آغاز شد. او به یاد می آورد: «وقتی کوچکتر بودم، با پسرها در زمین بازی می کردم. و پدرانشان اساساً اینطور بودند که «به یک دختر نباخت!»… و من همیشه اینطور می گفتم: «اگر می خواهی تلاش کنی و به من قلدری کنی، من سعی خواهم کرد و جوابش را بدهم».

موفقیت در زمین توسط سبک بازی فیزیکی بوستون به موقعیت‌های خارج از زمین تبدیل شده است که شاید حتی چند سال پیش امکان‌پذیر نبود. حرفه او در زمانی شکوفا شد که بسکتبال زنان تغییرات قابل توجهی را تجربه می کند. به عنوان مثال، شغل بوستون توسط تصمیم NCAA در سال 2021 به دو نیم شده است که به ورزشکاران کالج اجازه می دهد تا برای سود مالی به نام ها، تصاویر و تشابهات خود (NIL) مجوز دهند. بنابراین، با توجه به زمان، بوستون زندگی را هم به عنوان یک دانشجوی ورزشکار تجربه کرده است که عمدتاً از طریق بورسیه تحصیلی جبران می شود و هم زندگی به عنوان یک حرفه ای جوان که می تواند نمایه عمومی خود را به فرصت های تجاری اختصاص دهد. “من آرزو می کنم [NIL had started] بوستون می گوید سال اول. “این یک چیز بزرگ است. این به دانشجویان ورزشکار زمان می‌دهد تا زندگی خود را زودتر از موعد مقرر شروع کنند… این به ما یک شروع عالی می‌دهد.»

آلیا بوستون
بوستون بر این باور است که داون استالی، مربی کارولینای جنوبی به عنوان یک مربی NBA پیشرفت خواهد کرد، اما اصرار دارد: “او هیچ جا نمی رود.” عکس: السا/گتی ایماژ

این توانایی NIL برای تغییر زندگی بوستون با افزایش همزمان علاقه به بسکتبال کالج زنان تقویت شده است. تیم بسکتبال زنان دانشگاه کارولینای جنوبی، به ویژه، یک پایگاه بزرگ و اختصاصی طرفداران دارد. کارولینای جنوبی با میانگین بیش از 12000 شرکت کننده در هر بازی خانگی، هشت سال متوالی بسکتبال کالج زنان را هدایت کرده است و علاوه بر این، بازی های زنان کارولینای جنوبی جمعیت بیشتری را نسبت به اکثریت قریب به اتفاق تیم های بسکتبال کالج مردان در این کشور جذب می کند. چنین اعدادی مورد توجه دنیای تجارت ورزش قرار نگرفته است. در میان پیشرفت‌های دیگر، سال گذشته گروه ورزشی Klutch (آژانس ورزشی که به شدت با لبرون جیمز ستاره NBA مرتبط است) یک بخش بسکتبال زنان را برای اولین بار راه‌اندازی کرد (بوستون یکی از اولین دسته از مشتریان بخش جدید بود).

چنین پیشرفت هایی دیر شده احساس می شود. همین دو سال پیش بود که یک ویدیوی ویروسی TikTok توجه را به اختلاف امکانات در اختیار تیم‌های بسکتبال کالج‌های زنان و مردان جلب کرد. به گفته بوستون، از آن زمان وضعیت بهتر شده است. او می گوید: «سال گذشته خیلی بهتر بود. “خوشحالم که توجه به آن جلب شد.”

فرصت های تجاری که توسط NIL ممکن شده است، همراه با موفقیت کارولینای جنوبی در زمین (و محبوبیت خارج از زمین)، به بوستون کمک کرده تا آینده درخشانی را برای خود بسازد که احتمالاً نه تنها شامل WNBA، بلکه همچنین بازی برای ایالات متحده در زمین خواهد بود. المپیک 2024 (بوستون قبلاً نماینده ایالات متحده در تیم های مختلف جوانان در مسابقات بسکتبال کامل و 3×3 بوده است – او برای شرکت در هر دو رقابت در سال 2024 باز است). با وجود این افکار بالقوه منحرف کننده آینده، بوستون همچنان بر زمان حال متمرکز است. وقتی از او می‌پرسند در حال حاضر چه چیزی در ذهنش است، با خونسردی پاسخ می‌دهد: «در حال حاضر؟ ایالت نورفولک ما آن را یکی یکی بازی می کنیم، شما واقعا نمی توانید به جلو نگاه کنید.” هنوز نه، حداقل.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اوون ویلیامز از Ospreys: “راگبی بدترین چیزی است که از زمانی که حرفه ای بوده ام آن را دیده ام” | ماهی‌خواران

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، تیدر اینجا افراد کمی هستند که …