خطوط هوایی ایالات متحده که از حریم هوایی روسیه منع شده است، به دنبال محدود کردن رقبا هستند

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – خطوط هوایی ایالات متحده که به دلیل جنگ در اوکراین قادر به پرواز از طریق حریم هوایی روسیه نیستند، کمپین لابی گری را در کنگره و کاخ سفید افزایش می دهند تا به آنچه آنها می گویند یک مشکل رو به رشد است رسیدگی کنند: آنها در حال از دست دادن تجارت به رقبای خارجی هستند که می توانند. مسافرین بین ایالات متحده و آسیا را سریعتر و ارزان تر ببرید.

شرکت‌های هواپیمایی آمریکایی که عملاً از مسیرهای قطبی که باعث صرفه‌جویی در زمان و سوخت بین ایالات متحده و مجموعه‌ای از مقاصد در آن سوی جهان می‌شوند، ممنوع شده است، آنها می‌گویند که مجبور به استفاده از یک نسخه هوایی از Twister هستند تا مسافران را به جایی که می‌خواهند برسانند. ریسک های بی مورد

آنها برنامه‌های پروازهای اقیانوس آرام را تغییر داده‌اند تا اطمینان حاصل کنند که جایی برای فرود در مواقع اضطراری خواهند داشت، بار مسافر و بار را کاهش دادند تا هزینه‌ها را با پرواز در مسافت‌های طولانی‌تر کاهش دهند و بیش از ده‌ها مسیر جدید برنامه‌ریزی شده به بمبئی، توکیو را متوقف کردند. ، سئول و سایر شهرها.

به گفته یک فرد آشنا با تاریخ اخیر، خطوط هوایی امریکن در مسیر خود از دهلی نو به شهر نیویورک، در 19 مورد مجبور شده است پروازهای خود را در بانگور، مین – یک ساعت و نیم کمتر از زمان تعیین شده- متوقف کند. این توقف‌ها، که معمولاً ناشی از بادهای نامطلوب یا آب‌وهوای نامساعد بود که باعث تخلیه سوخت جت و اتمام ساعات کار خدمه پرواز می‌شد، مسافران را به تأخیر انداخت و 14 خلبان و مهماندار هواپیما را مجبور به تعویض کرد.

این شخص اضافه کرد که آن پروازها قبلاً با ده ها صندلی خالی مانده بودند، زیرا وزن کمتری در هواپیما لازم بود تا سوخت تا حد ممکن دوام بیاورد.

با این حال، خطوط هوایی ایالات متحده و لابی‌گران آنها می‌گویند، با این حال بسیاری از خطوط هوایی خارجی از پرواز بر فراز روسیه منع نشده‌اند – و در نتیجه مسافران بیشتری را در مسیرهای به مقصد و از ایالات متحده جذب می‌کنند. گروه لابی صنعتی Airlines for America در ارائه اخیر خود در کاپیتول هیل گفت: ادامه دسترسی به مسیرهای کوتاه‌تر و کم‌مصرف‌تر که حریم هوایی روسیه فراهم می‌کند، به شرکت‌هایی مانند Air India، Emirates و China Eastern Airlines مزیتی ناعادلانه می‌دهد.

خطوط هوایی آمریکا سهم از دست رفته بازار سالانه شرکت های هواپیمایی ایالات متحده را در مجموع 2 میلیارد دلار در سال تخمین زد.

در این ارائه به تاریخ فوریه آمده است: «شرکت‌های هواپیمایی خارجی که از حریم هوایی روسیه در پروازها به مقصد و از ایالات متحده استفاده می‌کنند، مزیت رقابتی قابل توجهی نسبت به شرکت‌های هواپیمایی آمریکایی در بازارهای بزرگ از جمله چین و هند به دست می‌آورند». «این وضعیت مستقیماً به نفع خطوط هوایی خارجی و به ضرر ایالات متحده به عنوان یک کل است، با اتصالات کمتر به بازارهای کلیدی، مشاغل پردرآمد کمتر در خطوط هوایی» و ضربه‌ای به اقتصاد کلی وارد می‌کند.

خطوط هوایی ایالات متحده سال ها از طریق یک سری توافق نامه با مسکو به حریم هوایی روسیه دسترسی داشتند. به گفته یک مقام هواپیمایی و یکی از مدافعان صنعت، در ازای این دسترسی، آنها – و سایر خطوط هوایی خارجی – هزینه هایی را برای حمایت از کنترل ترافیک هوایی به دولت روسیه پرداخت کردند که بالغ بر صدها میلیون دلار در سال بود.

اما پس از تهاجم روسیه به اوکراین در سال گذشته که مقامات دولتی در ایالات متحده، بریتانیا، کانادا و اروپا را بر آن داشت تا پرواز هواپیماهای روسی بر فراز حریم هوایی خود را ممنوع کنند، ولادیمیر وی. پوتین، رئیس جمهور روسیه بلافاصله ایالات متحده و سایر حامیان اوکراین را ممنوع کرد کانادا و بسیاری از اروپا، از پرواز در آسمان او.

