بریتانیا “تنها اقتصاد G20 به غیر از روسیه خواهد بود تا امسال کوچک شود” | رشد اقتصادی (GDP)

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته یک موسسه بین المللی پیشرو، بریتانیا تنها اقتصاد گروه 20 به جز روسیه خواهد بود که امسال کاهش می یابد زیرا تورم بالا، بحران انرژی و بهره وری پایین مانع از بهبود آن می شود.

سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) اعلام کرد که همه اقتصادهای بزرگ اتحادیه اروپا در سال 2023 با سرعتی قوی‌تر از آنچه در سال گذشته پیش‌بینی کرده بود، رشد خواهند کرد و بریتانیا و روسیه تنها اعضای گروه کشورهای ثروتمند گروه 20 خواهند بود که دچار افت خواهند شد. .

این سازمان مستقر در پاریس در چشم انداز شش ماهه خود اعلام کرد که چشم انداز اقتصادی بریتانیا در مقایسه با پیش بینی آن در ماه نوامبر از انقباض 0.4 درصدی، عمدتاً در واکنش به کاهش قیمت بنزین، اندکی بهبود یافته است، اما همچنان 0.2 درصد در سال جاری کاهش خواهد یافت.

انتظار می رفت اقتصاد آلمان در سال جاری 0.3 درصد کاهش یابد، اما بزرگترین اقتصاد اتحادیه اروپا به سرعت از وابستگی خود به گاز روسیه و کمبود جهانی مواد خام بهبود یافته است و اکنون پیش بینی می شود که رشد 0.3 درصدی داشته باشد.

تحت عنوان “بازیابی شکننده”، OECD اعلام کرد که انتظار دارد در سال جاری شاهد بهبود بیشتر در اعتماد مصرف کننده و تولید تجاری در 39 کشور عضو خود – که شامل سایر کشورهای G20 مانند مکزیک، اندونزی، کره جنوبی و ایالات متحده، اما نه روسیه، به علاوه سایر کشورهای کوچکتر مانند کشورهای اتحادیه اروپا – البته از سطوح پایین در سال 2022 زمانی که شوک ناشی از اوکراین در اوج خود بود.

این سازمان اعلام کرد که اکنون “نشانه های مثبت بیشتری” وجود دارد که قیمت مواد غذایی و انرژی در حال کاهش است و اقتصاد چین به طور کامل بازگشایی شده است.

با این حال، در حالی که بانک‌های مرکزی نرخ بهره را بالا نگه داشتند و جنگ اوکراین ادامه داشت، بهبود آهسته از همه‌گیری ویروس کرونا ادامه خواهد یافت.

پیش‌بینی می‌شود که رشد جهانی در سال‌های 2023 و 2024 به ترتیب در 2.6 و 2.9 درصد کمتر از نرخ‌های روند باقی بماند و سیاست‌های سخت‌گیرانه همچنان ادامه داشته باشد. با این وجود، بهبود تدریجی تا سال‌های 2023-24 پیش‌بینی می‌شود، زیرا درآمدهای ناشی از تورم بالا کاهش می‌یابد.»

سال گذشته این سازمان اعلام کرد که اقتصاد بریتانیا بیشترین آسیب را از جنگ اوکراین خواهد دید.

OECD اعلام کرد که نگران است شرکت های خدماتی افزایش شدید قیمت ها را انجام دهند که تا حدی دلیل آن را فقدان رقابت در بسیاری از کشورهای عضو می داند.

آلوارو پریرا، اقتصاددان ارشد موقت سازمان، گفت که از بانک‌های مرکزی برای حفظ نرخ‌های بهره بالا برای کاهش تورم حمایت می‌کند.

بر خلاف پیش بینی های اقتصادی برای بریتانیا توسط دفتر مسئولیت بودجه (OBR)، OECD انتظار دارد رشد در بریتانیا در سال آینده ضعیف باقی بماند و به تنها 0.9٪ افزایش یابد. OBR که پیش‌بینی‌های مستقلی را برای وزارت خزانه‌داری ارائه می‌کند، اوایل این هفته اعلام کرد که تخمین می‌زند اقتصاد بریتانیا 1.9 درصد رشد کند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

پریرا گفت که بریتانیا یکی از بالاترین نرخ‌های تورم، بیشترین اتکا به گاز و پایین‌ترین بهره‌وری نیروی کار – که به عنوان تولید در ساعت تعریف می‌شود – در میان رقبای اصلی خود دارد.

انتظار می‌رود تورم در بریتانیا از بالای 10 درصد در سال جاری کاهش یابد که بالاتر از فرانسه، اسپانیا، ایالات متحده و ژاپن است و تا پایان سال در گروه 20 کمتر از 3 درصد باشد.

پریرا، گفت که وضعیت در بریتانیا “در چند ماه آینده دشوار خواهد بود زیرا اقتصاد منقبض می شود” قبل از بهبود هزینه های مصرف کننده و سرمایه گذاری تجاری در نیمه دوم سال 2023 و 2024 که باعث یک چرخش متوسط ​​خواهد شد.

شکاف های زیادی بین پیش بینی های OECD، OBR و بانک انگلستان برای بریتانیا در سال آینده وجود دارد که انتظار می رود رشد تولید ناخالص داخلی در سال 2024 فقط 0.4٪ باشد.

OBR در این هفته گفت که به دلیل سیاست های دولت که در بودجه مشخص شده برای بازگرداندن کارگران به بازار کار و قضاوت مبنی بر اینکه پس اندازهای خانوار انباشته شده در طول همه گیری همه گیر در تلاش برای حفظ استانداردهای زندگی هزینه می شود، خوش بینانه تر است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

گزارش‌های مربوط به فروش گوشت گندیده خوک در بریتانیا ممکن است منجر به کنترل شدیدتر FSA شود | ایمنی مواد غذایی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، به دنبال اخباری مبنی بر اینکه …