سازمان دیده بان نگران است که ادغام فناوری مراقبت های بهداشتی می تواند هزینه های NHS را افزایش دهد | صنعت بهداشت و درمان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ناظر رقابت هشدار داده است که ادغام پیشنهادی بین دو متخصص فناوری مراقبت های بهداشتی منجر به هزینه های بالاتر و “نتایج بدتر برای NHS و در نهایت بیماران و مالیات دهندگان بریتانیا” می شود.

سازمان رقابت و بازار (CMA) دریافت که قرارداد 1.2 میلیارد پوندی برای شرکت آمریکایی UnitedHealth برای خرید رقیب بریتانیایی EMIS می‌تواند رقابت برای توسعه و عرضه محصولات تجزیه و تحلیل دیجیتال و داده به خدمات سلامت را کاهش دهد.

NHS تلاشی را برای دیجیتالی کردن بیشتر سیستم‌های خود و بهبود ارائه مراقبت‌های بهداشتی با استفاده از نرم‌افزارهای پیچیده آغاز کرده است.

EMIS، که مقر آن در لیدز است، یک تامین کننده بزرگ سیستم های مدیریت داده برای NHS است، از جمله سیستم ثبت الکترونیکی بیمار که توسط اکثر پزشکان عمومی NHS در بریتانیا استفاده می شود.

UnitedHealth مالک Optum است که در حال حاضر نرم افزار مورد استفاده پزشکان عمومی را هنگام تجویز دارو و همچنین ارائه تجزیه و تحلیل داده ها و خدمات مشاوره ای که توسط NHS برای بهبود ارائه مراقبت های بهداشتی به بیماران استفاده می شود، ارائه می دهد.

UnitedHealth این معامله را ژوئن گذشته اعلام کرد و CMA تحقیقات اولیه را در ژانویه آغاز کرد. تحقیقات آن بررسی کرد که چگونه این معامله می تواند بر رقابت برای توسعه و عرضه تجزیه و تحلیل برای NHS تأثیر بگذارد. این نشان داد که رقابت می تواند به طور قابل توجهی در مورد تجزیه و تحلیل و همچنین نرم افزاری که استفاده ایمن و مؤثر از داروها را امکان پذیر می کند، کاهش یابد.

CMA خاطرنشان کرد که Optum و رقبای آن به اتصالات به داده های نگهداری شده توسط EMIS و پیوندها به سوابق الکترونیکی بیماران آن متکی هستند. این ادغام می‌تواند این ارتباطات را محدود کند و رقبا را تضعیف کند، به نوبه خود گزینه‌های NHS را کاهش دهد، قیمت‌ها را بالا ببرد و کیفیت محصولات را کاهش دهد.

Sorcha O’Carroll، مدیر ارشد ادغام در CMA، گفت: «NHS و میلیون‌ها بیمار تحت مراقبت آن به فناوری حیاتی پشت صحنه وابسته هستند تا اطمینان حاصل شود که مردم تحت مراقبت قرار می‌گیرند و درمان مورد نیاز برای بهبود را دریافت می‌کنند.

این معامله می‌تواند باعث شود NHS از مزایای رقابت، از جمله نوآوری در این محصولات و خدمات و به دست آوردن ارزش پولی بهتر، از دست بدهد. UnitedHealth این فرصت را دارد که به نگرانی های ما رسیدگی کند، در غیر این صورت به سمت تحقیقات عمیق تر پیش خواهد رفت.

این شرکت ها پنج روز کاری فرصت دارند تا با پیشنهادات الزام آور قانونی به نگرانی های ناظر رسیدگی کنند. سپس CMA پنج روز دیگر فرصت خواهد داشت تا بررسی کند که آیا این راه‌حل‌ها را می‌پذیرد یا تصمیم می‌گیرد معامله را به یک بررسی عمیق‌تر فاز 2 ارجاع دهد.

EMIS گفت که “اکنون قصد دارد با CMA با هدف توافق با تعهدات مناسب به جای مرجع فاز 2 تعامل داشته باشد”.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

سخنگوی Optum UK گفت: “ما امروز اعلامیه CMA را پس از پایان بررسی اولیه آنها در مورد خرید پیشنهادی ما از EMIS plc یادداشت می کنیم. با حمایت کامل EMIS، ما مشتاقانه منتظر همکاری با CMA برای توافق بر سر تعهدات مناسب به جای ارجاع به فاز 2 و کسب مجوز لازم برای بستن موفقیت آمیز خرید EMIS هستیم. انتظار می رود به روز رسانی بیشتر در تاریخ 31 مارس 2023 یا حدوداً ارائه شود.

این ادغام در شرایطی صورت می گیرد که فشارهای قابل توجهی بر NHS و اعتصابات متوالی شامل هزاران کارمند NHS از جمله پرستاران، کارکنان آمبولانس و فیزیوتراپیست ها انجام می شود.

روز پنجشنبه، پس از اینکه دولت پیشنهاد پرداخت جدید قابل توجهی را با هدف پایان دادن به اعتصابات NHS در انگلیس ارائه کرد، اتحادیه های بهداشتی از پیروزی استقبال کردند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

برایتون – منچستریونایتد: سوپر لیگ زنان – زنده | سوپرلیگ بانوان

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، WSL رکورد دیگری را در این …