اکنون خطوط هوایی به کاخ سفید و کنگره فشار می‌آورند تا با اعمال محدودیت‌های مشابهی که برای خطوط هوایی ایالات متحده اعمال می‌شود، شرکت‌های هواپیمایی خارجی از کشورهایی را که قبلاً از حریم هوایی روسیه منع نشده‌اند، مرتفع کنند و عملاً آنها را مجبور به پرواز در مسیرهای مشابه با رقبای آمریکایی خود کنند.

مارلی کولیر، سخنگوی خطوط هوایی آمریکا، گفت: دولت بایدن باید «برای اطمینان از عدم خروج، فرود یا ترانزیت هواپیماهای خارجی بر فراز روسیه از طریق فرودگاه های ایالات متحده، اقدام کند».

به گفته سه نفری که در جریان این دستور قرار گرفتند، به نظر می‌رسد این پیشنهاد مورد توجه وزارت حمل‌ونقل قرار گرفته است، که اخیراً دستوری را تنظیم کرده است که بر اساس آن شرکت‌های هواپیمایی چینی که مسافران را به ایالات متحده می‌فرستند از حریم هوایی روسیه پرواز کنند. دو تن از این افراد گفتند، این دستور روز دوشنبه به گروهی از مقامات دولت بایدن از جمله اعضای تیم امنیت ملی ارائه شد و این هفته همراه با سایر اقدامات سیاستی پیشنهادی در دست بررسی است.

مقامات وزارت حمل و نقل از اظهار نظر خودداری کردند. اما مقامات امنیت ملی به پیامدهای دیپلماتیک بالقوه گام‌هایی که هدفشان متحد دیرینه‌ای مانند هند است، یا افزایش تنش بیشتر به روابط تیره‌شده با چین، توجه دارند.

یک سخنگوی وزارت امور خارجه که در بررسی بین سازمانی دولت در مورد مسائل فضای هوایی شرکت دارد، گفت که این وزارتخانه از نگرانی ها آگاه است و امنیت شهروندان آمریکایی در خاک خارجی را اولویت اصلی خود می داند.

مانیشا سینگ، دستیار سابق وزیر امور اقتصادی و بازرگانی در وزارت امور خارجه که اکنون یک شرکت مشاوره در واشنگتن را اداره می‌کند، می‌گوید: «برای شرکت‌های هوایی ما مایه تاسف است که این یک موضوع وثیقه بوده است. وی با اشاره به اینکه ایالات متحده باید قبل از انجام اقداماتی که ممکن است به کشورهای خارجی توهین کند و در نتیجه بر گردشگری و تجارت ایالات متحده تأثیر بگذارد، «مراقب» باشد، افزود: «من فکر می‌کنم ما باید هر کاری از دستمان برمی‌آید انجام دهیم».

نمایندگان دلتا، امریکن و یونایتد ایرلاینز، شرکت‌های هواپیمایی داخلی که بیش از همه در تلاش‌های لابی‌گری شرکت داشتند، سؤالاتی را به خطوط هوایی برای آمریکا ارجاع دادند که نامه اخیر اعضای کمیته روابط خارجی سنا به آنتونی جی. بلینکن، وزیر امور خارجه و پیت، وزیر حمل و نقل را ستایش کرد بوتیجیگ صحبت های گروه را تکرار می کند.

سناتور باب منندز، نماینده دموکرات نیوجرسی نوشت: «زمانی که خطوط هوایی خارجی بر فراز خاک روسیه پرواز می کنند، حتی اگر انتظار فرود در خاک روسیه را نداشته باشند، خطر انحراف برنامه ریزی نشده در روسیه را به دلایل ایمنی، پزشکی، مکانیکی یا شوم تر به خطر می اندازند. ، رئیس هیئت و سناتور جیم ریش از آیداهو، جمهوریخواه ارشد آن. به گفته شخصی که در جریان تبادل اطلاعات قرار گرفته است، وزارت امور خارجه و حمل و نقل هنوز به این نامه پاسخ نداده اند.

نمایندگان ایر ایندیا از اظهار نظر خودداری کردند و نمایندگان امارات و چاینا ایسترن به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

آرجون گارگ، مشاور ارشد سابق و معاون موقت اداره هوانوردی فدرال، گفت که دولت بایدن از اختیار قانونی برای رسیدگی به شکایات شرکت‌های هواپیمایی آمریکایی برخوردار است.

آقای گارگ گفت که هم نگرانی‌های ایمنی که شرکت‌های هواپیمایی مطرح کرده‌اند و هم روشی که مقررات فعلی به آنها آسیب رسانده یک معضل جدی است.

آقای گارگ گفت: «شرکت‌های هوایی خارجی از مزایای زمان‌های پرواز کوتاه‌تر، هزینه‌های کمتر، مصرف سوخت کمتر، و از همه مزیت‌هایی برخوردارند که به دستور دولت ایالات متحده برای شرکت‌های هواپیمایی آمریکایی قطع می‌شود.»

