لهستان مظنون به جاسوسی روسیه را بازداشت کرد که “اقدامات خرابکارانه را آماده می کردند”

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

سرویس‌های امنیتی لهستان می‌گویند که اعضای یک حلقه جاسوسی روسیه را به اتهام تدارک اقدامات خرابکارانه و نظارت بر مسیرهای راه‌آهن مورد استفاده برای حمل سلاح به اوکراین بازداشت کرده‌اند.

وزیر کشور ماریوش کامینسکی گفت که آژانس امنیت داخلی 9 نفر را مظنون به جاسوسی برای روسیه دستگیر کرد. سه نفر روز چهارشنبه بازداشت شدند.

در یک کنفرانس مطبوعاتی در ورشو، کامینسکی به خبرنگاران گفت که مظنونان در حال تدارک “اقدامات خرابکارانه با هدف فلج کردن تامین تجهیزات، سلاح و کمک به اوکراین هستند.”

او افزود که ماموران امنیتی همچنین دوربین‌ها، تجهیزات الکترونیکی و فرستنده‌های جی‌پی‌اس را که مظنونان قصد داشتند در ترابری حامل کمک به اوکراین قرار دهند، ضبط کردند.

وزیر دفاع ماریوش بلاشاک پیشنهاد کرد که این گروه از بلاروس، متحد روسیه که با لهستان عضو ناتو هم مرز است، وارد شده است.

بولتن خبری شبانگاهی تلویزیون دولتی بلاروس تایید کرد که سه نفر از بازداشت شدگان شهروند بلاروس هستند. بستگان آنها در مصاحبه های خود دست داشتن بازداشت شدگان در یک شبکه جاسوسی روسیه را رد کردند.

تفسیری در تلویزیون دولتی بلاروس، بازداشت‌ها را به انتخابات پاییزی در لهستان مرتبط می‌داند، زمانی که محافظه‌کاران حاکم به دور سوم امیدوارند. این سازمان مقامات لهستانی را متهم کرد که برای افزایش محبوبیت خود و منحرف کردن توجه از مشکلات اقتصادی به «داستان های ویترینی» نیاز دارند.

رادیو خصوصی لهستان RMF FM خبر دستگیری ها را منتشر کرد و مدعی شد که این گروه در جنوب شرقی لهستان در اطراف فرودگاه نظامی در Jasionka اطلاعات جمع آوری کرده است.

Jasionka یک نقطه ترانزیت برای سلاح و مهمات ارسال شده به اوکراین توسط کشورهای حامی مبارزه کیف علیه تهاجم روسیه است که وارد دومین سال خود شده است.

کامینسکی گفت که عملیات علیه حلقه ادعایی جاسوسی هنوز در جریان است و جزئیات بیشتر در زمان بعدی فاش خواهد شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

خانواده مدیری که خودکشی کرد، می‌گوید رژیم دولت «به‌طور مرگ‌بار ناقص است». آفستد

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، خانواده مدیر مدرسه روث پری …