دومینیک راب از پزشکان می‌خواهد که اعتصابات را لغو کنند و “پیشنهاد مشابه” را که به سایر کارکنان بهداشتی ارائه شده است بپذیرند – زنده | سیاست

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

NEU و سایر اتحادیه‌های آموزشی به امید دستیابی به توافق برای پایان دادن به اعتصاب‌ها، وارد «مذاکرات فشرده» با DfE در مورد دستمزد می‌شوند.

در روند مذاکرات اعتصاب، “بیانیه های مشترک” همیشه نشانه خوبی است، و ما به تازگی یک بیانیه از طرف “دولت و اتحادیه های آموزش و پرورش” صادر کرده ایم. می گوید آنها در حال حرکت هستند

دولت و اتحادیه های کارگری آموزش و پرورش، انجمن رهبران مدارس و کالج ها، انجمن ملی دبیران، NASUWT و اتحادیه آموزش ملی، موافقت کرده اند که وارد دوره ای از مذاکرات فشرده شوند. این گفتگوها بر حقوق معلمان، شرایط و حجم کاری متمرکز خواهد بود کاهش

برای اینکه مذاکرات آغاز شود و امیدواریم به نتیجه موفقیت‌آمیز برسیم، NEU تأیید کرده است که یک دوره آرامش را به مدت دو هفته ایجاد می‌کند که طی آن زمان گفته‌اند تاریخ اعتصاب بیشتری اعلام نخواهد شد. دبیر آموزش و پرورش و تمامی اتحادیه ها امروز با یکدیگر دیدار خواهند کرد و مذاکرات فشرده ای را آغاز خواهند کرد که در آخر هفته ادامه خواهد داشت.

حرکت کلیدی از سوی NEU انجام شده است، زیرا اتحادیه های دیگر قبلاً با وزارت آموزش صحبت می کردند. قبلاً یک بن بست وجود داشت زیرا دولت می گفت تا زمانی که NEU اعتصابات خود را متوقف نکند، به گفتگوهای جدی در مورد پرداخت دستمزد متعهد نخواهد شد و NEU اعلام کرد تا زمانی که دولت به مذاکرات جدی در مورد حقوق متعهد نشود، اعتصابات خود را متوقف نخواهد کرد.

NEU در روز چهارشنبه و دیروز در انگلیس اعتصاب برگزار کرد. هیچ تاریخ دیگری برای اعتصاب اعلام نشده است و بنابراین نیازی به لغو هیچ تاریخ دیگری نیست. اما متعهد شده است که تا دو هفته آینده هیچ اقدام دیگری را اعلام نکند.

پس از اعلام روز گذشته مبنی بر قرارداد پرداخت دستمزد کارکنان بهداشتی، این اطلاعیه امیدها را برای پایان دادن به اعتصابات آموزشی افزایش می دهد.

هر دو طرف همچنین اعلام کردند که درباره جزئیات این مذاکرات اظهار نظری نخواهند کرد. این نشانه دیگری از جدی بودن اوضاع است. (در اصطلاحات مذاکرات اتحادیه اروپا معادل «رفتن به تونل» است.)

دومینیک راب از پزشکان می‌خواهد اعتصابات را لغو کنند و «پیشنهاد مشابه» را که به سایر کارکنان بهداشتی ارائه شده است بپذیرند.

صبح بخیر. دیروز دولت و اتحادیه های کارگری به نمایندگی از کارکنان بهداشتی، از جمله پرستاران، اعلام کردند که به توافق جدیدی در مورد دستمزد دست یافته اند. این شامل مصالحه از هر دو طرف است – دولت پیشنهاد پرداخت برای سال مالی جاری را بهبود بخشیده است که آن را رد کرده بود. تقاضای کالج سلطنتی پرستاری برای تورم RPI به اضافه 5 درصد یک خاطره دور است – اما به نظر می‌رسد احتمال خوبی وجود دارد که بتواند به اعتصاب‌های کارگرانی مانند کارکنان آمبولانس و پرستاران در انگلستان پایان دهد. در اینجا داستان ما توسط هدر استوارت و آنا باودن.

این مذاکرات شامل پزشکان جوان – متخصصان زیر سطح مشاور که بیمارستان ها را به کار می اندازند و این هفته یک اعتصاب سه روزه برپا کردند، نمی شد. امروز صبح دومینیک رابمعاون نخست‌وزیر و وزیر دادگستری در حال مصاحبه بود و به برنامه امروز تأیید کرد که پیشنهاد مشابهی برای پزشکان پایه‌دار نیز وجود دارد و امیدوار است که آنها نیز مذاکرات را از سر بگیرند. او گفت:

پیشنهاد مشابهی روی میز است [for junior doctors]. فکر می کنم برای BMA خوب باشد [British Medical Association, which represents junior doctors] برای ملاقات با وزیر بهداشت، به عنوان پیشنهاد او. و امیدوارم بتوانیم این مشکل را نیز حل کنیم.

دکتر ویوک تریودی، رئیس مشترک کمیته پزشکان جوان BMA، به همان برنامه گفت که امیدوار است به زودی با استیو بارکلی، وزیر بهداشت، جلسه ای داشته باشد. او گفت:

موضع ما این بوده است که در هر زمانی آماده گفتگو با حسن نیت و معنادار هستیم.

ماه ها پیش آماده صحبت بودیم. دعوای رسمی ما بیش از 150 روز پیش آغاز شد و باز هم منظور من این است که ناامیدکننده است که استیو بارکلی برای رسیدن به میز مذاکره زمان زیادی را صرف کرده است.

من فقط امیدوارم که او با حسن نیت و مأموریت برای مذاکره بیاید.

تا کنون زمانی را برای امروز بعدازظهر تعیین نکرده‌ایم، اما مکاتباتی بین دفاتر ما انجام شده است، بنابراین به نظر می‌رسد در آینده نزدیک بتوانیم چیزی را تنظیم کنیم.

مجلس عوام امروز نشسته است و نمایندگان مجلس در مورد لوایح اعضای خصوصی (با غنائم شکار شروع می‌شوند) بحث می‌کنند. [import prohibition] صورتحساب)، اما به طور کلی دفتر خاطرات ساکت است.

من سعی خواهم کرد نظرات زیر خط (BTL) را زیر نظر بگیرم، اما خواندن همه آنها غیرممکن است. اگر سؤال مستقیمی دارید، “اندرو” را در جایی در آن قرار دهید و من به احتمال زیاد آن را پیدا خواهم کرد. من سعی می کنم به سؤالات پاسخ دهم، و اگر آنها مورد علاقه عمومی هستند، سؤال را پست می کنم و در بالای خط (ATL) پاسخ می دهم، اگرچه نمی توانم قول بدهم که این کار را برای همه انجام دهم.

اگر می خواهید سریع توجه من را جلب کنید، احتمالا بهتر است از توییتر استفاده کنید. من هستم @AndrewSparrow.

از طرف دیگر، می توانید به آدرس andrew.sparrow@aban.news.com به من ایمیل بزنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

گروه های طرفدار کرملین ویدئویی از حمله سربازان اوکراینی به زن و نوزاد را ضبط کردند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، گروه‌های طرفدار کرملین در حال نمایش …