در زمانی که هواپیماهای آمریکایی از مسائل اساسی مانند صندلی‌های تنگ، لغو پروازها و هزینه‌های خدمات فراوان خسته شده‌اند، دسترسی به حریم هوایی روسیه ممکن است مهم‌ترین نگرانی نباشد. بسته به بادها، ترافیک هوایی و سایر عوامل در هر روز معین، در یک پرواز 14 ساعته، اجتناب از حریم هوایی روسیه در برخی موارد به معنای کمتر از یک ساعت زمان پرواز اضافی است. اما همچنین می تواند به معنای بیش از دو ساعت باشد.

اما تفاوت هزینه قابل توجه است. طبق گزارش Travelocity، از روز چهارشنبه، مرحله خروجی یک سفر رفت و برگشت آوریل از فرودگاه کندی نیویورک به فرودگاه ایندیرا گاندی دهلی نو حدود 1500 دلار هزینه داشت و بر اساس گزارش Travelocity، 13 ساعت و 40 دقیقه در ایر ایندیا برآورد شد. قابل مقایسه ترین پرواز در یک شرکت هواپیمایی ایالات متحده: یک سفر 1740 دلاری American Airlines با زمان تخمینی پرواز 14 ساعت و 55 دقیقه.

اما خطوط هوایی آمریکا و شرکت‌های بزرگی که نمایندگی آن را نمایندگی می‌کند، نگرانی‌های امنیتی را برای آمریکایی‌هایی که بر فراز روسیه پرواز می‌کنند، حتی در خطوط هوایی خارجی، برجسته می‌کنند. و تاریخ نشان می دهد که دلیلی برای اضطراب وجود دارد.

در سال 2014 یک هواپیمای خطوط هوایی مالزی بر فراز اوکراین سرنگون شد و 298 نفر کشته شدند. دادگاه هلند بعداً دو جدایی‌طلب روسی و یک اوکراینی طرفدار روسیه را به قتل محکوم کرد.

در سال 2021، یک پرواز رایان ایر از یونان به لیتوانی به بلاروس، متحد نزدیک کرملین، تغییر مسیر داد، زیرا مقامات آن کشور به کنترل کننده های ترافیک هوایی در مورد تهدید احتمالی بمب گذاری در هواپیما هشدار دادند. دادستان های ایالات متحده گفتند که هدف واقعی آنها دستگیری روزنامه نگار مخالفی بود که مسافر بود با ابداع یک موضوع ایمنی کاذب. (روزنامه‌نگار رومن پروتاسویچ اخیراً در بلاروس محاکمه شد و مقاماتی که وزارت دادگستری می‌گوید این انحراف را سازماندهی کرده‌اند، در ایالات متحده متهم شده‌اند و به توطئه برای ارتکاب دزدی دریایی متهم شده‌اند.)

سال گذشته، بریتنی گرینر، ستاره بسکتبال آمریکایی، در فرودگاهی در نزدیکی مسکو بازداشت شد و بعداً به دلیل حمل کارتریج های روغن حشیش در چمدانش به 9 سال در مستعمره مجازات محکوم شد. او در ماه دسامبر آزاد شد.

همچنین چالش‌های عملیاتی ناشی از مسیرهای طولانی‌تری که توسط شرکت‌های هواپیمایی ایالات متحده انجام می‌شود، وجود دارد.

طبق اسناد داخلی و دو نفر از افراد آشنا به تغییرات، خطوط هوایی دلتا بارها نقشه پروازهای اقیانوس آرام را برای مطابقت با مقررات ایالات متحده و ممنوعیت پرواز روسیه از نو ترسیم کرده است.

قوانین FAA ایجاب می کند که برای پروازهای طولانی، هواپیماهای تجاری باید همیشه در 180 دقیقه از فرودگاه مناسب در صورت نیاز به فرود اضطراری باشند (با هواپیماهای خاصی که دلتا پرواز می کند، می تواند تا 207 دقیقه طول بکشد).

اما بدون دسترسی به روسیه به عنوان یک توقف اضطراری، پروازهای دیترویت به شانگهای دلتا اکنون مجبور به پرواز در نزدیکی خشکی های مبهم اقیانوس آرام مانند جزیره شمیا در جنوب غربی آلاسکا هستند. و اگر فرودگاه کوچک شمیا برای فرود اضطراری آنقدر پر باشد، خلبانان دلتا باید به فرودگاهی حتی دورتر مانند فرودگاه میدوی آتول در وسط اقیانوس آرام تغییر مسیر دهند، این افراد می‌گویند که به یک ساعت و 40 ساعت اضافه می‌شود. دقیقه و بیش از 3000 گالن سوخت تا سفر در زمانی که ایستگاه های نزدیک در دسترس نیستند.

جیم هیگینز، استاد هوانوردی در دانشگاه داکوتای شمالی که به مدت هفت سال به عنوان خلبان تجاری پرواز کرد، می‌گوید: «گاهی اوقات می‌توانید آن را کمی یک مسیر با مانع در نظر بگیرید. او افزود، مقررات فدرال در مورد فرودهای اضطراری، اگرچه با نیت خوب است، “پیچیدگی عملیاتی را افزایش می دهد.”

روز کومار ارائه گزارش از دهلی نو، و کیت برادشر از پکن لی تو تحقیقات انجام داد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …