رولزرویس بودجه ای را برای توسعه راکتور هسته ای برای پایگاه ماه تضمین می کند | رولز – رویس

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رولز رویس از آژانس فضایی بریتانیا برای توسعه یک راکتور هسته ای برای پایگاه ماه دریافت کرده است.

این پروژه به بررسی چگونگی استفاده از انرژی هسته ای برای پشتیبانی از یک پایگاه آینده در ماه برای فضانوردان می پردازد.

دانشمندان و مهندسان این شرکت بریتانیایی در حال کار بر روی برنامه میکرو راکتور برای توسعه فناوری هستند که نیروی مورد نیاز انسان برای زندگی و کار بر روی ماهواره طبیعی زمین را فراهم می کند.

همه مأموریت‌های فضایی برای پشتیبانی از سیستم‌های ارتباطات، پشتیبانی از حیات و آزمایش‌های علمی به منبع انرژی وابسته هستند.

کارشناسان معتقدند انرژی هسته ای می تواند به طور چشمگیری طول ماموریت های ماه را افزایش دهد.

آژانس فضایی بریتانیا 2.9 میلیون پوند بودجه جدید برای این پروژه اعلام کرده است که نمایش اولیه یک رآکتور هسته ای مدولار قمری بریتانیا را ارائه می دهد.

این پس از یک مطالعه 249000 پوندی توسط آژانس فضایی بریتانیا در سال 2022 انجام شد.

جورج فریمن، وزیر علوم، گفت: «اکتشاف فضایی آزمایشگاه نهایی بسیاری از فناوری‌های تحول‌آفرینی است که ما در زمین به آن نیاز داریم: از مواد گرفته تا روباتیک، تغذیه، فناوری پاک و خیلی چیزهای دیگر.

در حالی که ما برای اولین بار در بیش از 50 سال گذشته برای دیدن بازگشت انسان به ماه آماده می شویم، از تحقیقات هیجان انگیزی مانند این راکتور مدولار قمری با رولزرویس برای پیشرو در منابع انرژی جدید برای پایگاه قمری حمایت می کنیم.

مشارکت‌هایی مانند این – بین صنعت بریتانیا، آژانس فضایی بریتانیا و دولت – به ایجاد شغل در بخش فناوری فضایی 16 میلیارد پوندی ما کمک می‌کند و کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که بریتانیا همچنان یک نیروی اصلی در علم مرزی است.

رولزرویس قصد دارد تا سال 2029 راکتوری آماده ارسال به ماه داشته باشد.

با همکاری‌های مختلفی از جمله دانشگاه آکسفورد، دانشگاه بنگر، دانشگاه برایتون، مرکز تحقیقات تولید پیشرفته دانشگاه شفیلد (AMRC) و هسته‌ای AMRC کار خواهد کرد.

در مقایسه با سایر سیستم‌های قدرت، یک ریز راکتور هسته‌ای نسبتاً کوچک و سبک می‌تواند بدون توجه به مکان، نور خورشید در دسترس و سایر شرایط محیطی، برق مداوم را فعال کند.

ابی کلایتون، مدیر برنامه‌های آینده رولزرویس، گفت: «این بودجه ما را در مسیر واقعی ساختن ریزرآکتور، همراه با فن‌آوری که مزایای بسیار زیادی هم برای فضا و هم برای زمین به ارمغان می‌آورد، بیشتر می‌کند.

“این فناوری قابلیت پشتیبانی از موارد استفاده تجاری و دفاعی را در کنار ارائه راه حلی برای کربن زدایی صنعت و ارائه انرژی پاک، ایمن و قابل اعتماد ارائه می دهد.”

دکتر پل بیت، مدیر اجرایی آژانس فضایی بریتانیا، گفت: «این تحقیق نوآورانه توسط رولزرویس می‌تواند زمینه را برای تقویت حضور مداوم انسان در ماه فراهم کند، در حالی که بخش فضایی بریتانیا را افزایش می‌دهد، شغل ایجاد می‌کند و سرمایه‌گذاری بیشتری ایجاد می‌کند. ”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بایدن لایحه تحت رهبری جمهوری خواهان برای پایان دادن به وضعیت اضطراری کووید را وتو نخواهد کرد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ، واشنگتن — جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، …